Kayseri'de "Kuyucaklı Yusuf" tiyatro oyunu sahnelendi - Son Dakika

Kayseri'de "Kuyucaklı Yusuf" tiyatro oyunu sahnelendi

12.11.2021 11:43
Kayseri'de "Kuyucaklı Yusuf" tiyatro oyunu sahnelendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eşi Necmiye Büyükkılıç ile "Kuyucaklı Yusuf" tiyatro oyununu izledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eşi Necmiye Büyükkılıç ile "Kuyucaklı Yusuf" tiyatro oyununu izledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yazar Sabahattin Ali'nin kaleme aldığı ve Erkan Akçelik'in uyarladığı "Kuyucaklı Yusuf" oyunu Kayseri Devlet Tiyatrosu'nda sahnelendi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçılarının sahnelediği oyunu eşiyle izleyen Memduh Büyükkılıç, vatandaşları tiyatro izlemeye davet etti.

Trabzon Devlet Tiyatrosu'na teşekkür eden Büyükkılıç, belediye olarak kentin kültür ve sanatına ayrı bir önem verdiklerini belirtti.

Kayseri Devlet Tiyatrosunun kente yeni bir zenginlik ve bambaşka bir güzellik kazandırdığını aktaran Büyükkılıç, "Kayseri'de yerel yönetim ve hizmetlerimizin dışında kültürel ve sanatsal etkinliklerin artarak devamını sağlamak noktasında büyük bir gayret ve uğraş veriyoruz. Bu kapsamda kazandırdığımız Kayseri Devlet Tiyatrosu kentimiz için büyük önem arz ediyor." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Son dakika haber! 2 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı, 'Yanlış anlaşılma oldu' dedi Son dakika haber! 2 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı, 'Yanlış anlaşılma oldu' dedi Kaunos Antik Kenti Tiyatro alanında incelemelerde bulunuldu Kaunos Antik Kenti Tiyatro alanında incelemelerde bulunuldu Gençlik ve Spor Bakanlığı, 'Genç Ne Sever' platformunu hayata geçiriyor Gençlik ve Spor Bakanlığı, 'Genç Ne Sever' platformunu hayata geçiriyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Kayseri'de 'Kuyucaklı Yusuf' tiyatro oyunu sahnelendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement