Minör Bir Aşkın Anatomisi (Oyun Okuması & Söyleşi) - Son Dakika

Minör Bir Aşkın Anatomisi (Oyun Okuması & Söyleşi)

02.10.2016 12:01
Minör Bir Aşkın Anatomisi (Oyun Okuması & Söyleşi)

Ömer Akgüllü'nün yönettiği "Minör Bir Aşkın Anatomisi" oyun okuması, 2 Ekim'de Tatavla Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Ömer Akgüllü'nün yönettiği "Minör Bir Aşkın Anatomisi" oyun okuması, 2 Ekim'de Tatavla Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

"Oyunda bir adamın 3 farklı dönemi iç içe geçmiş metinler ve farklı bir sahneleme önermesi içirerek seyirciye ulaşmaktadır. Yazarın anlatımıyla "Bu oyun, Meta modernist bir çalışmaya adaydır. Postmodernizm sonrası akım olan meta modernizm, 2000'li yıllar sonrası kültür sanat hayatımızdaki, estetik bakışların değişikliklerin kavramsallaştırılması. Tam anlamıyla bir sanat akımı değil ama kısaca; doğanın uçları arasında salınım, ilginçlik, kökleri arama, yeniden anlatıcı, yeni samimiyet kavramlarını üzerinde çok duruyor ve tabi magical realizm veya spekülatif realizm (keza benim de kullandığım). Bu akımı anlama adına bir kaç örnek de; Wes Anderson, Miranda July tiyatroda Brüksel tiyatrosu akımın önde gelen örnekleri…"

Yazan: Caner Kılıç

Yöneten: Ömer Akgüllü

Oyuncular: Başak Kalkan, Hande Elaman, Yasemin Yeşilgöz, Kayhan Açıkgöz, Kürşat Demir, Saadettin Okumuş

Proje Asistanı: Müge Ersan

Bilgi için: 0530 260 25 24

YORUMLAR
500
Burhaniye'de 'Gelin Canlar Bir Olalım' Oyunu Sahnelendi Burhaniye'de 'Gelin Canlar Bir Olalım' Oyunu Sahnelendi Kitap okumanın önemine değinmek için sokakta kitap okudular Kitap okumanın önemine değinmek için sokakta kitap okudular Kitap Okuma Yarışması'nın kazananları ödüllerini Boğaz'da aldı Kitap Okuma Yarışması'nın kazananları ödüllerini Boğaz'da aldı
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Minör Bir Aşkın Anatomisi (Oyun Okuması & Söyleşi) - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement