160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser - Son Dakika

160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser

20.05.2022 13:51

160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser Amasya Müzesi'nde Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık 160 yıllık geçmişi bulunan Amasya Belediyesi Bandosu ve ilkokul öğrencilerinden oluşan bando ekibi birlikte konser verdi.

160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser

AMASYA - Amasya Müzesi'nde Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık 160 yıllık geçmişi bulunan Amasya Belediyesi Bandosu ve ilkokul öğrencilerinden oluşan bando ekibi birlikte konser verdi.

Tarihi eserlerin arasında renkli görüntülere sahne olan konserde marşlar çalındı. İki bandonun performansı izleyenler tarafından alkışlandı. Minik öğrenciler konser sonrası büyük mutluluk yaşadı.

Müze binasının içinde düzenlenen etkinliği izleyip ressam Safinaz Makasoğlu'nun sergisinin açılışını eşi Esra Masatlı ve öğrencilerle birlikte yapan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, "Etkinlikten memnuniyet duyduk. Tarihi eserlerimizin kuşaklar boyu korunup anlamının da bilinerek gelecek zamanlara taşınması en büyük isteğimizdir" diye konuştu.

YORUMLAR
500
İzmir'de 3 Gün Süreyle Konser, Gösteri Yürüyüşü ve Basın Açıklamaları Yasaklandı İzmir'de 3 Gün Süreyle Konser, Gösteri Yürüyüşü ve Basın Açıklamaları Yasaklandı Zara'nın Amasya konserine yağmur engeli Zara'nın Amasya konserine yağmur engeli
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat 160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement