Mersin Limanı Ritmini Arıyor Beste Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika
Kültür Sanat

Mersin Limanı Ritmini Arıyor Beste Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Mersin Limanı Ritmini Arıyor Beste Yarışması\'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 7. Beste Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

12.05.2017 11:33

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 7. Beste Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Perküsyon dalında dünyada ve Türkiye'de nadiren düzenlenen yarışmada, birincilik ödülünü perküsyon sanatçısı Soner Özer'in eseri aldı.

Bu yıl "Mersin Limanın Ritmini Arıyor" sloganıyla düzenlenen yarışmanın finali, Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Finale kalan 5 eserin dinleyicilerin beğenisine sunulduğu konserde, yarışmaya Mersinerji rumuzuyla Soner Özer'in eseri, seyirci oylarıyla birincilik ödülüne layık görüldü. Yarışmada ikincilik ödülünü Tını rumuzuyla Akın Kılıç'ın eseri, üçüncülük ödülünü ise Bulut rumuzuyla Kemal Alpan'ın eseri aldı. Eserleri, Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçıları Seda Balkarlı, Serkan Akbıyık, Pınar Arslan Işık, Merve Çavdar, Alper Kılıç ve Sami Kaan Metin seslendirdi.

Birinciye 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye de bin lira para ödülü ile sertifikalarının verileceği yarışmada, ödüller 16 Mayıs 2017 Salı günü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek Ustalara Saygı Konseri öncesinde verilecek. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Mersin Limanı Ritmini Arıyor Beste Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement