DYO Resim Sergisi Türkiye'yi Dolaşıyor - Son Dakika
Kültür Sanat

DYO Resim Sergisi Türkiye'yi Dolaşıyor

DYO Resim Sergisi Türkiye\'yi Dolaşıyor

DYO Resim Yarışması'nın kazanan eserleri 19 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Kongre Merkezi'nde sergileniyor.

25.11.2014 10:44  Güncelleme: 10:52

992 sanatçının 1.574 eserle rekor bir katılım gösterdiği yarışmada, 67 eser de sergilenmeye değer bulundu. Ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul'un ardından Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Şanlıurfa ve Samsun'da sergilenecek.

36. Dyo Resim Yarışması'na 992 sanatçı 1.574 eserle rekor katılım gösterdi. Yarışmaya, bu yıl Türkiye dışından Meksika, Azerbaycan, Polonya'dan da katılım oldu. Seçici Kurulu'nda Yalçın Gökçebağ, Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen, Dr. Ümit Gezgin, Prof. Şeniz Aksoy, Prof. Mümtaz Sağlam, Doç. Hasan Kıran, Prof. Zafer Gençaydın, Prof. Cuma Ocaklı ve Prof. Aydın Ayan'ın bulunduğu yarışmanın değerlendirmeleri İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir'de yapıldı.

Ayşe Bilir, Gülveli Kaya, Erdal Kocabey ve Belit Sak'ın eserleri pentür dalında ödül kazanırken, özgün baskı kategorisinde Seyit Mehmet Buçukoğlu ve Necla Tosmur özel jüri tarafından ödüle layık görüldü.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat DYO Resim Sergisi Türkiye'yi Dolaşıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement