Son Dakika Haberleri: İstanbul'da 2 Ayrı İlçede İstinat Duvarı Çöktü

İstanbul'da 2 Ayrı İlçede İstinat Duvarı Çöktü

5 ay önce

İstanbul'da dün gece saatlerinde Sarıyer ve Beşiktaş'ta yer alan binaların istinat duvarı çöktü. Sarıyer'de ki olayda, duvar 2 katlı müstakil bir evin üzerine çöktü, 5 ev tahliye edildi. Beşiktaş'ta ise kaldırımda bulunan 4 araç çökme nedeni ile askıda kaldı.

Sarıyer'de toprağın kayması sonucu istinat duvarı bir evin üzerine çöktü. Parçaların koptuğunu duyan ev halkı kendini dışarı atmasıyla faciadan dönerken, çökme tehlikesi nedeniyle 5 ev tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar, komşular ve yakınlarının yanına taşındı.

KAR YAĞIŞI NEDENİ İLE ÇÖKTÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR

Saat 22.00 sularında Sarıyer Kazımkarabekir Mahallesi Lalefer sokakta meydana gelen olayda, kar yağışı nedeniyle yolun altındaki istinat duvarı, 2 katlı müstakil bir evin üzerine çöktü. Çökme anında oturma odasında oturan ve parçaların koptuğunu duyan ev halkı kendini hemen dışarı attı.

CAN KAYBI YAŞANMADI

Faciadan dönen evdekiler durumu bildirmesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye, polis ve belediyeye bağlı zabıta ekipleri sevk edildi. Kimsenin yaralanmadığı olayda gelen ekipler, güvenlik şeridi çekerek, sokakta güvenlik şeridi ile önlem aldı, yol yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Doğalgaz kutusunun da çökme sırasında hasar gördüğü tespit edildi. Sızıntı olmaması için görevliler gazı kesti.

EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Evde yaşayan Karabulut ailesi ise evi tahliye ederek, civarda yaşayan yakınlarının yanına taşındı. İki katlı evin son katı hasar görürken, tehlike nedeniyle çevrede bulunan 4 ev daha tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar komşular ve yakınlarının yanına taşındı.

BEŞİKTAŞ'TA DUVAR ÇÖKTÜ, 4 ARAÇ ASILI KALDI

Beşiktaş'ta dün gece 03:00 sularında bir apartman ile sokak arasındaki duvar çöktü, park halindeki 4 otomobil askıda kaldı. Maddi hasarla atlatılan olayda, yaralanan olmaması ise sevindirdi.

4 ARAÇ ASILI KALDI

Dikilitaş Mahallesi Bestekar Sokak'ta bulunan bir apartmanın bahçesiyle sokak arasında bulunan duvar henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Çöken duvarın üzerindeki kaldırımda park halinde bulunan 4 otomobil, ön tekerlekleri boşlukta olacak şekilde askıda kaldı.

VATANDAŞLAR GÜRÜLTÜYE UYANDI

Duvarın çökmesiyle oluşan gürültüye uyanan apartman sakinleri, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler askıda kalan araçların kurtarılması için çalışma başlattı.

ASKIDA KALAN 4 ARAÇ KURTARILDI

Halat yardımıyla sabitlenen 4 otomobil, olay yerine çağrılan çekici yardımıyla bulundukları yerden kaldırıldı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken otomobillerde maddi hasar meydana geldi.

İstanbul'da 2 Ayrı İlçede İstinat Duvarı Çöktü
Haber Yayın Tarihi : 26.02.2019 01:43 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Meksika-ABD sınırında Aylan Kurdi'yi hatırlatan görüntü! MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı