Son Dakika Haberleri: Devrik Sudan Lideri Beşir'in Evinde 130 Milyon Dolardan Fazla Nakit Bulundu

Devrik Sudan Lideri Beşir'in Evinde 130 Milyon Dolardan Fazla Nakit Bulundu

3 ay önce

Sudan'da savcılar, ülkenin devrik lideri Ömer El Beşir'in evinde, 130 milyon doları aşkın nakit para bulunduğunu ve El Beşir'in kara para aklama suçlamasından da soruşturulacağını açıkladı.

Sudan güvenlik güçleri, devrik lider Ömer El Beşir'in evinde Euro, ABD Doları ve Sudan Lirası'ndan oluşan 130 milyon doları aşkın nakit buldu. Eski lider, aylarca süren protesto eylemlerinin ardından devrilmiş ve ev hapsine alınmıştı. El Beşir daha sonra yüksek güvenlikli Kobar Hapishanesi'ne gönderildi.

PARA DOLU ÇUVALLAR

Sudanlı bir yetkili, El Beşir'in evinde 351 bin ABD doları, 6 milyon euro ve 105 milyon ABD dolarına denk gelen beş milyar Sudan Lirası dolu çuvallar bulunduğunu açıkladı.

Aynı yetkili, El Beşir'in soruşturma altında olduğunu ve "savcıların eski devlet başkanını Kobar Hapishanesi'nde sorgulayacağını" belirtti.

PARA DOLU ÇUVALLARIN FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Bazı askerler nakit para dolu çuvalların yanında gösteren bir fotoğraf paylaştı. Gazetecilere gösterilen nakit paranın 50 kiloluk tahıl çuvallarına konulduğunu bildirdi.

El Beşir'den hesap sorulmasına yönelik adımlara karşın, sivil yönetim talep eden protestocuların Sudan Ordusu'na güvenmediğini söylüyor.

Devrik Sudan Lideri Beşir'in Evinde 130 Milyon Dolardan Fazla Nakit Bulundu
Haber Yayın Tarihi : 20.04.2019 09:26 Kaynak: İHAAyının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı