Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı - Son Dakika

Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı

07.11.2014 03:07
Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı

Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı kitabının kısa özeti.

Demirtaş Ceyhun...Umudu hiç mi hiç eksilmeyen ünlenmiş bir öykücü, araştırmacı, romancı, denemeci... Ama gene de Jacques Seguela'nın kitap kıskançlığı içinde(!) :"Babama Yazar Olduğumu Söylemeyin, O Beni Hala Mimar Sanıyor" diyor. Mimar olduğu da doğru. Çünkü, Demirtaş Ceyhun mimarlıktan yazarlığa geçen bir edebiyat adamı. Bilinmez, belki de bu nedenle anlatımında, anlattığının yapısına hep iyi bir mimari kattığı gözlemleniyor. Anlattıklarının doğrudan mimarisine, yapısına, okurun beyninde bıraktığı çizgi, renk demetinin denkliğine bağlı bir özellik bu. Ve bıyıl altından gülümseyerek okuruna sürekli umut aşılıyor. Umutsuz umudu her dem çiçek açıyor Demirtaş Ceyhun'un. Çünkü gerçek bir edebiyatçı o.

Bu Kitapta "gerçek bir edebiyatçı"nın umudu yolculuğu var.

(Arka Kapak)

Yazar: Demirtaş Ceyhun

Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

ISBN: 9789757720775

Boyut: 135x195

Sayfa Sayısı: 144

Basım Yılı: 2000-12

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 1. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement