Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Harran Üniversitesi haberleri, Harran Üniversitesi son dakika, son dakika Harran Üniversitesi

Son Dakika Harran Üniversitesi Haberleri

Son dakika Harran Üniversitesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son harran üniversitesi haberleri anında burada.


 • 03.12.2023 03 Ara 15:52 Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa'daki üniversite rektörlerinden, Prof. Dr. Tayeh'in öldürülmesine kınama

  Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa'daki üniversite rektörlerinden, Prof. Dr. Tayeh'in öldürülmesine kınama Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:16 Şanlıurfa'da Otomobil Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'da Otomobil Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti Şanlıurfa-Mardin kara yolunda meydana gelen otomobil kazasında sürücü Mesut Akbulut hayatını kaybetti. Kazada ağır yaralanan Akbulut, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:03 İmam Birgivi'nin vefatının 450. yılı panelle anıldı

  İmam Birgivi'nin vefatının 450. yılı panelle anıldı İslam alimi İmam Birgivi, Ödemiş'in Birgi ilçesinde düzenlenen panelle vefatının 450. yılında anıldı. Panelde İmam Birgivi'nin hayatı, eserleri ve dönem medreseleriyle ilgili bilgiler paylaşıldı.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:35 İmam Birgivi'nin Vefatının 450. Yılı Birgi'de Anılacak

  İmam Birgivi'nin Vefatının 450. Yılı Birgi'de Anılacak Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 'Birgivi'yi Anlamak' paneli ile İmam Birgivi'nin vefatının 450. yılı Birgi'de anılacak. Panelde İmam Birgivi'nin hayatı, eserleri ve inanç dünyası konuşulacak, İmam Birgivi Medresesi ziyarete açılacak ve İmam Birgivi hakkında yazılmış tezler sergilenecek. Etkinliklere tüm vatandaşlar davetlidir.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:41 Kent ve Başkan Dergisi'nin töreninde Bedia Teymur'un elinden 3 başkana ödül! İşte o isimler

  Kent ve Başkan Dergisi'nin töreninde Bedia Teymur'un elinden 3 başkana ödül! İşte o isimler Kent ve Başkan Dergisi tarafından yapılan ve tüm Türkiye'yi kapsayan online anket sonuçlarına göre en başarılı belediye başkanlarına ödül verildi. haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur tarafından Siirt Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Şanlıurfa- Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve Şırnak Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu ödül verildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 16:08 Siirt'in Şirvan Barajı'nda balık çeşitlerine ilişkin çalışma yapıldı

  Siirt'in Şirvan Barajı'nda balık çeşitlerine ilişkin çalışma yapıldı Siirt'in Şirvan Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde balık türlerine yönelik inceleme yapıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:04 Deyrulzafaran Manastırı'nın bahçesinde yetiştirilen zeytinin hasadı verimli geçiyor

  Deyrulzafaran Manastırı'nın bahçesinde yetiştirilen zeytinin hasadı verimli geçiyor Mardin'deki tarihi Deyrulzafaran Manastırı bahçesinde uygulanan proje ile geni korunarak üretimi yapılan zeytinde bu yıl çeşit, verim ve kalitede artış sağlandı.

 • 01.10.2023 01 Eki 19:39 AA Muhabiri Yasin Dikme, Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti

  AA Muhabiri Yasin Dikme, Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti Anadolu Ajansı (AA) Gaziantep Bölge Müdürlüğüne bağlı Şanlıurfa bürosunda görev yapan kıdemli muhabir Yasin Dikme, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 43 yaşındaki Dikme, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Çalışkanlığı ve güler yüzlülüğüyle tanınan Dikme, Suriye'deki savaş ve sınırdaki gelişmelere de tanıklık etmiş ve birçok ödül kazanmıştı. AA Genel Müdürü ve diğer yetkililer, Dikme'nin vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajları yayınladı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:09 Harran Ulu Cami Kalıntıları Kazılarında 101 Ayak ve Sütun Bulundu

  Harran Ulu Cami Kalıntıları Kazılarında 101 Ayak ve Sütun Bulundu Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki tarihi Ulu Cami kalıntılarında yapılan kazılarda, 101 ayak ve sütun ile mimari yapı gün yüzüne çıkarıldı. Kazı çalışmaları sonucunda caminin tavanını taşıyan taş ayaklar, sütunlar, mimari yapısı ve eğitim odaları görünür hale geldi. Harran Ulu Cami, Türkiye'nin en eski ve en büyük anıtsal camilerinden biri olarak biliniyor. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından ziyaretçi güzergahı da oluşturulacak ve turistler caminin içindeki mimari eserleri görebilecekler.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:31 Şanlıurfa'da Arkadaşının Kullandığı Araçla Kaza Yapan Genç Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'da Arkadaşının Kullandığı Araçla Kaza Yapan Genç Hayatını Kaybetti Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde arkadaşının kullandığı aracın kayalıklara çarpması sonucu ağır yaralanan ve 82 gündür hastanede yaşam savaşı veren 19 yaşındaki genç hayatını kaybetti. Kaza sonucunda diğer yolcu ise hafif yaralı olarak kurtuldu.

 • 13.09.2023 13 Eyl 15:40 Şanlıurfa Valiliği Üniversite Öğrencileri ve Kampüs Güvenliği Toplantısı Düzenledi

  Şanlıurfa Valiliği Üniversite Öğrencileri ve Kampüs Güvenliği Toplantısı Düzenledi Şanlıurfa Valiliği, yeni akademik yılı öncesinde üniversite öğrencileri ve kampüs güvenliği toplantısı düzenledi. Toplantıda, üniversite öğrencilerinin güvenliği için alınması gereken önlemler ve düzenlemeler görüşüldü. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kampüs güvenliği ve tedbirler konusunda sunum yapıldı. Ayrıca, öğrencilerin ulaşım ve barınma ihtiyaçları da ele alındı.

 • 13.09.2023 13 Eyl 13:13 Kapadokya, UNESCO Global Jeoparkı Olmayı Hedefliyor

  Kapadokya, UNESCO Global Jeoparkı Olmayı Hedefliyor Kapadokya bölgesi, doğal oluşumları ve peribacalarıyla UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer almasının yanı sıra, UNESCO Global Jeoparkları statüsünü de kazanmayı hedefliyor. Harran Üniversitesi Coğrafya bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Serdar Aykaç, Kapadokya'nın aynı anda iki UNESCO statüsünü bir arada barındırmasının ne kadar ender ve değerli olduğunu belirtti. Kapadokya Jeopark Projesi ile bölgenin doğal miraslarının korunması ve turizme kazandırılması amaçlanıyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 16:06 Nevşehir'de Uluslararası Jeomorfoloji Konferansı Başladı

  Nevşehir'de Uluslararası Jeomorfoloji Konferansı Başladı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Coğrafi Bilgi Sistemleri, NEVÜ Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBS-UZAM), Uluslararası Jeomorfoloji Birliği (IAG), Jeomorfoloji Derneği ve Kapadokya Jeopark iş birliğinde düzenlenen 'Uluslararası Jeomorfoloji Bölgesel Konferansı' başladı. Konferansa 32 ülkeden 120 yabancı ve 75 Türk bilim insanı katıldı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 12:01 Şanlıurfa'da Traktör Kazası: 12 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'da Traktör Kazası: 12 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti Şanlıurfa'da seyir halindeki bir traktörden düşen 12 yaşındaki Baran Kubat, tekerin altında kalarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 19.08.2023 19 Ağu 11:49 TİKAV, Bireysel Gelişim Programı mezunlarını verdi

  TİKAV, Bireysel Gelişim Programı mezunlarını verdi Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik uyguladığı Bireysel Gelişim Programı (BGP) kapsamında mezuniyet töreni düzenledi. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde öğrenim gören 21 öğrenci mezuniyet sertifikalarını aldı. Törene TİKAV yöneticileri, eğitmenler ve mentorlar katıldı. TİKAV'ın BGP programı, öğrencilere çeşitli eğitimler ve destekler sağlayarak onları iş hayatına ve sosyal hayata hazırlamayı amaçlıyor.

 • 18.08.2023 18 Ağu 11:20 Harran Sarayı'ndaki kazılar hızlandırıldı

  Harran Sarayı'ndaki kazılar hızlandırıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Harran Sarayı'ndaki kazılarda işçi sayısını artırarak çalışmaların hızlanmasını sağladı. Kazılar sonucunda farklı medeniyetlere ait birçok eser bulundu. Sarayın restorasyonu tamamlandıktan sonra ziyaretçilerin gezebileceği bir turistik mekan haline gelecek. Sarayın yapısı sayesinde içerisi dışarıya göre daha serin bir ortam sunuyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 09:55 Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent İşbirliğiyle Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı Başlıyor

  Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent İşbirliğiyle Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı Başlıyor Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent arasında yapılan işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik 'Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı' başlatılıyor. Program kapsamında elektrik-elektronik, inşaat, harita, endüstri mühendislikleri, matematik, iktisat, işletme, ekonometri, kamu yönetimi bölümlerinden mezun veya söz konusu bölümlerin 3. veya 4. sınıflarında okuyan öğrencilere siber güvenlik konularında eğitim verilecek. Eğitim süresi yaklaşık 3 ay olacak.

 • 25.07.2023 25 Tem 16:14 Şanlıurfa'da güneş ışınları göz sağlığını olumsuz etkiliyor

  Şanlıurfa'da güneş ışınları göz sağlığını olumsuz etkiliyor Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Toptan, aşırı güneş ışınlarının göz sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti. Ultraviyole ışınların göz ve görme sağlığı üzerinde uzun ve kısa dönem olumsuz etkileri olduğunu vurgulayan Toptan, güneş gözlüğü kullanımının önemine dikkat çekti ve mecbur kalmadıkça güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkılmaması gerektiğini uyardı.

 • 14.07.2023 14 Tem 12:01 TİKAV, Bireysel Gelişim Programı ile Üniversite Öğrencilerine Fırsat Eşitliği Sağlıyor

  TİKAV, Bireysel Gelişim Programı ile Üniversite Öğrencilerine Fırsat Eşitliği Sağlıyor Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV, Bireysel Gelişim Programı ile toplumsal ve ekonomik nedenlerle eğitim, kültür ve kişisel gelişim olanaklarına ulaşmada zorluk çeken üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor. Program kapsamında öğrencilere çeşitli eğitimler, projeler ve etkinlikler sunuluyor. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, gençlere fırsatları değerlendirmek için çalışmak ve uyanık olmak gerektiğini vurguladı. Program sonunda öğrencilere uluslararası geçerliliği olan kişisel gelişim sertifikaları veriliyor.

 • 11.07.2023 11 Tem 17:06 Ari sokmasi sonucu hayatini kaybetti

  Ari sokmasi sonucu hayatini kaybetti ŞANLIURFA'nın Ceylanpınar ilçesinde, evinin önünde arı sokan Mehmet Almas (60), götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti. Almas'ın arı alerjisi olduğu öğrenildii. Olay, Ceylanpınar'ın Selahaddin Eyyübi Mahallesi'nde meydana geldi. Mehmet Almas evinin önündeyken, vucüdunun çeşitli yerlerini arı soktu. Fenalaşan Almas, yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapılan Almas, daha sonra Harran Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen Almas, kurtarılamadı. Arıya karşı alerjisi olduğu öğrenilen Mehmet Almas'ın daha önceki yıllarda da arı sokması sebebiyle tedavi gördüğü öğrenildi.

 • 11.07.2023 11 Tem 16:01 Şanlıurfa'da arının soktuğu adam hayatını kaybetti

  Şanlıurfa'da arının soktuğu adam hayatını kaybetti Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde arının soktuğu bir adam hayatını kaybetti. Olay, Selahaddin Eyyübi Mahallesi'nde meydana geldi. Mehmet Almas, evinin önünde arıların saldırısına uğradı ve hastaneye kaldırıldı. Ancak müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Almas'ın daha önce de arı sokması sebebiyle tedavi gördüğü ve alerjisi olduğu öğrenildi. Ailesine teslim edilen cenaze, otopsi işlemlerinin ardından defnedilecek. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 11.07.2023 11 Tem 10:47 Evinin önünde arı saldırısına uğrayan yaşlı adam, hayatını kaybetti

  Evinin önünde arı saldırısına uğrayan yaşlı adam, hayatını kaybetti Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Mehmet Almas, evinin önünde arıların saldırısına uğradı ve hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Almas'ın daha önce de arı sokması nedeniyle tedavi gördüğü bilgisine ulaşıldı.

 • 07.07.2023 07 Tem 14:47 Karakoçan Belediyesi, Ters Laleyi Logosunda Kullanacak

  Karakoçan Belediyesi, Ters Laleyi Logosunda Kullanacak Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde keşfedilen ve uluslararası literatüre kazandırılan ters lale, Karakoçan Belediyesi'nin yeni logosunda yer alacak. Belediye, ters lale için koruma ve tanıtım çalışmaları yapacak. Ters lale, diğer türlerden farklı özelliklere sahip olduğu için bilim dünyasında büyük ilgi görmüştür.

 • 06.07.2023 06 Tem 16:31 EGE Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi'nden bilim insanları, Karakoçan ilçesinde yeni bir bitki türü keşfetti

  EGE Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi'nden bilim insanları, Karakoçan ilçesinde yeni bir bitki türü keşfetti EGE Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi'nden bilim insanları, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, ters lale türüne ait yeni bir bitki keşfetti. Literatüre kazandırılan ve bilimsel ismi 'Fritillaria karakocanensis' olan bitkiye, 'Karakoçan lalesi' adı verildi. Üç üniversitenin akademisyenleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, bitkinin diğer türlerden farklı olduğu ve yeni bir tür olduğu belirlendi. Bu keşif, Türkiye'nin ters lale çeşitliliği açısından önemini bir kez daha ortaya koydu.

 • 05.07.2023 05 Tem 16:55 Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı'nda Dijital Arşiv Hizmeti Başlatıldı

  Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı'nda Dijital Arşiv Hizmeti Başlatıldı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı'nda yapılan açıklamaya göre, kardiyoloji poliklinik bünyesinde hizmet veren EKG, Ekokardiyografi, EFOR testi, tansiyon holter, ritim holter, eğik masa testi sonuçları kağıt çıktı yerine dijital arşiv olarak saklanacak. Hastanenin yazılım birimi ve bölüm çalışanlarının gayretleriyle poliklinik hizmet birimlerine ait sonuçlar dijital arşive aktarılarak saklanacak ve hastaların mevcut klinik durumlarının takip ve değerlendirilmesine kolaylık sağlanacak.

 • 03.07.2023 03 Tem 13:47 Şanlıurfa'da Elektrik Akımına Kapılan Çocuk Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'da Elektrik Akımına Kapılan Çocuk Hayatını Kaybetti Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde oyun oynarken elektrik akımına kapılan 4 yaşındaki Suphi Yaşar hayatını kaybetti. Olayın ardından soruşturma başlatıldı.

 • 03.07.2023 03 Tem 12:27 Şanlıurfa'da elektrik akımına kapılan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

  Şanlıurfa'da elektrik akımına kapılan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde sokakta oynarken elektrik kablosuna temas eden 4 yaşındaki Suphi Yaşar, hayatını kaybetti. Ağır yaralanan çocuk, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 29.06.2023 29 Haz 16:19 Şanlıurfa'da traktörden düşen çocuk hayatını kaybetti

  Şanlıurfa'da traktörden düşen çocuk hayatını kaybetti Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde traktörden düşen 16 yaşındaki çocuk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 24.06.2023 24 Haz 13:48 Şanlıurfa'da Parmağı Sıkışanların İmdadına İtfaiye Yetişti

  Şanlıurfa'da Parmağı Sıkışanların İmdadına İtfaiye Yetişti Şanlıurfa'da parmağına yüzük ve cıvata halkası sıkışan iki vatandaş hastaneye kaldırıldı. İlk müdahaleyi yapan doktorların çağırdığı itfaiye ekipleri, yüzüğü ve cıvata halkasını keserek çıkarttı.

 • 22.06.2023 22 Haz 11:46 Şanlıurfalı gençler atıl malzemelerden otomobil tasarladı

  Şanlıurfalı gençler atıl malzemelerden otomobil tasarladı Harran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören 14 öğrenci, yılsonu bitirme projesi kapsamında atıl malzemelerden akıllı sinyal sistemi olan bir otomobili 2 ayda tasarladı. Hem sese hem de manevralara duyarlı sinyal veren araç, TOGG'dan esinlenerek yapıldı. Yüksekokul öğrencileri, projelerini desteklenmeleri halinde daha da geliştirmek istediklerini belirtti.

 • 21.06.2023 21 Haz 12:01 Deprem bölgesinde mezun olan öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşadı

  Deprem bölgesinde mezun olan öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşadı - Deprem bölgesinde mezun olan öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşadı Uzaktan eğitim almak zorunda kalan öğrenciler mezuniyette bir araya geldi Deprem bölgesinde öğrenciler hüzün ve sevinci bir arada yaşadı Deprem ve selin vurduğu Şanlıurfa'da uzaktan eğitimlerine devam etmek zorunda...

 • 19.06.2023 19 Haz 11:06 Şanlıurfa'da Türk Mühendisler Yerli ve Milli Tohum Geliştirdi

  Şanlıurfa'da Türk Mühendisler Yerli ve Milli Tohum Geliştirdi Şanlıurfa'da mevsim şartlarına ve hastalıklara karşı dayanıklı 9 çeşit ekmeklik, 6 çeşit makarnalık buğday ile 5 çeşit arpa tohumu ıslah edilerek tescillendi. GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 21 yılda geliştirilen ve tescillenen 20 buğday çeşidiyle dekar başına yaklaşık bir ton verim elde ediliyor. Türkiye'de tahıl üretiminin en fazla yapıldığı kentlerin başında gelen ve Buğdayın anavatanı olarak kabul edilen Şanlıurfa'da, yerli tohumlardan geliştirilen ekmeklik ve makarnalık 15 buğday çeşidi, yüzde 50'ye varan verimiyle ambarları dolduracak.

 • 19.06.2023 19 Haz 10:08 Şanlıurfa'da 9 çeşit ekmeklik, 6 çeşit makarnalık buğday ile 5 çeşit arpa tohumu tescillendi

  Şanlıurfa'da 9 çeşit ekmeklik, 6 çeşit makarnalık buğday ile 5 çeşit arpa tohumu tescillendi Şanlıurfa'da GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 21 yılda geliştirilen ve tescillenen 20 yerli buğday çeşidiyle dekar başına yaklaşık bir ton verim elde ediliyor. Islah edilerek tescil edilen yerli 20 farklı tohum arasında 9 çeşit ekmeklik, 6 çeşit makarnalık buğday ile 5 çeşit arpa tohumu yer alıyor. Yerli tohumları melezleyerek Güneydoğu'nun tüm zorlu iklim şartlarında dayanıklı en fazla verim sağlayan 15 buğday çeşidi geliştirildi. Şanlıurfa'nın bereketli topraklarında ekilen buğday çeşitlerinin un ve makarna sanayisine büyük katkı sunması bekleniyor.

 • 18.06.2023 18 Haz 13:16 Sivereklileri il olma heyecanı sardı

  Sivereklileri il olma heyecanı sardı Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Cumhuriyetin 100. yılında 100 il" açıklaması Sivereklileri heyecanlandırdı.

 • 11.06.2023 11 Haz 11:10 Prof. Dr. Sedat Benek, Madak filmiyle jüri özel ödülü aldı

  Prof. Dr. Sedat Benek, Madak filmiyle jüri özel ödülü aldı Harran Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sedat Benek, 'Madak' filmiyle katıldığı '24. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nde jüri özel ödülü aldı. Benek, insanın doğa ve hayvanla ilişkisini konu alan filmini geçen yıl Bitlis'te çektiğini belirterek, yurt dışında 14, yurt içinde ise 1 ödül aldığını dile getirdi. Filmin amacının Budaklı Kaplıcası'nın ekonomik bir değere dönüştürülerek bölgede kış turizminin gelişmesine katkı sunmak olduğunu ifade eden Benek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 • 09.06.2023 09 Haz 16:45 Harran Üniversitesi'nin 'BUGA' yazılımı TÜBİTAK tarafından destekleniyor

  Harran Üniversitesi'nin 'BUGA' yazılımı TÜBİTAK tarafından destekleniyor Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından geliştirilen 'BUGA' yazılımı, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. Bu yazılım sayesinde hayvancılık alanında nitelikli damızlık hayvan tespiti daha isabetli yapılacak ve verimli çeşitlerin yaygınlaştırılması sağlanacak.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:34 ÖSYM, depremzedeler için YKS koordinasyon toplantısı düzenledi

  ÖSYM, depremzedeler için YKS koordinasyon toplantısı düzenledi ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy başkanlığındaki heyet, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlerde, 17-18 Haziran'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için Şanlıurfa'da koordinasyon toplantısı yaptı. Toplantıda, sınav sürecinin sağlıklı yürütülmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği ve büyük bir özveriyle çalışacağı vurgulandı.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:19 Şanlıurfa'da fıstık üreticileri yüzünü güldürüyor

  Şanlıurfa'da fıstık üreticileri yüzünü güldürüyor Deprem ve sel gibi doğal afetlere rağmen Türkiye'de en fazla fıstık ağacına sahip Şanlıurfa'da, fıstık üreticileri yüksek getirisi dolayısıyla daha fazla rağbet gösteriyor. Türkiye'nin en büyük fıstık üreticisi olan Şanlıurfa'da, bu yıl yaklaşık 30 milyon civarında verimli ürüne gelmiş fıstık bulunuyor.

 • 27.05.2023 27 May 21:26 Şanlıurfa'da çiftçilere isot fidesi dağıtıldı

  Şanlıurfa'da çiftçilere isot fidesi dağıtıldı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin marka değeri olan Ata Tohumu ile üretimi yapılan 1 milyon isot fidesini toprakla buluşturdu. Kentin tescilli yöresel lezzetlerinden olan isot dikimine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tarım şehri Şanlıurfa'da ata tohumu ile üretimi yapılan 800 bin adet fideyi çiftçilere geri kalan 200 bin fidenin ekimini gerçekleştirdiğini söyledi.

 • 27.05.2023 27 May 15:15 Şanlıurfa'da 1 Milyon İsot Fidesi Toprakla Buluştu

  Şanlıurfa'da 1 Milyon İsot Fidesi Toprakla Buluştu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ata tohumu ile üretimi yapılan 1 milyon isot fidesini toprakla buluşturdu. Kentin tescilli yöresel lezzetlerinden olan isot dikimine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tarım şehri Şanlıurfa'da ata tohumu ile üretimi yapılan 800 bin adet fideyi çiftçilere geri kalan 200 bin fidenin ekimini gerçekleştirdiğini söyledi.

 • 25.05.2023 25 May 15:34 Altın yazar ödülleri sahiplerini buldu

  Altın yazar ödülleri sahiplerini buldu Edebiyat ve bilim dünyasının keşfedilmemiş madenlerini ortaya çıkarma ilkesi ile yol alan Altın Kalem Ödülleri, bu yıl Altın Yazar ve Altın Kitap kategorilerinde görkemli bir törenle sahipleriyle buluştu.

 • 23.05.2023 23 May 14:23 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 72. sayısını yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 72. sayısını yayımladı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezince, Dezenformasyon Bülteni'nin 72. sayısı yayımlandı.

 • 23.05.2023 23 May 14:18 Cumhurbaşkanlığı Dezenformasyon Bülteni'nde Mansur Yavaş'ın iddiaları yalanlandı

  Cumhurbaşkanlığı Dezenformasyon Bülteni'nde Mansur Yavaş'ın iddiaları yalanlandı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yayımlanan Dezenformasyon Bülteni'nin 72. sayısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın iddiaları yalanlandı. İddiaların hukuki boyutu da açıklığa kavuşturuldu.

 • 23.05.2023 23 May 14:09 Şanlıurfa'da beyin anevrizması hastalarına başarılı operasyon

  Şanlıurfa'da beyin anevrizması hastalarına başarılı operasyon Şanlıurfa'da, beyin damarında anevrizma (baloncuk) tespit edilen 4 hasta, Harran Üniversitesi Hastanesinde yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Operasyon kapalı yöntemle gerçekleştirildi.

 • 18.05.2023 18 May 11:13 Şanlıurfa'da kırmızı mercimek üretiminde yüksek rekolte beklentisi

  Şanlıurfa'da kırmızı mercimek üretiminde yüksek rekolte beklentisi Türkiye'nin kırmızı mercimek üretiminin önemli bölümünün yapıldığı Şanlıurfa'da, bahar yağışlarının düzenli gitmesi çiftçileri yüksek rekolte için umutlandırdı.

 • 15.05.2023 15 May 14:35 Şanlıurfa'da; AK Parti 8, Yeşil Sol 4, MHP ve CHP birer milletvekili çıkardı

  Şanlıurfa'da; AK Parti 8, Yeşil Sol 4, MHP ve CHP birer milletvekili çıkardı ŞANLIURFA'da, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan kesin sonuçlara göre AK Parti 8, Yeşil Sol Parti 4, CHP ve MHP birer milletvekilliği kazandı.

 • 24.04.2023 24 Nis 16:39 Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaralanan polis memurunu ziyaret etti

  Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaralanan polis memurunu ziyaret etti Viranşehir ilçesindeki kontrol noktasında hırsızlık şüphelileriyle yaşanan çatışmada yaralanan polis memuru Hakan Topçu, tedavi gördüğü hastanede ziyaret edildi. Vali Ayhan, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı ile birlikte Topçu'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 • 21.04.2023 21 Nis 16:59 Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Depremzedeleri Ziyaret Etti

  Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Depremzedeleri Ziyaret Etti Vali Ayhan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesindeki yurtlarda kalan afetzedeleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı ve onların taleplerini dinledi.

 • 20.04.2023 20 Nis 11:46 Şanlıurfa'da Yağışlar Hububat Üreticilerini Sevindirdi

  Şanlıurfa'da Yağışlar Hububat Üreticilerini Sevindirdi Mart ve Nisan aylarındaki yağışlar, Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden Şanlıurfa'da hububat üreticilerinin yüzünü güldürdü. Eylül-Şubat döneminde yaşanan kuraklık endişe yaratsa da, mart ve nisandaki yağışlarla birlikte üreticiler umutlu hale geldi. Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, yağışların düzenli gitmesi durumunda yüksek bir rekolte beklediklerini belirtti.

 • 16.04.2023 16 Nis 19:38 Erdoğan'ın, "Harran Üniversitesi'ni kim yaptı?" sözlerine CHP'li Tanal'dan yanıt: 1992'de AK Parti diye bir parti yoktu

  Erdoğan'ın, 'Harran Üniversitesi'ni kim yaptı?' sözlerine CHP'li Tanal'dan yanıt: 1992'de AK Parti diye bir parti yoktu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanlıurfa'da "Kardeşlerim, Harran Üniversitesi'ni kim yaptı? Ötekiler sadece konuşmayı bilir. Biz ise söylediğimiz her şeyi yapmayı namus borcu olarak biliyoruz" diye konuşmasına tepki gösterdi. Tanal, "Harran Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 yılında kuruldu. Harran Üniversitesi varken AK Parti diye bir parti yoktu" dedi.

Advertisement