Son Dakika Haberleri: Sarkozy'nin Polis Sorgusundaki İfadesi Ortaya Çıktı: Bu İftiralar Hayatımı Cehenneme Çevirdi

Sarkozy'nin Polis Sorgusundaki İfadesi Ortaya Çıktı: Bu İftiralar Hayatımı Cehenneme Çevirdi

9 ay önce

Gözaltına alınan Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, polis sorgusundaki ifadesinde "Bu iftiralar 2012'den beri hayatımı cehenneme çevirdi." dedi.

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin polis ifadesinde söylediği sözler ortaya çıktı. Sarkozy, salı günü gözaltına alınmıştı.

"BU İFTİRALAR HAYATIMI CEHENNEME ÇEVİRDİ"

Fransız Le Figaro gazetesinin haberine göre hakkında, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına yasa dışı finansman sağladığı, yolsuzluk yaptığı ve Libya kamu fonlarını gizlediği gerekçesiyle soruşturma açılan eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, polis sorgusunda 'bu iftiralar hayatımı cehenneme çevirdiği' dediği belirtildi.

MADDE DELİL OLMADAN SUÇLANDIĞINI İDDİA ETTİ

Sarkozy Libya ile para alışverişini reddederken herhangi bir maddi delil olmadan suçlandığını iddia etti.

Sarkozy'nin zaferle çıktığı 2007'deki seçim kampanyasında Libya'nın rolüne ve olası kural dışılıklara yönelik ilk soruşturmayı 2012'de yayımlanan bir belge ateşlemişti. İlk soruşturma ise 2013'te başlatılmıştı. 2016'da da Ziad Takieddine adında bir aracı, 2006 sonu ile 2007 başı arasında Trablus'tan Paris'e 5 milyon Euro nakit para taşıdığını teyit etti. Bu paranın, önce dönemin İçişleri Bakanı Claude Gueant'a ardından Sarkozy'ye iletildiği de aynı aracı tarafından açıklandı.

"SARKOZY'NİN ETRAFINDAKİ ÇEMBER İYİCE DARALDI"

Takieddine tarafından yapılan açıklamalar, 2012'de o dönem Libya askeri istihbarat biriminin başındaki Abdallah Senouissi'nin beyanları ve dönemin Petrol Bakanı Choukri Ghanem'in notlarıyla örtüştüğünden Sarkozy'nin etrafındaki çember de iyiden iyiye daraldı.

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas SarkozyErmenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiye Mesajı 15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor?

Burnunu Çeşme Suyuyla Temizleyen Kadının Beynini Amipler Yedi