Gölköy Barajı son yağışlarla tamamen doldu - Son Dakika

Gölköy Barajı son yağışlarla tamamen doldu

28.03.2022 10:07

Bolu'daki Gölköy Barajı'nda geçen yıl mart ayında yüzde 53 olan doluluk seviyesi, bu yıl son yağışların etkisiyle yüzde 100'e ulaştı.

Bolu'daki Gölköy Barajı'nda geçen yıl mart ayında yüzde 53 olan doluluk seviyesi, bu yıl son yağışların etkisiyle yüzde 100'e ulaştı.

Hava sıcaklıklarının artması üzerine karlar erimeye başlayınca Bolu Dağı, Abant ve Mudurnu derelerinin debileri yükseldi.

Bu derelerden beslenen Gölköy Barajı'nda doluluk oranı geçen yıl mart ayında yüzde 53'ken, bu yılın aynı döneminde yüzde 100'e ulaştı.

Toplam 24 milyon metreküp kapasiteye sahip barajın su seviyesi, 14 Şubat'ta yüzde 80 ölçülmüştü.

YORUMLAR
500
Demirözü Barajı kar ve yağmur sularıyla tam doluluğa ulaştı Demirözü Barajı kar ve yağmur sularıyla tam doluluğa ulaştı Atatürk Barajı göletinde av yasağı denetimleri drone yardımıyla yapılıyor Atatürk Barajı göletinde av yasağı denetimleri drone yardımıyla yapılıyor Başkentlilerin çilesini çektiği sağanak barajları doldurdu: 28,88 Başkentlilerin çilesini çektiği sağanak barajları doldurdu: 28,88
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Gölköy Barajı son yağışlarla tamamen doldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement