Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı - Son Dakika

Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı

08.11.2014 05:37
Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı

Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı kitabının kısa özeti.

Dili doğru kullanmak sadece Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin ve dilbilimcilerin görevi değil, bu dili kullanan herkesin görevidir. Çünkü hiçbir düşünce yanlış kullanılan bir dille doğru olarak asla aktarılamaz. Bu nedenle dilimizin yaşadığı ve yaşatıldığı tüm ortamlarda dile özen gösterilmeli, bu uğurda çalışmalar yapılmalıdır. Ülkemizde yapılan pek çok sınavda öğrencilere, dile verilen önemden olacak, Türkçemizde çokça yapılan anlatım bozuklukları ve bunları giderme yolları mutlaka sorulmakta. Bu da Türk dili için oldukça önemli olay.

Elinizdeki bu kitap hem meraklıların, hem öğretmenlerin, hem öğrencilerin, hem de -yazarlık gibi- geçimini dili kullanarak sağlayan kişilerin yararlanacağı şekilde hazırlandı. Unutulmamalıdır ki, dilini korumayan milletler yakın gelecekte var olsalar da uzak gelecekte yok olmaya mahkûmdurlar.

Bu kitapta 1548 anlatım bozukluğu cümlesi, anlatım bozukluklarının sebepleri izah edilerek açıklandı. Bu örnekleri inceleyerek muhtelif sınavlarda karşınıza gelebilecek olan anlatım bozukluğu sorularını rahatlıkla çözebilirsiniz.

Yazar: İsa Güleç

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat

ISBN: 9786054921461

Boyut: 125x195

Sayfa Sayısı: 368

Basım Yılı: 2014-11

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR
500
SARAYBOSNA - Bosna Hersek'te 'Aşkın Dili Yunus Emre' kitabı tanıtıldı SARAYBOSNA - Bosna Hersek'te 'Aşkın Dili Yunus Emre' kitabı tanıtıldı Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı Uygulamalı Sivas Mutfağı Kitabı tanıtıldı Uygulamalı Sivas Mutfağı Kitabı tanıtıldı
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Dil ve Anlatım Bozuklukları Kitabı - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement