Ud Bölümü Öğrencileri Crr Türk Müziği Topluluğunu Dinledi - Son Dakika
Kültür Sanat

Ud Bölümü Öğrencileri Crr Türk Müziği Topluluğunu Dinledi

Ud Bölümü Öğrencileri Crr Türk Müziği Topluluğunu Dinledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, Türk Sanat Müziği Ud Bölümü öğrencileri, İstanbul CRR Türk Müzik Topluluğu’nun ’Saz Eserleri ve Klasikler Konseri’ni dinledi.

09.02.2016 12:02

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, Türk Sanat Müziği Ud Bölümü öğrencileri, İstanbul CRR Türk Müzik Topluluğu'nun 'Saz Eserleri ve Klasikler Konseri'ni dinledi.

Topluluğun, Saz Eserleri ve Klasikler Konseri, CRR Konser Salonu'nda gerçekleştirildi. İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşen konserde öğrenciler, yaklaşık iki saat boyunca Türk Sanat Müziği'nin en önemli eserlerini dinleme fırsatı yakaladı. Etkinliğe Konservatuvar Ud Bölümü'nde eğitim gören ud öğrencileri katıldı. Öğrenciler aynı zamanda Cemal Reşit Rey Müzik Topluluğu'nda görev yapan Kocaeli Üniversitesi Türk Müziği Bölümü öğretim görevlisi ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye konservatuvarı ud eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Mete Arslan tarafından karışlandı. Arslan, konser öncesinde öğrencilerine Cemal Reşit Rey Salonu'nun fuayesinde açılan Saz Eserleri ve Klasikler sergisini gezdirdi.

Serginin ardından konser salonuna geçildi. İki bölümden oluşan konserin saz heyetinde, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ud eğitmeni Mete Arslan'ın yanı sıra Hakan Talu, Serkan Mesut Halili, Bilen Işıktaş, Mete Aslan, Sercan Halili, Neriman Güneş, Ahmet Toz, Ahmet Cemal Öksüz, Volkan Ertem, Hasan Kiriş ve Türker Çolak'ın görev yaptı. Klasik Türk müziğinin en değerli eserlerine yer verilen konserde, solist Münip Utandı klasik Türk Sanat müziğinin en değerli eserlerini seslendirdi.

Süleyman Ergüner ney ve grift üflemesi ile büyük beğeni gördü. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Ud Bölümü öğrencileri İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda katıldıkları konseri büyük beğeni ile izledi. Konservatuvar öğrencileri, konsere kendilerini davet eden ud eğitmenleri Mete Arslan ile bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Şube Müdürlüğü'ne teşekkür etti. Öğrenciler ayrıca, bu yöndeki konserlerin, eğitimleri açısından önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekti. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Ud Bölümü Öğrencileri Crr Türk Müziği Topluluğunu Dinledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement