Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı - Son Dakika

Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı

16.10.2020 11:00
Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı, System.String[]

Mahle ve Daimler AG Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı.

Mahle ve Daimler AG Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma ile, Mahle TechPRO ve Brain Bee Connex tanılama cihazları kullanıcıları artık Siber Güvenlik özelliğini kullanarak araç verilerini kolayca çekebilecekler. Yıllık Mahle ya da Brain Bee aboneliği ile Daimler portaline erişim sağlayarak gerekli güvenlik sertifikaları alınabiliyor. Mahle özel kampanyasında ise kullanıcılarına yıl sonuna kadar ücretsiz erişim lisansı sunuyor.

Mahle Aftermarket Servis Çözümleri, EMEA Satış Müdürü Joachim Schneeweiss şöyle ifade ediyor: "Bu anlaşma sayesinde, bağımsız servislere Mercedes-Benz araçların servis işlemlerini yaparken çok daha fazla esneklik sağlıyoruz.

Daimler AG, araçlarının güvenlik ile ilgili işlevlerine üçüncü tarafların erişimini önlemek için güvenlik geçidi uygulamaya başlayacak. Bu, Daimler AG orijinal test cihazları kullanılmıyorsa ya da Mahle TechPRO ya da Brain Bee Connex gibi tanılama cihazları ile Daimler arasında sertifika değişimi yapılamıyorsa, verinin OBD arayüzü vasıtasıyla sadece okunabileceği ama yazma ya da silme yetkilerinin olmayacağı anlamına geliyor.

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Çanakkale'de çiçek hastalığı paniği! 15 köy karantinaya alındı Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı