KASTAMONU - Halk Eğitimi Merkezince kurulan koro, ilk kez sahne aldı - Son Dakika

KASTAMONU - Halk Eğitimi Merkezince kurulan koro, ilk kez sahne aldı

13.01.2023 20:15

Kastamonu Halk Eğitimi Merkezince kurulan "Türk Müziği Korosu" ilk konserini verdi.

Kastamonu Halk Eğitimi Merkezince kurulan "Türk Müziği Korosu" ilk konserini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığının "Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında kurulan Türk Müziği Korosu, ilk konser organizasyonunu gerçekleştirdi.

Farklı meslek sahibi 35 kişinin bulunduğu koro, orkestra şefi Mihrican Uçan ile Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi'nde sahne aldı.

Türk halk müziğinden çeşitli parçaları koro ve solo şeklinde seslendiren ekibe katılımcılar da zaman zaman eşlik etti.

Vali Avni Çakır, konserin ardından koroyu tebrik ederek, "Müdürlerimizi böylesine güzel bir ortam sağlayıp bu kadar kısa sürede güzel bir ekip çıkardıkları için tebrik ediyorum. Geçen seneden beri sürekli konuşuyoruz, 'Kastamonu'nun özellikle müzik akşamı çok yetersiz' diye. Bu anlamda belediyemizin çok güzel ekipleri var. Bunun yanına Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün korosu da katıldı. İnşallah bundan sonra Kastamonu akşamları belirli günlerde çok daha canlı ve güzel olacak." ifadelerini kullandı.

Mihrican Uçan ise Milli Eğitim Bakanlığının projesi kapsamında geçen yıl 12 Ekim'de çalışmalara başladıklarını dile getirerek, "Projede yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Haftanın 3 günü ikişer saat çalıştık. Güzel bir konser verdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım diğer konserimizde daha da başarılı oluruz." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bozüyük HEM kursiyerleri madalyaları topladı Bozüyük HEM kursiyerleri madalyaları topladı Deva Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen: 'Meb, Eğitim-Öğretim Sürecindeki Çalışma Koşullarını Ciddiye Almalı' Deva Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen: 'Meb, Eğitim-Öğretim Sürecindeki Çalışma Koşullarını Ciddiye Almalı' Kastamonu'dan giden gönüllü nüfus ve vatandaşlık personeli deprem bölgesinde Kastamonu'dan giden gönüllü nüfus ve vatandaşlık personeli deprem bölgesinde

Son Dakika Kültür Sanat KASTAMONU - Halk Eğitimi Merkezince kurulan koro, ilk kez sahne aldı - Son Dakika


Advertisement