Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Jale Nur Süllü haberleri, Jale Nur Süllü son dakika, son dakika Jale Nur Süllü

Son Dakika Jale Nur Süllü Haberleri

Son dakika Jale Nur Süllü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son jale nur süllü haberleri anında burada.


 • 27.11.2023 27 Kas 12:59 Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kızılinler Bal Kabağı Panayırı' yoğun ilgi gördü

  Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kızılinler Bal Kabağı Panayırı' yoğun ilgi gördü Tepebaşı Belediyesi, Kızılinler'in ata tohumundan üretilen meşhur bal kabağını tanıtmak amacıyla 'Kızılinler Bal Kabağı Panayırı' düzenledi. Panayıra Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Panayırda yöresel ürün satış stantları ve oyun stantları da yer aldı. Başkan Ataç, panayırda yaptığı konuşmada, bal kabağını Türkiye'ye tanıtarak emeği ve ürünü değerlendireceklerini belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:09 Eskişehir Kadın Dayanışması: "Kazanımlarımızın Tartışmaya Açılmasını İstemiyoruz"

  Eskişehir Kadın Dayanışması: 'Kazanımlarımızın Tartışmaya Açılmasını İstemiyoruz' Eskişehir Kadın Dayanışması 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bugün basın açıklaması yaptı. Eskişehir Kadın Dayanışması adına açıklama yapan Özge Çayır "Kadınlar, hayatın her alanında giderek artan düzeyde fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalmaya devam ediyorlar. Kadın hakları aleyhtarı politikalar, kadınların canı pahasına bilinçli şekilde pervasızca yürütülmektedir. İşte bu anlayış kadına yönelik şiddeti özendirdiği gibi katillere, şiddet uygulayanlara verilen cezaların uygulanmasında caydırıcı olmuyor. Biliyoruz ki; kadın cinayetleri durdurulabilir ve kadına yönelik şiddet önlenebilir. İstanbul Sözleşmesi hükümlerinin etkin uygulanması ve bütüncül bir mücadele anlayışıyla şiddet ve şiddetin kaynağı olan cinsiyet temelli eşitsizlik sonlandırılabilir. İstanbul Sözleşmesi'nin hukuka aykırı feshedildiği bu dönemde Medeni Kanun'la elde edilen kazanımlarımızın tartışmaya açılmasını istemiyoruz" dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 15:49 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda Düşündüren Masallar Şenliği

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda Düşündüren Masallar Şenliği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda bu yıl beşincisi gerçekleştirilen 'Düşündüren Masallar Şenliği'nde, alan uzmanlarının katılımıyla masalların konu edildiği atölye, anlatılar, konser ve panel ile çocuklar ve yetişkinler unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Yazar Dr. Nilay Yılmaz'ın gönüllü danışmanlığında ve Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği iş birliği ile düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği bu yıl Cumhuriyet'in 100. yılına özel içerikler ile renkli görüntülere sahne oldu. Masallar aracılığıyla Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Çocuk Hakları Haftası, Dünya Özgürlük Günü, Dünya Felsefe Günü, Dünya Hoşgörü Günü, Dünya Oyun Günü, Dünya Origami Günü ve Dünya Drama Gününü kapsayan Düşündüren Masallar Şenliği bu kez 100. yıl dolayısı ile demokrasi, barış, huzur, sevgi, saygı, kardeşlik, eşitlik, dürüstlük, gerçeklik, umut, kararlılık, düşünce, irade, dayanışma, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, uyum, özgürlük, eşitlik, yardımlaşma, sanat, bilim, devam etme cesareti ile umudu çoğaltmak değerleri de içeriklere dahil edildi. Masal Şatosu, her yıl düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği ile masallar aracılığıyla düşünmeye sorgulamaya ve eleştirmeye devam edecek.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:02 Disk'in İstanbul'dan Ankara'ya Yürüyüşü Eskişehir'de.

  Disk'in İstanbul'dan Ankara'ya Yürüyüşü Eskişehir'de. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) “vergide adalet, gelirde adalet” sloganıyla İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı yürüyüş, Eskişehir’e ulaştı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Yarın Ankara’da, bu ülkenin başkentinde tarihi bir gün yaşanacak. İşçi sınıfı konuşacak yarın. Üretenler konuşacak ve işçi sınıfının, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenlerin bütün yol arkadaşları, yoldaşlarıyla birlikte sesini en gür biçimde çıkardığı ve taleplerini ülkeyi yönetenlerin önüne hem de Türkiye’nin her yerinden süzülerek gelmiş bir biçimde ifade ettiği tarihi bir gün olacak” dedi.

 • 13.11.2023 13 Kas 14:52 Eskişehir'de Zeytinyağı ve Sağlık Paneli Düzenlendi

  Eskişehir'de Zeytinyağı ve Sağlık Paneli Düzenlendi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü ve Zeytin Dostu Derneği iş birliği ile Haller Gençlik Merkezi'nde Zeytinyağı ve Sağlık Paneli düzenlendi. Panelde zeytinyağının sağlık açısından önemi ve Orta Sakarya Vadisi'nde zeytincilik konuşuldu. Panel sonrasında zeytinyağı tadım etkinliği de gerçekleştirildi.

 • 12.11.2023 12 Kas 15:40 Ret oranı yüzde 17'leri gördü! Türkiye'den Avrupa ülkelerine vize notası

  Ret oranı yüzde 17'leri gördü! Türkiye'den Avrupa ülkelerine vize notası Türk vatandaşlarının vize başvurularında ret oranlarının 2021'de yüzde 17'ye, 2022'de ise yüzde 15.7'lere ulaştığını belirten Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ''Bu sorunların bir an önce aşılması yönündeki beklentimiz defaatle muhataplarımıza aktarıldı, ilgili ülke büyükelçileri bakanlığımıza davet edilerek, beklentiler ve talepler birinci elden iletildi ve bu hususlar diplomatik notayla da paylaşıldı.'' dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 15:42 Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Eskişehir'de törenle anıldı

  Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Eskişehir'de törenle anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıl dönümü, Eskişehir'de düzenlenen törenle anıldı. Törende saat 09.05'te hayat durdu ve siren sesiyle birlikte vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Törene birçok önemli isim katıldı ve Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku yayımlandı.

 • 09.11.2023 09 Kas 17:04 Odunpazarı'nda Mimarlık Parkı Açıldı

  Odunpazarı'nda Mimarlık Parkı Açıldı Odunpazarı Belediyesi, Mimarlar Odası iş birliği ile 71 Evler Mahallesi’ne yeni bir park kazandırdı. Mimarlık Parkı adı verilen park, Kilit Sokak ile Destegül Sokak arasında yer alıyor. 3600metrelkare alana yapılan Mimarlık Parkı’nın açılışı törenle yapıldı.

 • 07.11.2023 07 Kas 16:48 Eskişehir'de Plastik Kasa Üretim Tesisi Törenle Hizmete Açıldı

  Eskişehir'de Plastik Kasa Üretim Tesisi Törenle Hizmete Açıldı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçelerinde örtü altı tarım ile geçimini sağlayan üreticilerin ürün taşıma ve depolamada yaşadıkları plastik kasa sorununu çözecek Plastik Kasa Üretim Tesisi (Esplast) düzenlenen törenle hizmete açıldı. Başkan Büyükerşen, “Ata’mızın da ifade ettiği gibi ‘Her fabrika bir kaledir.’ Plastik Kasa Fabrikamızı üreticilerimizin üretim maliyetlerini bir nebze olsun azaltabilmek için Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdik. Tesisin tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 • 05.11.2023 05 Kas 15:33 Bülent Ecevit, 17. ölüm yıl dönümünde anıldı

  Bülent Ecevit, 17. ölüm yıl dönümünde anıldı Eski Başbakan ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit, ölümünün 17. yıl dönümünde Ankara Devlet Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP'nin Meclis'e taşındığını ve demokratik solun iktidarının toplumsal badirelerden çıkışın en gerçekçi yolu olduğunu belirtti. Eski Bakan Melda Bayer ise, Türkiye'nin bir gün Ecevit'in felsefesiyle huzura kavuşacağına inandığını söyledi.

 • 01.11.2023 01 Kas 13:36 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İmar Planı İddiasıyla Soruşturma İzni Verildi

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İmar Planı İddiasıyla Soruşturma İzni Verildi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin imar planında sosyal kültürel tesis alanı olarak yer alan araziye mevzuata aykırı otel ruhsatı verildiği iddiası üzerine, İçişleri Bakanlığına bağlı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından, aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in de bulunduğu 59 kişi hakkında soruşturma izni verildi.

 • 29.10.2023 29 Eki 15:25 Bursa ve çevre illerde Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları

  Bursa ve çevre illerde Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları Bursa, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale ve Yalova'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlandı.

 • 28.10.2023 28 Eki 14:29 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. Yılı Kutlamaları Gerçekleştirildi

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. Yılı Kutlamaları Gerçekleştirildi Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Yalova'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk töreni düzenlendi. Bursa'da Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş anıta çelenk bıraktı. Eskişehir'deki törende ise ilk yerli otomobil Devrim ile Togg yan yana sergilendi. Kütahya, Bilecik ve Yalova'da da çelenk törenleri düzenlendi ve programlar saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tamamlandı.

 • 27.10.2023 27 Eki 20:31 Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet'in 100. yılında kadın ve gençlerle bir araya geldi

  Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet'in 100. yılında kadın ve gençlerle bir araya geldi TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında Eskişehir'de düzenlenen etkinliklerde kadın ve gençlerle bir araya geldi. Biçer Karaca, Cumhuriyet'in kazanımları ve değerleri sayesinde bugün TBMM'de başkanvekili olarak Atatürk'ün koltuğunda oturabildiğini belirtti.

 • 27.10.2023 27 Eki 15:24 Tepebaşı Belediyesi Kadın Bakışıyla Cumhuriyetin 100. Yılı Paneli Gerçekleştirdi

  Tepebaşı Belediyesi Kadın Bakışıyla Cumhuriyetin 100. Yılı Paneli Gerçekleştirdi Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kadın Bakışıyla Cumhuriyetin 100. Yılı' panelinde Başkan Ataç, cumhuriyetin bir kadın devrimi olduğunu vurgulayarak, Eskişehir'in bir kadın dostu kent olduğunu belirtti. Panelde konuşmacılar, cumhuriyetin kazanımları ve kadınların rolü hakkında bilgi verdi.

 • 24.10.2023 24 Eki 12:12 Eskişehir'de Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Başlatıldı

  Eskişehir'de Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Başlatıldı Eskişehir Valiliği himayesinde başlatılan proje ile kadınlar kanser, obezite, üreme sağlığı, bağımlılık, şiddet gibi konularda bilinçlendirilecek.

 • 16.10.2023 16 Eki 16:03 ESKİŞEHİR-CHP'Lİ ÖZEL: KAPI ÖNÜNE KOYMALARI DEĞİL; BABAEVİNİN KAPILARINI AÇMAYI VADEDİYORUM

  ESKİŞEHİR-CHP'Lİ ÖZEL: KAPI ÖNÜNE KOYMALARI DEĞİL; BABAEVİNİN KAPILARINI AÇMAYI VADEDİYORUM CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kongrelerden sonra parti aleyhine konuşanları partiden ayıracağım" sözlerine ilişkin, "Daha yapılmamış kurultaydan, kurultay sonrası kapı önüne koymaları değil; babaevinin kapılarını açmayı vadediyorum" dedi.

 • 16.10.2023 16 Eki 15:31 CHP'li Özgür Özel: Kapı önüne koymaları değil; babaevinin kapılarını açmayı vadediyorum

  CHP'li Özgür Özel: Kapı önüne koymaları değil; babaevinin kapılarını açmayı vadediyorum CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Kongrelerden sonra parti aleyhine konuşanları partiden ayıracağım'' sözlerine ilişkin, ''Daha yapılmamış kurultaydan, kurultay sonrası kapı önüne koymaları değil; babaevinin kapılarını açmayı vadediyorum'' ifadelerini kullandı.

 • 16.10.2023 16 Eki 14:30 CHP Genel Başkanlığı İçin Adaylık Açıklayan Özgür Özel: 'Genel Başkanı Üyeler Seçecek'

  CHP Genel Başkanlığı İçin Adaylık Açıklayan Özgür Özel: 'Genel Başkanı Üyeler Seçecek' CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı ve genel başkanın üyeler tarafından seçilmediği son seçim olacağını belirtti. Özel, CHP'nin çoklu yarışlara izin veren ve demokratik süreçleri yaşayan bir parti olduğunu vurgulayarak, bu durumun CHP ve Türkiye için bir övünç kaynağı olduğunu ifade etti. Ayrıca, Özel tüzük değişikliğiyle ilgili önerilerinin yer aldığı tutum belgesini paylaştı ve genel başkanın üyeler tarafından seçilmesini önerdi.

 • 15.10.2023 15 Eki 16:26 CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz: Eskişehir gençleri yerel seçimlerde yasaklara cevap verecektir

  CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz: Eskişehir gençleri yerel seçimlerde yasaklara cevap verecektir CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, valilik tarafından yasaklanan Octoberfast Eskişehir ile ilgili, 'Eskişehir gençleri açısından bu yasaklar çok rahatsız edicidir. Bu zihniyet yerel seçimlerde hangi yüzle gençlerimizden oy isteyecektir? Eskişehir gençleri yerel seçimlerde bu yasaklara karşı en güzel cevabı verecektir' dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 18:32 CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü: İttifakı Eskişehirli Seçmen Yapacak

  CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü: İttifakı Eskişehirli Seçmen Yapacak CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir seçmeninin sağduyusuna güvendiğini belirterek, ittifakın Eskişehirli seçmenin yapacağına inandığını söyledi. Süllü ayrıca, CHP'nin Eskişehir il kongresinin barış ortamında gerçekleştiğini ve yerel seçimlere güçlü bir yönetimle hazırlanacaklarını ifade etti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:00 Eskişehir Endüstri Fuarı Açıldı

  Eskişehir Endüstri Fuarı Açıldı Türkiye'nin havacılık, savunma ve makine sanayisindeki yerli ve milli gücüne ilişkin proje ve ürünlerin tanıtıldığı Eskişehir Endüstri Fuarı açıldı. Fuarda, Eskişehir'in sanayisi ve AR-GE çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:44 CHP'li Dinçer: "Sorunların Had Safhada Olduğu Ülkede Sadece CHP Konuşuluyor.

  CHP'li Dinçer: 'Sorunların Had Safhada Olduğu Ülkede Sadece CHP Konuşuluyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, CHP Eskişehir İl Kongresi’nde; “Yaklaşık 4 aya yakındır ülkede derin sorunlar olmasına rağmen ekonomik ve sosyal adaletin olmadığı bir ülke eğitim, sağlık sorunlarının had safhada olduğu ülkede ne yazık ki sadece ve sadece CHP konuşuluyor. Çünkü bu da bir iktidar oyunudur. Çünkü iktidar şunu gördü ki bu ülkede 25 buçuk milyon insan onu istemiyor" dedi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 14:24 İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i anlattı

  İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i anlattı Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen panele konuk olan 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Cumhuriyet'i ve babasını anlattı. Toker, Atatürk'ün liderlik tarzını, babasının Cumhurbaşkanı seçilmesini ve ailelerinin cumhuriyet değerlerine olan bağlılığını paylaştı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 16:48 2'nci Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı Açıldı

  2'nci Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı Açıldı Eskişehir'de düzenlenen 2'nci Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı, ETO TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Fuarda yerli ve yabancı demiryolu kuruluşları yer alırken, Eskişehir Hafif Raylı Sistemler A.Ş. (ESTRAM) standı büyük ilgi gördü. Fuar, 21 Eylül'e kadar ziyaretçilere açık olacak.

 • 19.09.2023 19 Eyl 14:33 Eskişehir'de Raylı Sistemler Zirve ve Fuarı Açıldı

  Eskişehir'de Raylı Sistemler Zirve ve Fuarı Açıldı Eskişehir'de düzenlenen Raylı Sistemler, Altyapı ve Teknolojileri Zirve ve Fuarı'nın açılış töreni gerçekleştirildi. Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Eskişehir'in demir yolu sektöründe öncü bir il olduğunu vurguladı. Türkiye'nin ilk hızlı tren hattının Ankara-Eskişehir arasında başladığını belirten Vali Aksoy, demir yolu taşımacılığının lojistik maliyetlerin azaltılması için önemli bir rol oynadığını ifade etti. Fuarın açılışında konuşan diğer yetkililer de raylı sistemlerin uluslararası ticarette ve ulaşımda önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, sektörün geleceğine dair umutlarını dile getirdi. Fuar, 21 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 • 18.09.2023 18 Eyl 17:23 Kardeş Şehir İlişkilerinin 10. Yılında: Eskişehir'e Frankfurt Meydanı

  Kardeş Şehir İlişkilerinin 10. Yılında: Eskişehir'e Frankfurt Meydanı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Almanya’nın Frankfurt Büyükşehir Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkilerinin 10. yılı onuruna Eskişehir’de oluşturulan 'Frankfurt Meydanı' düzenlenen törenle açıldı.

 • 08.09.2023 08 Eyl 19:34 Eskişehir'deki Okulların Durumu Gündemde

  Eskişehir'deki Okulların Durumu Gündemde CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir'deki okulların deprem tehlikesi nedeniyle boşaltılmasına ilişkin açıklamalar yaptı. Süllü, okulların durumu ve eğitim sisteminde yaşanan sorunlara dikkat çekti.

 • 05.09.2023 05 Eyl 16:49 AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, CHP'li Milletvekilinin Çevre Yolu Açıklamasını Eleştirdi

  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, CHP'li Milletvekilinin Çevre Yolu Açıklamasını Eleştirdi AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün çevre yolu ile ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi. Reyhan, yaptığı yazılı açıklamada, Süllü'nün Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Eskişehir'e kazandırılan çevre yolunda basın açıklaması yaptığını anımsattı.

 • 30.08.2023 30 Ağu 14:35 Eskişehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı

  Eskişehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı Eskişehir'de düzenlenen törenle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıl dönümü kutlandı. Törende çelenk konulması, askeri geçit töreni ve gösteri uçuşları gerçekleştirildi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 12:13 Kütahya, Büyük Zafer'in ve kurtuluşunun 101. yılını kutluyor

  Kütahya, Büyük Zafer'in ve kurtuluşunun 101. yılını kutluyor 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenleri çelenk sunumuyla başladı. Vali Musa Işın, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar, Valilik makamında tebriklerin kabulüyle devam etti.

 • 27.08.2023 27 Ağu 22:15 CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir'de mısır üreticilerini ziyaret etti

  CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir'de mısır üreticilerini ziyaret etti CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir'de mısır üreticilerini ziyaret ederek, yanlış tarım politikaları nedeniyle zarar eden çiftçilere dikkat çekti.

 • 26.08.2023 26 Ağu 00:15 Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu, Eskişehir'de… Çydd Genel Başkanı Yüksel: "Çedes Protokolü, Laiklik İlkesinin Açık Bir İhlalidir"

  Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu, Eskişehir'de… Çydd Genel Başkanı Yüksel: 'Çedes Protokolü, Laiklik İlkesinin Açık Bir İhlalidir' Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP), Eskişehir Ulus Anıtı önünde din adamlarının okullarda görevlendirilmesini öngören ÇEDES Protokolü’nü protesto etti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Devlet kurumları arasında imzalanan bu protokol, laiklik ilkesinin açık bir ihlalidir. Anayasaya ve Milli Eğitim Temel Kanunu’na aykırıdır. ÇEDES denemesi, eğitimde dinselleşme adımlarının ilki olmadığı gibi sonuncusu da olmayacaktır” dedi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 16:21 Odunpazarı Belediyesi Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi'ni Açtı

  Odunpazarı Belediyesi Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi'ni Açtı Odunpazarı Belediyesi, tarımsal ekonomiyi desteklemek amacıyla Kalkanlı Mahallesi’ne Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi kurdu. Deneme alanlarında çeşitli bitkilerin üretiminin yapıldığı Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi’nde ilk ders, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katılımı ile gerçekleşti. Törende konuşan Başkan Kurt, “Bizim çocukluğumuzda ve gençliğimizde Türkiye, kendi kendine yeten ender devletlerden biri idi, kitaplarda da böyle yazardı. Şimdi zaman zaman samanı bile ithal eder duruma geldik. Neden, çünkü bir tarım ve üretim planlaması yok” dedi.

 • 13.08.2023 13 Ağu 16:14 Ulusal ve Uluslararası Sporcuların Katıldığı 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu Heyecanı

  Ulusal ve Uluslararası Sporcuların Katıldığı 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu Heyecanı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve İkiyirmiüçEvent Organizasyon işbirliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu ve Spor Festivali büyük bir coşkuya sahne oldu. 3 kıtadan ve 22 ülkeden gelen uluslararası ve yerli sporcuların katıldığı maraton, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda gerçekleştirildi. Yarışlara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve protokol üyeleri de katıldı. Dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 19:32 CHP Eskişehir Milletvekili Süllü: "İttifaklar Yokken Biz Bu Şehirde Seçim Kazandık. Hiç Kimse Kusura Bakmayacak"

  CHP Eskişehir Milletvekili Süllü: 'İttifaklar Yokken Biz Bu Şehirde Seçim Kazandık. Hiç Kimse Kusura Bakmayacak' CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, yerel seçimlerle ilgili ittifak tartışmalarına ilişkin; "Bugün sözü edilen ittifaklar yokken, genel merkezlerin yaptığı ittifaklar söz konusu değilken hatta bugün sözü edilen ittifak partilerinin hiç adları bile yokken biz bu şehirde seçimleri kazandık. AKP’nin en güçlü olduğu dönemlerde kazandık. Hiç kimse kusura bakmayacak. Böyle göz kırpıp, birilerine şirin görünmek adına Eskişehirlilerimizin oy takdirine ittifaklarla yönlendirilmeye çalışılması konusunda sessiz kalmamızı kimse beklemesin bizden” dedi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:30 ADD, Muğla Akbelen Ormanı'ndaki Ağaç Kesimini Protesto Etti

  ADD, Muğla Akbelen Ormanı'ndaki Ağaç Kesimini Protesto Etti Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şubesi, Muğla Akbelen Ormanı'nda gerçekleştirilen ağaç kesimini protesto etti. Dernek Şube Başkanı Cihan Taşar, ülkenin doğa ve çevre talanına göz yummayacaklarını belirterek, vatanın yok edildiğini ifade etti. Protestoya CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de destek verdi. Taşar, anayasal suç işlendiğini ve doğa katliamlarına son verilmesi gerektiğini vurguladı. Ülkenin zenginliklerinin sadece insanlara değil, tüm canlılara ait olduğunu söyleyen Taşar, vatansever yurttaşların bu hukuksuzluklara izin vermeyeceklerini ve hesap soracaklarını belirtti.

 • 01.08.2023 01 Ağu 23:43 Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in Eşi Vasfiye Dedelek Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in Eşi Vasfiye Dedelek Son Yolculuğuna Uğurlandı Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in eşi Vasfiye Dedelek, akciğer kanseri tedavisi gördüğü süre boyunca hayatını kaybetti. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün de katıldığı cenaze töreni sonrasında Vasfiye Dedelek, asri mezarlıkta defnedildi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 22:10 Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in Eşi Vasfiye Dedelek Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in Eşi Vasfiye Dedelek Son Yolculuğuna Uğurlandı Eski Devlet Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek'in eşi Vasfiye Dedelek, akciğer kanseri tedavisi gördüğü süreçte hayatını kaybetti. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün de katıldığı cenaze töreninde, İbrahim Yaşar Dedelek taziyeleri kabul etti. Vasfiye Dedelek, ikindi namazının ardından asri mezarlıkta toprağa verildi.

 • 30.07.2023 30 Tem 15:19 Arzu'nun Bebekleri 10 Yaşında Sergisi Eskişehir'de Açıldı

  Arzu'nun Bebekleri 10 Yaşında Sergisi Eskişehir'de Açıldı Eskişehir'de bebek yapım sanatçısı Arzu Özer'in tasarımcılığını yaptığı 'Arzu'nun Bebekleri 10 Yaşında' adlı sergi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve birçok davetli katıldı. Büyükerşen, Arzu'nun bebek merakıyla Türkiye'de yeni bir endüstrinin ve keşfin ortaya çıkmasını sağladığını belirtti. Sergi, 13 Ağustos'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • 27.06.2023 27 Haz 13:03 CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, AB Uyum Komisyonu'nda öncelikli gündem konularını açıkladı

  CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, AB Uyum Komisyonu'nda öncelikli gündem konularını açıkladı CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, AB Uyum Komisyonu'nda vize krizi, Gümrük Birliği Anlaşması, Suriyeliler, düzensiz göçmenler ve yasa tekliflerinin öncelikli gündem konuları olması çağrısında bulundu. Süllü, komisyonun üzerine düşeni yaparak AB ile ilişkilerde Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmen sorunu konusunu özellikle gündeme getirmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Gümrük Birliği Anlaşması'nın modernize edilmesi konusunda da komisyonun inisiyatif alması gerektiğini vurgulayan Süllü, sevk edilen yasaların da mutlaka gündeme alınması gerektiğini söyledi.

 • 22.06.2023 22 Haz 18:29 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi açıldı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi açıldı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından Eskişehir'e kazandırılan, kreatör Zühal Yorgancıoğlu'nun Türk sanat ve kültürünü gelecek kuşaklara aktardığı 'Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi' açıldı. Tarihi Odunpazarı bölgesinin Avlu Eskişehir Sanat Kompleksi'nde yer alan müzenin açılışına birçok protokol üyesi ve davetli katıldı. Müze, Zühal Yorgancıoğlu'nun moda tasarımlarıyla Türk sanat ve kültüründen esinlenerek yarattığı eserleri barındırıyor.

 • 17.06.2023 17 Haz 14:41 Tepebaşı Belediyesi'nin 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi

  Tepebaşı Belediyesi'nin 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı, sergi ve kapanış töreni ile sona erdi. 14 sanatçının katıldığı çalıştayın eserleri Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu'nda sergilendi. Törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Engin Ataç, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Sanatçılar adına konuşan Sebastian Körbs, Eskişehir'in bir sanat şehri olduğunu söylerken, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise sanatın Eskişehir'e önemli katkıları olduğunu belirtti.

 • 17.06.2023 17 Haz 14:06 Tepebaşı Belediyesi'nin 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı Sergi ve Kapanış Töreni ile Son Buldu

  Tepebaşı Belediyesi'nin 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı Sergi ve Kapanış Töreni ile Son Buldu Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı, 14 sanatçının katılımıyla gerçekleştirildi. Çalıştay süresince yapılan eserler Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu'nda sergilendi. Kapanış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, eski Anadolu Üniversitesi Rektörü Engin Ataç, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Sanatçılar adına konuşan Sebastian Körbs, Eskişehir'in bir sanat şehri olduğunu belirterek, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a teşekkür etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise sanatın Eskişehir'e önemli katkıları olduğunu vurgulayarak, sanatçıların içinden geleni yapıp şehre armağan etmesinin daha kıymetli olduğunu söyledi.

 • 15.06.2023 15 Haz 16:11 Disk Eskişehir Bölge Temsilcisi Kaya: "Emeğiyle Geçinenler Yoksullaşıyor"

  Disk Eskişehir Bölge Temsilcisi Kaya: 'Emeğiyle Geçinenler Yoksullaşıyor' DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Zeynep Kaya, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin 53. yıldönümü dolayısıyla, "Türkiye’de işçi sınıfı asgari ücrete mahkûm edilmek isteniyor. Gelir dağılımı bozuluyor, zengin daha zengin olurken emeğiyle geçinenler yoksullaşıyor" açıklamasını yaptı.

 • 15.06.2023 15 Haz 10:56 CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Schengen Vizesi Sorununu Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Schengen Vizesi Sorununu Meclis Gündemine Taşıdı CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Schengen vizesiyle ilgili yaşanan sorunu soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Süllü, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a sorular yöneltti ve Türk vatandaşlarına çok ileri tarihlere vize randevusu verilmesinin ve vize ret kararlarındaki artışın nedenleri hakkında bilgi istedi. Süllü, vize sorununun turizm, fuarcılık sektörü, seyahat acenteleri, hava yolu şirketleri, taşımacılık ve lojistik şirketleri gibi sektörlere zarar verdiğine dikkat çekti ve Dışişleri Bakanlığı'nın yetersiz kaldığını belirtti. Ayrıca, vize ret kararlarının Türkiye ekonomisine maliyeti ve AKPM Genel Kurulunda kabul edilen tasarının uygulanması konusunda da sorular yöneltti.

 • 14.06.2023 14 Haz 18:44 TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu

  TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu TBMM Genel Kurulu’nda bu dönem çalışacak ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Eski bakanlar da komisyon üyeleri arasında yer aldı. Komisyonlarda çoğunluk AKP milletvekillerinde bulunuyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 12:04 Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan: 'Okullara imam göndermek pedagoji ilkelerine aykırıdır'

  Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan: 'Okullara imam göndermek pedagoji ilkelerine aykırıdır' Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Müftülüğü arasında imzalanan protokolle 'değerler eğitimi' adı altında tüm okullara imam gönderilmeye başlandığını belirterek, 'Öğrencilere manevi danışmanlık için imam-vaiz adı altında diyanet personelinin görevlendirilmesi; iç hukuka, pedagoji ilkelerine, Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne açıkça aykırıdır. Hiçbir şart altında velinin imzası ve rızası olmadan çocuklarımızı bu tür etkinliklere katamazsınız. Açıkçası suç işlemektenseniz' dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:00 Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri ile görüştü

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri ile görüştü Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan ile bir araya geldi. Başkan Ataç, milletvekilleri ile ülke gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulundu ve yeni dönemde seçilen Çakırözer, Süllü ve Arslan'a görevinde başarılar diledi. Milletvekilleri de Eskişehir'in tüm sorunları ve çözümleri için çalışmalarını sürdüreceklerini ve TBMM'de Eskişehirlileri en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek Başkan Ataç'a çalışmalarında başarılar diledi.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:48 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri ile bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri ile bir araya geldi Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri ile bir araya gelerek seçim değerlendirmesi yaptı. Başkan Kurt, vekillere çalışmalarında başarılar diledi ve CHP'nin Eskişehir'de üç vekil çıkarmasının önemine vurgu yaptı.

Advertisement