Son Dakika Haberleri: Var Semineri Başladı

Var Semineri Başladı

27 gün önce

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen Video Yardımcı Hakem (VAR) Semineri başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen Video Yardımcı Hakem (VAR) Semineri başladı.

TFF'den yapılan açıklamada, Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen seminere, MHK Başkanı Sabri Çelik, MHK üyeleri, MHK Eğitim Danışmanları Jaap Uilenberg ile Oğuz Sarvan, FIFA VAR eğitimcisi Danny Makkelie, Süper Lig hakemleri ve FIFA kokartlı yardımcı hakemlerin katıldığı bildirildi.

Açıklamada, seminerin ilk oturumunda Uilenberg ile Makkelie'nin hakemlere "VAR protokolü", "elle oynamalar" ve "ikili mücadeleler" başlıklarında sunum yaptığı belirtildi. Seminerin, Uilenberg, Makkelie ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek eşliğinde TFF Var Merkezi'nde yapılan VAR simülasyon çalışmaları ve saha uygulamaları ile tamamlandığı ifade edildi.

VAR Semineri'nin yarın teorik dersler, VAR simülasyon çalışmaları ve saha uygulamalarının ardından sona ereceği kaydedildi.
Haber Yayın Tarihi : 22.03.2019 06:20 Kaynak: AA

YORUMLAR


MHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Devraldığı Borç Durumunu Gösteren Afişi Belediye Binasına Astırdı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Havalimanında Karşıladı İmamoğlu'nun İlk İmzası Tepkilere Neden Oldu: Hapis Cezasını Gerektiren Bir Suç İşlemiştir