Tarkan'dan Yılın Komedisi İçin Klip - Son Dakika

Tarkan'dan Yılın Komedisi İçin Klip

03.01.2012 14:03
Tarkan'dan Yılın Komedisi İçin Klip

Tarkan'dan yılın komedisi "Entelköy Efeköy'e Karşı" için Âşık Veysel türküsüne klip!

Tarkan'ın, "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmi için seslendirdiği, sosyal medyada ve yazılı basında büyük ilgi gören "Benim Sadık Yârim Kara Topraktır" türküsü için hazırlanan klip müzikseverlerle buluşuyor!

Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği, doğa sorunlarına duyarlı ikinci sinema filmi "Entelköy Efeköy'e Karşı" için Aşık Veysel'in "Benim Sadık Yârim Kara Topraktır" türküsünü seslendiren ve büyük beğeni kazanan Tarkan, geçtiğimiz günlerde yönetmenliğini Altan Dönmez'in üstlendiği bir de klip çekti. Doğa konularına duyarlı sanatçı; türküde olduğu gibi, toprağın, havanın, suyun önemini komik bir dille, mizahla, sosyal taşlamayla anlatmayı amaçlayan filme destek vererek doğanın korunmasıyla ile ilgili tutumunu bir kez daha ortaya koydu.

Aynı zamanda bir Âşık Veysel hayranı olan Tarkan, Anadolu'nun ruhuna yer etmiş türküye yepyeni bir ruh katarak yorumluyor. Vizyona girdiği günden beri gündemden düşmeyen, kahkaha fırtınası yaratırken çevre sorunları üzerine düşündüren filmin görüntülerinin de yer aldığı klip, sosyal medyada ve müzik kanallarında izleyicilerle buluşmaya başlıyor.

"BENİM SADIK YÂRİM KARA TOPRAKTIR"

Dost dost diye nice nicesine sarıldım

Benim sadık yârim kara topraktır

Beyhude dolandım (ey yar) boşa yoruldum

Benim sadık yârim kara topraktır kara topraktır

Nice güzellere (ey yar) bağlandım kaldım

Ne bir vefa gördüm ne faydalandım

Her türlü isteğim (ey yar) topraktan aldım

Benim sadık yârim kara topraktır kara topraktır

Her kim ki Olursa (ey yar) bu sırra mazhar

Dünyaya bırakır ölmez bir eser

Gün gelir Veysel'i (ey yar) bağrına basar

Benim sadık yârim kara topraktır kara topraktır

"ENTELKÖY EFEKÖY'E KARŞI" HAKKINDA:

GalataFilm yapımı olan film, şehir yaşamından bıkarak yeni bir yaşam kurmak için bir Ege köyüne yerleşen ekolojik aktivistlerin, köyde kurulacak termik santrali engelleme çabaları sırasında köylülerle aralarında geçen komik olayları anlatıyor. Filmin kadrosunda, Şahin Irmak (Muhtar Ali), Ayşe Bosse (Katrin), Emin Gürsoy (Aşırı Mustafa), Recep Yener (İmam Adem), Ayla Arslancan (Kocana), Ümit Olcay (Enes), Hamit Demir (Alper), Engin Akın (Gülnihal), Coco Erdinç (Kahveci), Sarı Sadettin (Aza) ve Ali Sinan Demirkale yer alıyor. Filmin sürpriz ismi ise Bulutsuzluk Özlemi grubunun solisti Nejat Yavaşoğulları.

Aksu'nun ilk filmi "Dondurmam Gaymak"ta olduğu gibi, köy halkı da filmde birçok farklı rolde sinemaseverlerin karşısına çıkarak oldukça başarılı performanslar sergiliyor. Çekimleri sırasında birçok sürpriz konuğu da ağırlayan filmde; Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova ve Bulutsuzluk Özlemi gibi isimler konuk oyuncu olarak rol aldı.

Tarkan'dan Yılın Komedisi İçin Klip

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Tarkan'dan Yılın Komedisi İçin Klip - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

CHP'li eski vekil Yarkadaş'ın 23:26 CHP'li eski vekil Yarkadaş'ın "Bakan Çavuşoğlu'nun kızının lüks düğünü" dediği görüntüler CHP'li ismin çıktı Mustafa Keser-Bülent Ersoy kavgası büyüyor! 1 liralık davaya yanıt geldi: Kendine biçtiği değer 22:22 Mustafa Keser-Bülent Ersoy kavgası büyüyor! 1 liralık davaya yanıt geldi: Kendine biçtiği değer ABD Dışişleri Bakanlığı: Pentagon ile Türkiye arasında F-35 sorununun çözümü için istişareler yürütülüyor 22:03 ABD Dışişleri Bakanlığı: Pentagon ile Türkiye arasında F-35 sorununun çözümü için istişareler yürütülüyor
Alanyaspor-Kayserispor maçında goller yağmur oldu yağdı! Ağlar tam 9 kez sarsıldı 21:57 Alanyaspor-Kayserispor maçında goller yağmur oldu yağdı! Ağlar tam 9 kez sarsıldı Müge Anlı'da kan donduran iddia: Sevgilim kardeşimi öldürüp tuvalete oturttu, kokmasın diye her gün yıkadı 20:22 Müge Anlı'da kan donduran iddia: Sevgilim kardeşimi öldürüp tuvalete oturttu, kokmasın diye her gün yıkadı Kuşadası'nda iki çocuğun kavgası cinayetle bitti 19:13 Kuşadası'nda iki çocuğun kavgası cinayetle bitti
Bindiği asansör yere çakıldı! Davutoğlu, programlarına bir süre ara vermek zorunda kaldı 17:29 Bindiği asansör yere çakıldı! Davutoğlu, programlarına bir süre ara vermek zorunda kaldı Hamam ziyareti yapan Japon turist önce tellağın tacizine uğradı, sonra ahlaksız teklif aldı 16:54 Hamam ziyareti yapan Japon turist önce tellağın tacizine uğradı, sonra ahlaksız teklif aldı
Advertisement