Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı - Son Dakika

Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı

28.07.2021 22:21

Kadirli ilçesinde merkeze bağlı köylerden Dereobası ve Karacalar sınırı arasındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının yayıldığı Kazmaca köyü Tülüce mevkisindeki söndürme çalışmalarını inceleyen Vali Erdinç Yılmaz, "Yangının elektrik tellerinin çarpışması sonucu çıkan kıvılcımdan kaynaklandığının görgü tanıkları var." diye konuştu.

Osmaniye'de Kadirli ilçesinin ardından merkeze bağlı köylerden Dereobası ve Karacalar sınırı arasındaki ormanlık alanda saat 17.00 sıralarında yangın başladı. Bölgeye sevk edilen ekipler, alevleri söndürmek için çalışma başlattı.

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangına, havadan helikopter ve uçak ile karadan da arazözler ve iş makineleriyle müdahale edildi. Havanın kararmasıyla, helikopter ve uçakla müdahaleye ara verildi.

Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı

BAZI EVLER TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Yerleşim yerlerine yakın olan yangın nedeniyle bölgedeki bazı evler de tedbir amaçlı boşaltıldı. Kadirli ilçesindeki Karatepe köyü ve Aslantaş Barajı civarına kadar yayılan yangını kontrol altına alma çalışmaları, karadan müdahaleyle sürüyor.

Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı

ELEKTRİK TELLERİNİN ÇARPIŞMASI İHTİMALİ

Vali Erdinç Yılmaz, Kazmaca köyü Tülüce mevkisindeki söndürme çalışmalarını inceleyip yetkililerden bilgi aldı. Karatepe kara yolu Babaoğlan mevkisinde gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, merkeze bağlı Dereobası bölgesindeki orman yangının kontrol altına alınmak üzere olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"İnşallah orası kısa süre sonra kontrol altına alınacak. Kazmaca köyü civarındaki yangınımız devam ediyor. Diğer taraftaki yangın söndürüldüğünde oradaki bütün yangın söndürme araçlarını, helikopterleri bu alana yönlendireceğiz. İnşallah burayı da kontrol altına alacağız. Bu bölgedeki, Aslantaş Barajı civarındaki yangının elektrik tellerinin çarpışması sonucu çıkan kıvılcımdan kaynaklandığının görgü tanıkları var. O yönde bilgimiz var. Doğru olma ihtimalinin de yüksek. Dereobası bölgesindeki araştırmalarımız ise devam ediyor."

Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cinayetle suçlanan eski futbolcu Sezer Öztürk her yerde aranıyor 14:28 Cinayetle suçlanan eski futbolcu Sezer Öztürk her yerde aranıyor Günlerdir aranan Sally'nin sevgilisi, evinden çıkan testereyi hakkında konuştu: Etleri kesecektim 14:14 Günlerdir aranan Sally'nin sevgilisi, evinden çıkan testereyi hakkında konuştu: Etleri kesecektim Bir bankanın reklam yüzü olan Serenay Sarıkaya, 7 milyon TL kazanacak 14:09 Bir bankanın reklam yüzü olan Serenay Sarıkaya, 7 milyon TL kazanacak
Vedat Şahin ve şoförünün öldürülmesine ilişkin firari hükümlü yakalandı 14:05 Vedat Şahin ve şoförünün öldürülmesine ilişkin firari hükümlü yakalandı Düğünde gelin ve damada 15 bin adet kripto para takıldı 12:54 Düğünde gelin ve damada 15 bin adet kripto para takıldı Çin'de 12:31 Çin'de "ölümsüzlük meyvesi" olarak bilinen hünnap, kilosu 15 liradan tezgahlarda yerini aldı
İşi hakkında yalanlar söylediğini anlayan eş boşanmak isteyince kocası, ''Ankara'daki savcıyı, hakimi ayarlarım'' diyerek tehditler savurdu 12:06 İşi hakkında yalanlar söylediğini anlayan eş boşanmak isteyince kocası, ''Ankara'daki savcıyı, hakimi ayarlarım'' diyerek tehditler savurdu Muhalefete yakınlığıyla bilinen Can Ataklı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını yazdı 11:15 Muhalefete yakınlığıyla bilinen Can Ataklı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını yazdı
Advertisement