Osmangazi'nin sokakları sanatla renklendi - Son Dakika

Osmangazi'nin sokakları sanatla renklendi

24.08.2020 11:28
Osmangazi'nin sokakları sanatla renklendi

Osmangazi Belediyesi, yaya trafiğinin yoğun olduğu merkezi noktalarda duvarları resimlerle süsleyerek cadde ve sokaklara estetik bir görünüm kazandırıyor.

Osmangazi Belediyesi, yaya trafiğinin yoğun olduğu merkezi noktalarda duvarları resimlerle süsleyerek cadde ve sokaklara estetik bir görünüm kazandırıyor.

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki cadde ve sokakları sanatla buluşturuyor. Yaya trafiğinin yoğun olduğu merkezi noktalardaki zeminler, boş duvarlar ve trafolar resimlerle süslendi. Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin ilk uygulama noktası Şehreküstü Mahallesi oldu. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin destek verdiği proje dahilinde araç trafiğine kapalı olan sokakların zemini ve mahalledeki boş duvarlar, öğrencilerin adeta tuvali oldu. Öğrenciler tarafından yapılan birbirinden renkli resimler ile Osmangazi sokakları açık hava sergisine dönüştü. Duvar ve yer resimleri, başta çocuklar olmak üzere Osmangazililerin takdirini kazandı. Vatandaşlar çizilen resimler önünde fotoğraf çektirirken, bölge esnafı da bu uygulamadan dolayı büyük mutluluk duydu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yürüttükleri çalışmalarla Osmangazi'yi sadece mimari açıdan değil, sanat yönünden de güzelleştirdiklerini söyledi. Başkan Dündar, "Birçok konuda lider olan Osmangazi, aynı zamanda sanatın da merkezi. Kentsel Tasarım Müdürlüğümüzün hazırladı proje çerçevesinde belirlenen noktalar, öğrenci kardeşlerimizin çizdiği resimler ile renkleniyor. Farklı noktalarda benzer çalışmaları sürdüreceğiz" dedi. - BURSA

YORUMLAR
500
Osmangazi Belediyesi, işçilerin maaşına yüzde 100 zam yaptı Osmangazi Belediyesi, işçilerin maaşına yüzde 100 zam yaptı Osmangazi Belediyesi işçilere yüzde 100 zam yaptı Osmangazi Belediyesi işçilere yüzde 100 zam yaptı Osmangazi'de metruk bina sorununa kökten çözüm Osmangazi'de metruk bina sorununa kökten çözüm
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Osmangazi'nin sokakları sanatla renklendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement