Çağatay Akman... HAKİM KARŞISINA ÇIKTI! - Son Dakika
Magazin

Çağatay Akman... HAKİM KARŞISINA ÇIKTI!

Çağatay Akman... HAKİM KARŞISINA ÇIKTI!

Şarkıcı Çağatay Akman, eski sevgilisi Öykü Uslu'yu darp ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

03.12.2022 03:16  Güncelleme: 03:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şarkıcı Çağatay Akman'ın, 23 Temmuz 2021'de eski sevgilisi Öykü Uslu'nun evinin önüne gittiği ve Uslu'nun bu durumu arkadaşı olan Furkan Ayaz'a haber vermesi üzerine uzaklaşmak istemeyerek ikisini de darp ettiği iddiasına ilişkin davanın görülmesine başlandı.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, müşteki sanık Çağatay Akman ve avukatı Mehtap Kaya hazır bulundu.

Diğer müşteki sanıklar Furkan Ayaz ile Öykü Uslu mahkemeye katılmazken, kendilerini avukatı temsil etti.

"Bana küfür etti"

Duruşmada savunma yapan Çağatay Akman, olay günü Cihangir'de taksi beklediğini ancak taksinin gelmediğini belirterek, "Öykü'nün evinin yanında da taksi durağı vardı, bir müddet dışarıda bekledim.

Öykü'nün dairesinin ya da apartmanın içine girmedim. Bir müddet sonra Öykü dışarı çıktı.

Bana ne yaptığımı sordu taksi beklediğimi söyledim. Eve girdikten sonra tekrar çıktı ve bana küfür ederek neden burada beklediğimi sordu.

Daha sonra taksi geldi ancak o bana böyle konuşunca ben de 'benimle nasıl böyle konuşuyorsun' şeklinde tepki gösterdim.

Öykü bana saldırıp ittirmeye başladı, kesinlikle ona karşı darp anlamına gelecek herhangi bir davranışta bulunmadım.

Sadece kolumu uzatıp engellemeye çalıştım çünkü boğazımı sıkmaya başladı" dedi.

Şarkıcı Çağatay Akman hakim karşısında #1

"Ben de şikayetçiyim'

Savunmasına devam eden Akman, daha sonra olay yerine polislerin geldiğini söyleyerek, "Polislerin ardından Furkan Ayaz da geldi.

Furkan da bana küfürler ederek 'kız kardeşimin evine niye girmeye çalışıyorsun' şeklinde konuştu ve ardından bana yumruk attı.

Beni yere düşürdü, yerde de sırtıma yumruk attı. Ben de Furkan'a yumruk attım.

Olay sırasında ben kesinlikle Öykü'yü tehdit ve hakaret etmedim ancak Furkan bana küfürler edince ben de ona ettim.

Diğer taraflardan şikayetçiyim, beraatımı talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Duruşmada Çağatay Akman'ın avukatı Mehtap Kaya, müvekkilinin Öykü'ye yönelik belirtilen suçları işlemediğini, Furkan Ayaz'a yönelik ise kendini korumak amaçlı orantılı karşılık verdiğini söyleyerek beraatını talep etti.

Diğer müşteki sanıklar Öykü Uslu ve Furkan Ayaz'ın avukatı ise aleyhe olan hususları kabul etmediklerini ve müvekkillerin savunmasının ardından yazılı savunma yapacaklarını belirtti.

Ara kararını açıklayan mahkeme, diğer müşteki sanıklar Öykü Uslu ve Furkan Ayaz'ın sonraki celse dinlenmesi için hazır edilmesine ve eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

"10 numara geçti"

Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapmak istemediğini söyleyen Çağatay Akman, "Herhangi bir şey söylemeye gerek yok.

On numara geçti" diyerek mahkeme salonundan dışarı çıktı ve adliyeden ayrıldı.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheli Çağatay Akman'ın, Öykü ve Furkan'a yönelik ikişer defa 'basit yaralama' suçundan 8 aydan 2 yıla, 'tehdit' suçundan 1 yıldan 4 yıla ve 'hakaret' suçundan 7 aydan 4 yıl 8 aya olmak üzere toplamda 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede ayrıca, müşteki şüpheliler Öykü Uslu ile Furkan Ayaz'ın ise ayrı ayrı 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla, 'hakaret' suçundan ise 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

Şarkıcı Çağatay Akman hakim karşısında #2

Kaynak: Magazinkolik

Son Dakika Magazin Çağatay Akman... HAKİM KARŞISINA ÇIKTI! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gümüşçü Holding'de Yönetim Krizi: Onur'un Gözaltına Alınmasıyla Şebnem'in Hayatı Değişiyor
  02:18 Gümüşçü Holding'de Yönetim Krizi: Onur'un Gözaltına Alınmasıyla Şebnem'in Hayatı Değişiyor

  Onur'un yolsuzluk iddiasıyla göz altına alınması ve Aysel'in kritik kararı sonrası Gümüşçü Holding'de yönetim krizi ortaya çıkar. Onur, Aysel ve Demir arasında büyük bir mücadele başlatırken, Şebnem'in Onur'la yaptığı anlaşma ilişkileri karmaşık hale getirir. Geçmişten gelen bir misafir ise Şebnem'in hayatındaki dengeleri değiştirebilir.

 • Arka Sokaklar'ın 666. bölümü yayınlandı
  00:21 Arka Sokaklar'ın 666. bölümü yayınlandı

  Türk televizyon tarihinin en uzun dizilerinden biri olan Arka Sokaklar, 666. bölümüyle ekranlara geldi. Dizinin bu bölümü sosyal medyada da gündem oldu. Başrol oyuncularından Özgür Ozan, yıllar içindeki değişimini görünce 'Evrim geçirmişim' dedi.

 • Nermin Bezmen, Eşinin Yemek Notunu Paylaştı
  00:18 Nermin Bezmen, Eşinin Yemek Notunu Paylaştı

  Nermin Bezmen, eşinin hazırladığı yemeklerden bahsederek, Tolga Savacı'nın kendisine bıraktığı bir 'yemek' notunu sosyal medya hesabından paylaştı. Bezmen, eşinin aşk ve sevgisini hayatın detaylarında yaşadığını ve şimdi bunlarda teselli aradığını belirtti.

 • Hazal Kaya'nın Bayılma Hastalığı
  22:19 Hazal Kaya'nın Bayılma Hastalığı

  Hazal Kaya'nın bir televizyon programında bayılma hastalığı olduğunu açıkladığı belirtildi. Kaya, yüksek bir binaya baktığında bayıldığını ve bunu test etmek için bir binanın tepesine çıktığını söyledi. Ayrıca, Kaya, Aşk-ı Memnu dizisindeki Nihal karakterinin bayılmasına gönderme yaparak 'Nihal'in laneti geldi, bayılma hastası oldum' dedi.

 • Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Nurşah Adalı'yla Evlendi
  22:01 Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Nurşah Adalı'yla Evlendi

  Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, İstanbul'da gerçekleştirilen düğün töreniyle Nurşah Adalı ile hayatını birleştirdi. Törene iş, eğitim ve spor dünyasından birçok davetli katılırken, nikah şahitliklerini Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat ve sanatçı Ümit Tokcan yaptı. Beşiktaş Yönetim Kurulu da düğün töreninde Yücel'i yalnız bırakmadı.

 • Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi
  20:39 Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi

  Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ikinci başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı, iş, eğitim ve spor dünyasından isimlerin katıldığı bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi. İstanbul'da gerçekleşen törene, çiftin aile üyeleri ve Beşiktaş yönetimi tam kadro katıldı. Nikah şahitliklerini devlet sanatçısı Ümit Tokcan ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat yaptı. Gecede kokteyl, nikah töreni ve yemek gibi etkinlikler düzenlendi.

 • Tunca'nın annesi son yolculuğuna uğurlandı
  20:20 Tunca'nın annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Tunca'yı zor gününde Enis Arıkan, Burak Deniz, Hande Erçel gibi dostları yalnız bırakmadı. Birand Tunca, cenazeye gelen dostları ve sevenlerinin destekleriyle acısıyla mücadele etmeye çalıştı.

 • Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması
  20:19 Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması

  Konyalıların yoğun ilgi gösterdiği konserde Türk pop müziğine damga vurmuş şarkılarını söyleyen Erol Evgin, bir hayranının iltifatı üzerine imaj konusuna değindi. Evgin, Mevlana'nın imaj maker olduğunu belirterek, 'ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol' dedi.

 • Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu
  20:19 Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu

  Kadın davetlilerin salonu hıncahınç doldurduğu konserde sevilen şarkıcı Nalan, birbirinden güzel şarkılarla konukları coşturdu. Kadın hayranlarının isteğini kırmayarak masaları dolaşan Nalan, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Sahne öncesi duygularını dile getiren Nalan, ilk kez bir kadınlar matinesi konserinde yer aldığını belirterek heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.

 • Taner Tolga Tarlacı GKRY'de tutulduğu cezaevinden Yasin Obuz'a seslendi: Çok kötü durumdayım, beni çıkar
  19:44 Taner Tolga Tarlacı GKRY'de tutulduğu cezaevinden Yasin Obuz'a seslendi: Çok kötü durumdayım, beni çıkar

  Türkiye'de işlediği çeşitli suçlardan sonra Güney Kıbrıs'a kaçan, orada da yabancı bir kadına tecavüz ve gaspla suçlanan eski Survivor yarışmacısı Taner Tolga Tarlacı, 10 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Güney Kıbrıs'ta tutulduğu cezaevinden ablasını görüntülü arayan Tarlacı, arkadaşı Yasin Obuz'dan ''Çok kötü durumdayım. Bana yardım etsin. 10 sene ceza aldım. Beni çıkarsınlar.'' diyerek yardım istedi.

 • Açelya Akkoyun, 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisindeki rolü kabul etti
  19:35 Açelya Akkoyun, 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisindeki rolü kabul etti

  Ünlü oyuncu Açelya Akkoyun, 'Mehmed: Fetihler Sultanı' adlı dizide canlandırdığı Hüma Hatun rolünü seve seve kabul ettiğini söyledi. Akkoyun, Amasya'da düzenlenen kitap fuarında hayranlarıyla buluştu.


Advertisement