Rusya Maliye Bakanlığı açıkladı, kripto paraların yasaklanmasını desteklemiyor! - Son Dakika

Rusya Maliye Bakanlığı açıkladı, kripto paraların yasaklanmasını desteklemiyor!

25.01.2022 17:36

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politikalar Müdürü İvan Çebeskov, ülkede kripto paraların yasaklanmasını desteklemediklerini söyleyerek, "Kripto paraların yasaklanması değil, regüle edilmeleri gerekiyor." açıklamasını yaptı.

Çebeskov, başkent Moskova'da düzenlenen "Kripto varlıklar: Regülasyon hakkında sormaya korkulan ancak bilinmesi istenenler" adlı konferansta konuştu.

"RÜGÜLASYON KONSEPTİ HAZIRLADIK"

Rusya Maliye Bakanlığı olarak kripto para piyasasının regüle edilmesi için etkin bir şekilde çalıştıklarını aktaran Çebeskov, "Maliye Bakanlığı bünyesinde bir regülasyon konsepti hazırladık ve hükümete gönderdik. Bu konseptle ilgili henüz bir karar yok, hükümet resmi bir karar almadı ama yine de faaliyetimizin yönü bu şekilde." ifadelerini kullandı.

"KRİPTO PARA YATIRIMCILARININ ÇIKARLARINI KORUMALIYIZ"

Çebeskov, piyasanın regüle edilmesi halinde vatandaşların haklarının korunacağını belirterek, "Yapılması gereken ilk şey vatandaşlarımızın, bu varlıkları satın alanların veya diğer bazı teknolojik çözümlerde kripto para kullananların çıkarlarını korumaktır. Kripto paraların yasaklanması değil, regüle edilmeleri gerekiyor." dedi.

RUSYA MERKEZ BANKASI YASAKLANMASINI ÖNERDİ

Rusya Merkez Bankası, 20 Ocak'ta yayımladığı raporda, Rus ekonomisinin olumsuz yönde etkilendiği gerekçesiyle kripto para birimlerinin ticaretinin ve madenciliğinin yasaklanmasını önermişti.

YORUMLAR
500
Kripto paralar Rusya'da bir ödeme sistemi olarak yasallaşabilir Kripto paralar Rusya'da bir ödeme sistemi olarak yasallaşabilir İsrail, Ukrayna'ya kask ve çelik yelek gönderdi İsrail, Ukrayna'ya kask ve çelik yelek gönderdi Rusya, 27 İspanyol diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etti Rusya, 27 İspanyol diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etti
Kaynak: AA

Son Dakika Finans Rusya Maliye Bakanlığı açıkladı, kripto paraların yasaklanmasını desteklemiyor! - Son Dakika


Advertisement