Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü - Son Dakika

Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü

28.09.2020 07:30

Dün akşam 6 kişinin eleme potasında mücadele verdiği MasterChef Türkiye'de yarışmaya veda eden isim belli oldu. Celal, Barbaros, Eray, Esra, Özgül ve Ayyüce'nin kıyasıya yarıştığı yarışmaya Celal veda etti. Elendiğini öğrendikten sonra duygusal anlar yaşayan Celal dakikalarca gözyaşı döktü.

MasterChef 2020'nin altıncı haftasında kurulan mavi takım ve kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlardan ikisini mavi takım, birini kırmızı takım kazandı. Bunun sonucunda ise 6 yarışmacı elemeye kaldı. İki etaptan oluşan zorlu mücadeleyi kaybeden isim yarışmaya veda etti.

BILDIRCINLA EN İYİ YEMEĞİ YAPMAYA ÇALIŞTILAR

Eleme potasına kalan Celal, Barbaros, Eray, Esra, Özgül ve Ayyüce ana malzemenin bıldırcın olduğu yemekler yaptı. Bunun için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre bitiminde şefler, yarışmacıların tabaklarını tek tek inceledi ve tadımını yaptı. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan yarışmacı Özgül oldu. Onu sırasıyla takip edenler Eray ve Ayyüce oldu. Bu üç yarışmacı, ilk turda kazanarak en az bir hafta daha MasterChef'te yarışma hakkı kazandı.

VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, bu turda Mehmet şefin imza yemeği olan Mastik Sponge yapmaya çalıştılar. 45 dakikalık sürenin bitiminin ardından şefler tek tek yapılan tatlıların tadına baktı. Esra, bu oyunda en başarılı tabağı çıkarak MasterChef macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son ikiye ise Celal ve Barbaros kaldı. Şeflerin ortak kararı sonrasında bu hafta MasterChef'ten elenen isim Celal oldu.

Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü

DAKİKALARCA GÖZYAŞI DÖKTÜ

Elendiğini öğrendikten sonra duygusal anlar yaşayan Celal, dakikalarca gözyaşı döktü. Celal'i teselli etmeye çalışan şefler de duygusal anlar yaşarken Somer Sivrioğlu, boynundaki bıçak sembollü kolyesini Celal'e şans getirmesi için hediye etti.

Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü
Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü

Son Dakika Magazin Masterchef Türkiye'ye veda eden yarışmacı dakikalarca gözyaşı döktü - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (7)
  • ipek ipek: Yaptığın yemeğin tadını tuzunu bilmem de, temiz bir genç olduğun yüzünden belliydi Celal, yolun açık olsun heran her şey olabilir Survivorde görürüz seni de kimbilir. Para var huzur var :) uçak var Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı İtalyan motosiklet yarışçısı Rossi, sevgilisinin doğum günü partisinde koronavirüs kaptı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Aşı Bilimi Derneği Başkanı Yüksel Gürüz: Koronavirüs aşısının martta hazır olacağına inanıyorum Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu