Sanatçı Kağan Çelik'in kişisel sergisi 'Sosyal Miras Katmanya' açıldı - Son Dakika
Kültür Sanat

Sanatçı Kağan Çelik'in kişisel sergisi 'Sosyal Miras Katmanya' açıldı

Sanatçı Kağan Çelik\'in kişisel sergisi \'Sosyal Miras Katmanya\' açıldı

Sanatçı Kağan Çelik'in kişisel sergisi 'Sosyal Miras Katmanya', Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Bağımsız Sanat Vakfı tarafından düzenlendi. Sergide, Kağan Çelik'in tuval üzerine ahşap malzemelerden ürettiği çalışmaları yer alıyor. Sergi, 27 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek.

13.09.2023 21:31  Güncelleme: 21:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sanatçı Kağan Çelik'in kişisel sergisi "Sosyal Miras Katmanya", Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde açıldı.

Küratörlüğünü Hülya Yazıcı'nın üstlendiği sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Bağımsız Sanat Vakfı tarafından düzenlendi.

Sergiye dair AA muhabirine açıklamada bulunan Yazıcı, Kağan Çelik'in profesyonel olarak uzun yıllar iç mimar olduğunu belirterek, sergide de de tuval üzerine ahşap malzemelerden ürettiği çalışmalarının yer aldığını aktardı.

Yazıcı, sanatçının eserlerinde geometrik sınırlarla çerçevelenmiş birimlerin yaşam anını yansıttığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sanatsal ve felsefi derinliği onu mesleğinin materyallerinden biri olan ahşap malzemeyle daha sınırsız bir ifade alanına çekti. Kağan'ın çalışmalarında düz ve kırık çizgilerden oluşan geometrik biçimler, aslında doğada çokça gördüğümüz dairesel biçimlere tezat oluşturuyor. Bu tezatlık aynı zamanda sanatçının deyimiyle varlık aleminin muhteşem estetiğine insani bir tezatlık oluşturuyor."

Sergi, 27 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sanatçı Kağan Çelik'in kişisel sergisi 'Sosyal Miras Katmanya' açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması
  20:19 Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması

  Konyalıların yoğun ilgi gösterdiği konserde Türk pop müziğine damga vurmuş şarkılarını söyleyen Erol Evgin, bir hayranının iltifatı üzerine imaj konusuna değindi. Evgin, Mevlana'nın imaj maker olduğunu belirterek, 'ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol' dedi.

 • Niğde'de Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılarına Operasyon: 75 Tarihi Eser Ele Geçirildi
  19:55 Niğde'de Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılarına Operasyon: 75 Tarihi Eser Ele Geçirildi

  Niğde'de gerçekleştirilen operasyonda, kültür ve tabiat varlığı kaçakçılarına yönelik olarak değerlendirilen 75 tarihi eser ele geçirildi. Operasyonda 34 sikke, 7 yüzük ve 34 diğer obje bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de 6. Geleneksel Gürcü Mutfağı ve Gürcü Buluşması Etkinliği Gerçekleştirildi
  17:55 Düzce'de 6. Geleneksel Gürcü Mutfağı ve Gürcü Buluşması Etkinliği Gerçekleştirildi

  Düzce Gürcü Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe 250 kişi katıldı. Gürcüce şiirlerin okunduğu, Gürcü alfabesi eğitiminin verildiği etkinlikte müzik dinletisi ve folklorik gösteri de yapıldı. Etkinlik, Gürcü mutfağının yöresel lezzetlerinin ikramıyla son buldu.

 • Frankofon Film Festivali Türkiye'de Sinemaseverlerle Buluşacak
  17:47 Frankofon Film Festivali Türkiye'de Sinemaseverlerle Buluşacak

  Frankofon Film Festivali, Fransız sinemasının çoğu gösterime girmemiş filmlerinden oluşan geniş bir seçkiyi 21 Mart'tan 30 Nisan'a kadar Türkiye'deki şehirlerde sinemaseverlerle buluşturacak. Festival, Fransızca konuşulan ülkelerin kültürlerini ve Fransızcayı tanıtmayı amaçlayarak yaratıcılığı, sanatsal ifadeyi ve kültürlerarası diyaloğu desteklemeyi hedefliyor. Programda ödüllü filmler de yer alacak ve festival, Türkiye'de daha önce gösterilmemiş filmleri izleme fırsatı sunacak.

 • Mersin'de Engelli Çocuklara Destek İçin Resim Sergisi Açıldı
  17:45 Mersin'de Engelli Çocuklara Destek İçin Resim Sergisi Açıldı

  Tarsus Engelliler Platformu işbirliğinde Tarsus Müzesi'nde açılan sergide, ressam Özlem Küçük'ün 57 yağlı boya eseri yer aldı. Sergiyi gezen Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve davetliler, resimleri inceledi. Elde edilecek gelirin engelli çocuklar için kullanılacağı sergi, 17 Mart'a kadar ziyarete açık olacak.

 • Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' Mahyası Asıldı
  17:44 Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' Mahyası Asıldı

  Ramazan'a günler kala, 450 yıllık Osmanlı geleneği olan mahyalar, tarihi camileri süslemeye başladı. Ayasofya Camii'ne, 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı. Bu geleneğin Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahların camilerini süslemek için talimatlandırdığı bir sanat olduğu belirtildi.

 • Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen sanatçının sergisi açıldı
  16:52 Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen sanatçının sergisi açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sedef Kakma Sanatçısı Sedat Erdem tarafından Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen eserlerin yer aldığı bir sergi açıldı. Sergide 23 eser bulunuyor ve Erdem, sergiyi üniversitede açarak öğrenci kazanmayı hedeflediğini belirtti. Eserler, endonezya ve Tayland bölgelerinden ithal edilen istiridye kabukları üzerine kesme sanatıyla yapıldı.

 • ArtAnkara 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 6-10 Mart'ta Başlıyor
  16:22 ArtAnkara 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 6-10 Mart'ta Başlıyor

  ArtAnkara 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, bu yıl yurt içi ve yurt dışından 1600 sanatçıyı sanatseverlerle 6-10 Mart'ta buluşturacak. Fuarda, 110 galeri, 10 STK, 5 müze, 7 inisiyatif, 12 proje ve 8 üniversitenin yer alacağı belirtilirken, fuarın 10. yılına özel olarak 10 onur ödülü verileceği ifade edildi.


Advertisement