Milli maça damga vuran olay! Vida'nın devre arasında gelen test sonucu ortalığı karıştırdı - Son Dakika

Milli maça damga vuran olay! Vida'nın devre arasında gelen test sonucu ortalığı karıştırdı

12.11.2020 09:54

A Milli Takım'a karşı dün akşam 45 dakika sahada kalan Beşiktaşlı Domagoj Vida'nın maçın ardından çıkan koronavirüs testi pozitif olarak açıklandı. Yaşanan gelişme, millilerimizde Rusya ve Macaristan maçları öncesi panik oluşturdu.

Beşiktaş forması giyen Hırvat milli futbolcu Domagoj Vida'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Hırvatistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Türkiye ile dün akşam oynadıkları özel maç için pazartesi günü futbolculara uygulanan rutin Kovid-19 testlerinin tamamının negatif olduğu belirtilirken dün sabah, bir sonraki İsveç maçı için yapılan rutin testlerde Vida'nın sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

Milli maça damga vuran olay! Vida'nın devre arasında gelen test sonucu ortalığı karıştırdı

İLK BİLGİ DEVRE ARASINDA GELDİ, OYUNDAN ALINDI

Sağlık ekibinin ilk bilgiyi devre arasında aldığı ifade edilen açıklamada, bu gelişmeler neticesinde Teknik Direktör Zlatko Dalic'in ikinci devre başlamadan Vida'yı oyundan aldığı aktarıldı.

Açıklamada, Hırvat futbolcunun salgın prosedürleri gereği ikinci test sonucu belli olana dek izole edildiği ve İstanbul'da kalacağı bildirildi.

Test sonuçları negatif çıkan diğer kafile üyelerinin İsveç'e hareket edeceği belirtilen açıklamada, Vida'nın yanı sıra bir federasyon yetkilisinin de test sonucunun pozitif çıktığı ancak bu kişinin takımla teması olmadığı kaydedildi.

Milli maça damga vuran olay! Vida'nın devre arasında gelen test sonucu ortalığı karıştırdı

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Milli maça damga vuran olay! Vida'nın devre arasında gelen test sonucu ortalığı karıştırdı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü