Oyuncak Tabancayla Banka Soygunu Polise Takıldı - Son Dakika
Güncel

Oyuncak Tabancayla Banka Soygunu Polise Takıldı

Oyuncak Tabancayla Banka Soygunu Polise Takıldı

İzmir'in Konuk İlçesi Üçyol Semti'nde oyuncak tabancayla banka şubesindeki özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip soygun yapan H.Ş.(Hüseyin Şü) polisin takibiyle yakalandı.

04.01.2012 12:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir'in Konuk İlçesi Üçyol Semti'nde oyuncak tabancayla banka şubesindeki özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip soygun yapan H.Ş. (Hüseyin Şü) polisin takibiyle yakalandı.

Olay, Üçyol Kavşağı yakınlarındaki bir banka şubesinde (Garanti Bankası) bugün 09.30 sıralarında meydana geldi. Müşteri gibi davranarak banka şubesine giden soyguncu, müşteri yoğunluğunun azalmasının ardından özel güvenlik görevlisini, belinden çıkarttığı oyuncak tabancayla etkisiz hale getirdikten sonra görevlilerin çekmecelerindeki paraları toplayıp siyah poşete koydu. Soyunun ardından zanlı, yaya olarak kaçmaya başladı. Banka şubesinden dışarıya çıkan güvenlik görevlisi, bu sırada yoldan geçen resmi asayiş ekibini durdurarak bankada soygun gerçekleştiğini söyleyip yardım istedi. Güvenlik görevlisi ve banka çalışanlarından eşkal bilgilerini alan polis, çevre sokaklarda araştırma başlattı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda polisin zanlıyı aradığı sırada polisi görerek kaçmaya başlayan ve eşkal bilgileriyle uygunluk gösteren 43 yaşındaki H.Ş. (Hüseyin Şü) yaşanan kovalamaca sonunda olay yerinden yaklaşık iki kilometre uzaklıktaki Şehitnihatbey Caddesi Adile Naşit Parkı yakınlarında yakalandı. Gözaltına alınıp Gasp Büro Amirliği'ne getirilen H.Ş.'nın, banka şubesinden yaklaşık 35 bin TL aldığı belirlendi. Bu arada banka çalışanları ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildi. Sorgusu devam eden H.Ş.'nin daha önce de 6136 sayılı ateşli silahlar kanununa muhalefet suçundan kaydının bulunduğu ayrıca geçen yıl temizlik görevlisi olarak çalıştığı İZFAŞ'tan emekli olduğu ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Oyuncak Tabancayla Banka Soygunu Polise Takıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement