25. Artı Mezat Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi - Son Dakika
Kültür Sanat

25. Artı Mezat Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi

25. Artı Mezat Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi

Müzayedede, Fahrelnisa Zeid'in "Soyut Kompozisyon"u 400 bin liraya satıldı

30.11.2013 17:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ressam Fahrelnisa Zeid'in "Soyut Kompozisyon" isimli eseri 400 bin liraya satıldı.

Türk resim sanatına damgasını vurmuş ressamların eserlerinin yer aldığı 25. Artı Mezat Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi, Nişantaşı'ndaki The Sofa Hotel'de yapıldı.

Artı Mezat'ın sahibi Jale Tantekin tarafından sunulan müzayedeye, ünlü koleksiyonerler de katıldı.

Oldukça çekişmeli anlara sahne olan müzayedede, Fahrelnisa Zeid'in "Soyut Kompozisyon" isimli eseri 400 bin liraya, Adnan Çoker'in "Minimal C 9" isimli triptik eseri 375 bin liraya, Mümin Orhan'un soyut kompozisyonu 110 bin liraya, Mehmet Güleryüz'ün portre çalışması 100 bin liraya, Mehmet Günyeli'nin "Kader Denizi" isimli çalışması 60 bin liraya alıcı buldu.

Türk resmi denince ilk akla gelen sanatçıların eserlerinin satışa sunulduğu müzayedeye gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirten Jale Tantekin, "Bu çok değerli eserler, koleksiyonerlerin koruması altında birer hazine olarak gelecek nesillere ulaştırılacak. Bu eserler böylece hak ettikleri değerleri buluyorlar" dedi. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 25. Artı Mezat Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  23:19 Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Haluk Levent, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Levent'in en sevilen parçalarını seslendirmesiyle müzikseverler eşlik etti. Levent'in performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.


Advertisement