Guluk! Guluk! - Şarkıcı Yunus Tako - Son Dakika

Guluk! Guluk! - Şarkıcı Yunus Tako

08.10.2016 22:10
Guluk! Guluk! - Şarkıcı Yunus Tako

GULUK! GULUK! - Şarkıcı Yunus Tako, 9 Ekim'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde.

GULUK! GULUK! - Şarkıcı Yunus Tako, 9 Ekim'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde...

Şarkıcı Yunus Tako! Resifseven Kardeşler müzik grubunun solisti! Ünlü olmak istiyor, hem de çok ünlü. O kadar ünlü olmak istiyor ki; ismini su üstünde, yani insanların arasında bile duyurmak istiyor. Fakat özgür sularda ilerlerken işler sandığı gibi gitmiyor ve Tako, yunus eğlence parkına kapatılıyor. Ona yardım etmek ister misiniz?

Bütün oyuncuların paten üzerinde oynadıkları ve içinde deniz kaplumbağası, ahtapot, köpek balığı, yengeçler ve daha bir çok deniz canlısının da yer aldığı bu eğlenceli oyunun bilet gelirlerinin %25'i "Bana Göz Kulak ol Derneği" vasıtası ile sahipsiz hayvanların bakımı için kullanılıyor.

Özgür sularda ünlü olma hayallerinin peşinde giderken kendini bir anda yunus gösteri merkezinde tutsak bulan Şarkıcı Yunus Tako'nun öyküsünü anlatan oyunu ile Tiyatro LiR yunus parkları başta olmak üzere hayvanların bir ticaret aracı olarak kullanıldığı ve türlü işkencelere maruz kaldığı gösterilerin gerçek yüzünü çocuklarla paylaşmayı hedefliyor.  Bu gösterilerin önüne geçmenin en önemli yolunun çocuklara gerçekleri aktarmak olduğuna inanan ekip "Guluk! Guluk!" ile hem seyircilerde farkındalık yaratıyor hem de onlara rengarenk, eğlenceli ve heyecanlı bir macera sunuyor.

Yazan-Yöneten: Sanem Gençalp

Müzik: Aras Deniz Sipahi

Dekor: LiR Atolye

Kostüm: Meltem Gençalp

Koreograf: Esra Yurttut

Paten Eğitmenleri: Paten34

Proje Danışmanları: Yunus Vet. Erdem Danyer

Yunus Vet. Işıl Aytemiz Danyer

Oyuncular : Seray Canan, Nurhayat Yıldırım, Emre Korkmaz,

Sanem Gençalp, Nesligül Pınar İnandım, Pınar Domaniç, Sezgi Gülpınar.

Proje Koordinatörü: Ahmet Sarsılmaz

Projeyi Destekleyenler: Buket Uzuner, Özge Özder, Aslı Tandoğan, Bana Göz Kulak Ol Derneği, Yunuslara Özgürlük Platformu

YORUMLAR
500
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Guluk! Guluk! - Şarkıcı Yunus Tako - Son Dakika


Advertisement