Selection Balıkesir" Sergisi Açıldı - Son Dakika
Kültür Sanat

Selection Balıkesir" Sergisi Açıldı

Balıkesir'de, "Selection Balıkesir" sergisi açıldı.

10.04.2016 12:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'de, "Selection Balıkesir" sergisi açıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, belediyenin katkılarıyla Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi'nde, 44 sanatçının 53 eserinin bulunduğu serginin açılışına katıldı.

Uğur, yaptığı konuşmada, müzeye ismi verilen Balıkesirli devlet sanatçısı Devrim Erbil'e teşekkür etti.

Erbil'in Balıkesir'de ikamet etmese de kentin bir değeri olduğunu ifade eden Uğur, "Bir Balıkesir sevdalısı, aşığı bir sanatkar, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Adını taşıyan müzede Portakal Çiçeği sergisi açıyoruz. Ahmet Şahin ne de teşekkür ediyoruz. Bu koleksiyonu burada teşhir ediyor. İnşallah Balıkesir'i bir sanat, kültür şehri yapmak için siz çok değerli sanatçılarla el ele verip, sanatı kentimizde yüceltmek istiyoruz" dedi.

Devrim Erbil ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle adını taşıyan müzenin yeniden hayat bulduğunu söyledi.

Başkan Uğur'a teşekkür eden Erbil, "Her şeyden önce müzenin yeniden nefes alışı beni çok mutlu eden bir olay. Bunun gerçekleşmesine büyük katkı sunan sevgili Belediye Başkanımız Edip Uğur beyefendi. Kendisi müzenin yenilenmesindeki çabaları kadar, sanata olan sevgisini ve eğilimini de 16. yılını dolduran müzenin yeniden doğuşunda gerçekleştirdi" diye konuştu.

Konuşmaların ardından sergi açıldı.

Uğur, Erbil ve sergiye katılan sanatçılara Balıkesir'in tarihi Saat Kulesi'nin maketinin işlendiği "Selection Balıkesir" plaketi verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Selection Balıkesir' Sergisi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri Coğrafi İşaret Aldı
  10:24 Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri Coğrafi İşaret Aldı

  Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde üretilen ve coğrafi işaret almaya hak kazanan Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri, bölgenin önemli kültürel ve gastronomik değerleri arasında yer alıyor.

 • Leos Carax, Doha Film Enstitüsü'nde ustalık sınıfına katıldı
  10:19 Leos Carax, Doha Film Enstitüsü'nde ustalık sınıfına katıldı

  Fransız senarist ve yönetmen Leos Carax, Doha Film Enstitüsü tarafından düzenlenen '2024 Qumra Sinema Günleri'nde ustalık sınıfına katıldı. Carax, sinemanın sürekli olarak yeniden keşfedildiğini savunarak, sinemanın diğer sanat dallarından farklı olarak sürekli olarak yeniliklere açık olduğunu belirtti. Ayrıca müzikal filmi 'Annette' ile Cannes Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Carax, müziğin yönetmenlik kariyerinde önemli bir yer tuttuğunu vurguladı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Fosil Sergisi Avrupa Birliği Büyükelçilerini Etkiledi
  10:03 Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Fosil Sergisi Avrupa Birliği Büyükelçilerini Etkiledi

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın destekleri ile süren dünya paleontoloji tarihine ışık tutan 7,5 milyon yıllık fosillerin ayaklandırma çalışmalarının yer aldığı sergi, Avrupa Birliği büyükelçilerini kendisine hayran bıraktı.

 • Hindistan Kültürü İstanbul'da Kutlanıyor
  09:49 Hindistan Kültürü İstanbul'da Kutlanıyor

  Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikler bugün başlıyor. Bihu halk dansı grubu İstanbul'a gelerek gösteriler sergileyecek. Program boyunca Hindistan kültürü ve mutfağı da tanıtılacak. Tüm etkinlikler ücretsiz ve halka açık olacak.

 • Edirne'de Balkan Ressamları Şehrin Güzelliklerini Resmediyor
  08:49 Edirne'de Balkan Ressamları Şehrin Güzelliklerini Resmediyor

  Edirne Valiliği tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında Balkan ülkelerinden 25 ressam, şehrin güzelliklerini resmediyor. Trakya Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek olan 1. Uluslararası Balkan Sempozyumu'nda Balkanlar'ın kültürel ve sanatsal yönleri ele alınacak. Ressamların eserleri, sempozyum kapsamında sergilenecek ve Edirne'nin tarihi ve turistik alanlarında çalışmalarını sürdürüyorlar. Sempozyumun sonunda ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir konser düzenlenecek.

 • Sakarya'da Ramazan Sokağı 11 Mart'ta Açılıyor
  08:46 Sakarya'da Ramazan Sokağı 11 Mart'ta Açılıyor

  Sakarya'da gelenekselleşen Ramazan Sokağı, 11 Mart'ta kapılarını açacak. Sokakta atölyeler, tiyatro gösterimleri, sergiler ve kitap stantları yer alacak. Ayrıca, Seçkin Bayramoğlu'nun meddah hikayeleri çocuklar için anlatılacak. Açılışta Kur'an-ı Kerim tilaveti, musiki dinletisi ve karagöz gösterisi yapılacak. Adapazarı Belediye Başkanı Işıksu son meclis toplantısına katıldı. Serdivan Belediye Başkan adayı Çelik, gençlerle buluştu.

 • Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi
  00:37 Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi

  Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri'nde Gazzeli anneler ve çocuklar için eserlerini seslendirdi. Konserde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'nden oluşan geniş bir repertuar sunuldu ve müzikseverlerin eşlik ettiği eserler büyük beğeni topladı. Şef ve koro, Bursalı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

 • Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi
  00:33 Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi

  Haluk Özenç'in kaleme aldığı Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun, Bursa'da sahnelendi. Oyun, Kurtuluş Savaşı mücadelesi ve cumhuriyetin ilanına kadar yaşanan kahramanlık hikayelerini ve milli mücadele ruhunu konu aldı. Barış Erdenk'in yönettiği oyun, Sibel Erdenk'in koreografisi ile seyircilerden büyük beğeni topladı. Oyuncu kadrosu, gecenin sonunda uzun süre alkışlandı.

 • Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda
  00:18 Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda

  Animasyon ve beyaz perdenin ikonik karakterlerinden biri olan Garfield, Chris Pratt ve Samuel L. Jackson'in başrolde olduğu yeni filmiyle 24 Mayıs'ta sinemalarda olacak. Yeni fragmanı yayınlanan film, Garfield'ın terk edilmiş bir yavru kediyken evcil hayvan olarak rahat bir hayata alışmasını ve babasıyla bir araya gelme hikayesini konu alıyor. Bu buluşma, Garfield ve köpek dostu Odie'yi rahat hayatlarını terk etmeye itecek ve Vic karakteri tarafından planlanan yüksek riskli bir soygunu içerecek. Chris Pratt, oyuncu kadrosuna dahil olduğunda büyük heyecan duyduğunu ve Garfield hikayesinin daha da genişleyeceğini ifade etti.


Advertisement