Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı - Son Dakika

Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı

04.11.2014 21:37
Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı

Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı kitabının kısa özeti.

Çoğu kişi matematiğin kuru, soğuk, korkutucu ve sevimsiz bulur. Oysa matematikçiler, matematikten derin bir estetik haz alırlar; zaman zaman matematik kavramlarını, kanıtlardaki kıvrak akıl yürütmeleri, "güzel", "zarif" ve "çarpıcı" gibi sıfatlarla nitelendirirler. Bertrand Russell'a göre matematik duru, derin, yalın ama yüce bir güzellik taşır. Matematik öğrenirken ve öğretirken karşılaştığım olağanüstü parlak fikirlerin, akıl yürütmelerin ve zarif teoremlerin bende uyandırdığı heyecan ve hazzı bu kitapta okurlara paylaşmaya çalıştım.

Kitabın ilk üç bölümünü anlamak için liselerimizde okutulan matematik yeterli olacaktır. İzleyen bölümlerinde çıta giderek yükselecek. Pisagor teoreminden başlayarak topolojiye, kuvvet serilerine, sayılardan geometriye doğru uzanan bu matematik yolculuğunda iyi okumalar diliyoruz.

-Tosun Terzioğlu-

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Tosun Terzioğlu

Yayınevi: Nesin Matematik Köyü

ISBN: 9786054702169

Boyut: 165x230

Sayfa Sayısı: 186

Basım Yılı: 2013-05

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Bir Analizcinin Defterinden Seçtikleri Kitabı - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement