Türkiye Futbol Federasyonu, talimat değişikliğini resmen açıkladı - Son Dakika

Türkiye Futbol Federasyonu, talimat değişikliğini resmen açıkladı

2 ay önce

Türkiye Futbol Federasyonu, talimat değişikliğiyle ilgili yeni karar alındığını resmi sitesinden duyurdu. Buna göre ara transfer döneminin son gününde sözleşme tescilleri saat 18.00'de sona erecek. Bundan önceki dönemlerde kulüpler saat 00.00'a kadar transferi bildirebiliyordu.

TFF tarafından kulüplere, futbolcu sözleşmelerini transfer dönemlerinin son günü en geç saat 18.00'e kadar kulüp lisans kuruluna sunma zorunluluğu getirdi. Değişiklik yapılmadan önce son tescil saati 00.00 olarak kabul ediliyordu.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

TFF Yönetim Kurulu'nun 16.01.2020 tarih ve 20 Sayılı toplantısında alınan kararlarla aşağıdaki talimatlarda değişiklik yapıldı: Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 20. Maddesinin 1. Fıkrasında değişiklik yapılarak Süper Lig Kulüplerinin tescil ettirmek istedikleri profesyonel futbolcu sözleşmelerini transfer ve tescil dönemlerinin son günü en geç saat 18:00'e kadar Kulüp Lisans Kuruluna sunma zorunluluğu getirildi,

TRİBÜNLERDE AYAKTA SEYİRCİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Stadyum veGüvenlik Komitesi Talimatı'nın Stadyum ve Güvenlik Sınıflandırma Kriterlerinin 117. kriterinde ve Stadyum Sınıflandırılması Alt Detayları'nın 117. maddesinde değişiklik yapılarak tribünlere ayakta seyirci alınabilmesine ilişkin düzenleme yapıldı, Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı'nın 2. maddesindeyapılan değişiklik ve eklenen yeni 21. madde ile kulüplerin özel müsabakalarının yayınlanmasına ilişkin düzenleme yapıldı, Yayın Talimatı'nın 2. maddesi ve 6. maddesinde değişiklik yapılarak müsabakaların yayınlanmasına ilişkin düzenleme yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, talimat değişikliğini resmen açıkladı
Haber Yayın Tarihi: 17.01.2020 04:48 

YORUMLAR


Son Dakika

Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz
"Sıfır" diye aldığı otomobilde hava yastıkları ve emniyet kemerleri arızalı çıktı Atakan Kayalar'ı Türkiye'ye tanıtan videoyu paylaşan Fethi Çağıl: Izdırap çekiyorum