"5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı"na ilgi - Son Dakika

"5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı"na ilgi

29.09.2019 21:25

Basın Yayın Birliği (BYB) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı"na kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

Basın Yayın Birliği (BYB) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı"na kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'ndeki fuarı, açıldığı ilk günden bu yana 20 bini aşkın okur ziyaret etti.

BYB tarafından Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) ve Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu fuarda, bu yıl 15 ülkeden 200'ü aşkın yayınevi okurla buluştu.

Arap ülkeleri dışında düzenlenen en büyük Arapça kitap etkinliği olma özelliğini taşıyan fuarda, ayrıca bugün çocuklara özel etkinliklere yanı sıra İstanbul'daki Yemenli Öğrenciler Birliği'nin bir paneli ile "Uluslararası Arap Akademisyenler Derneği"nin düzenlediği bir konuşma oldu.

Fuarda Kuveytli alim Tarık es-Süveydan "Hayat Okulu" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. İstanbul'da yaşayan Arapların ilgi gösterdiği söyleşiyi de yaklaşık 5 bin kişi izledi.

Arap edebiyatının önde gelen isimlerinin katılımıyla panel, söyleşi gibi çocuk ve gençler için de farklı kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği fuar, 6 Ekim'e kadar açık kalacak.

 5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı na ilgi
 5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı na ilgi
 5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı na ilgi
 5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı na ilgi

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat '5. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı'na ilgi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi 07:48 Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu 07:37 Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz 07:34 Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz
Kontrolden çıkan kamyonet uçurumdan yuvarlandı: 3 ölü, 1 yaralı 03:06 Kontrolden çıkan kamyonet uçurumdan yuvarlandı: 3 ölü, 1 yaralı Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı Doğu Perinçek, 00:15 Doğu Perinçek, "Bu bir tuzak" deyip büyükelçilerin açıklamasını yorumladı: Geri adım atmadılar
Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız 20:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız
Advertisement