Son Dakika Haberleri: MK-84 Bombalarının Testi Tamamlandı: Dev Bombalar Hareketli Hedefleri Vuracak

MK-84 Bombalarının Testi Tamamlandı: Dev Bombalar Hareketli Hedefleri Vuracak

6 gün önce

MK-84 bombaları için geliştirilen lazer kitinin testleri tamamlandı. Türk Hava Kuvvetleri envanterindeki 1 tonluk dev bombalar artık hedefini çok yüksek hassasiyetle vurabilecek.

 Aselsan'ın geliştirdiği teknolojiyle, dev bombalar artık hedefini çok yüksek hassasiyetle vurabilecek ve hareketli hedeflere karşı da kullanılabilecek. MK-84 bombasının düştüğü toprak alanda 11 metre derinliğinde ve 5 metre genişliğinde krater oluşuyor.

ATIŞ TESTLERİNE GEÇİLDİ

Aselsan, daha önce 500 kilogramlık MK-82 bombaları için lazer güdüm kiti geliştirmiş ve seri üretimine başlamıştı. Bu kez MK-84 bombaları için geliştirilen lazer kitinin yer testleri ve taşıma testleri tamamlandı. Sertifikasyon kapsamında son aşama olan atış testlerine geçildi.
Rusya, Suriye'deki Bilançosunu Açıkladı: 120 Askeri Personel Öldü 52 İl Merkezinin Deprem Değeri Değişti! İşte Türkiye'nin Yeni Deprem Haritası

TSK Dünyaya Mesaj Verdi: Siviller, Tarihi Eserler ve Dini Yapılar Dokunulmazdır Hainler Afrin'in 290 Kilometre Ötesinden Saldırdı, Karşılık Verildi: 18 Terörist Öldürüldü