Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı - Son Dakika

Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı

12.03.2023 16:57

SHOW TV'nin yeni dizisi Kızılcık Şerbeti, RTÜK'ün radarına takıldı. Geçtiğimiz akşam yayınlanan bölümünde, nikah gecesi evliliği istemediği söyleyerek cama çıkan Nursema, eşi tarafından itilerek aşağı düşürülmüştü. Sahneye gelen tepkilerin ardından diziyle ilgili inceleme başlatıldı.

Başrollerini Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Settar Tanrıöğen ve Ceren Karakoç'un üstlendiği Kızılcık Şerbeti dizisi geçtiğimiz akşamki bölümle reytingleri kapmayı başarmıştı. Geçtiğimiz hafta "Alkolsüz kolonya" sahnesiyle gündem olan dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde de gerdek gecesi sahnesi tepki çekti.

CAMDAN AŞAĞI ATTI

Dizinin söz konusu sahnesinde zorla nikah masasına oturtuldu. Annesinden "Beni bırakma" diyerek yardım isteyen Nursema, beklediği desteği göremeyince bir kez daha yıkıldı. Herkes evine gittikten sonra eşiyle yalnız kalan Nursema, evliliği istemediğini söyledi. Eşiyle tartışan Nursema, "Bana dokunma" diyerek cama çıktı. Gözü dönen İbrahim ise cama çıkan Nursema'yı "Ölmek mi istiyorsun?" diyerek aşağı attı.

Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı

SAHNE TEPKİ ÇEKTİ

Kızılcık Şerbeti'nin bölüm sonundaki sahnesi kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Çileden çıkan birçok sosyal medya kullanıcısı, "Bu nasıl senaryo?", "Din bu değil" ve "Bizim televizyon izlemeye dayanamadığımız şeyleri kadınlar yaşıyor" yorumlar yapıldı.

Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, dizi için "kadına karşı şiddet" gerekçesiyle inceleme başlattıklarını açıkladı. Şahin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "SHOW TV medya hizmet sağlayıcısında Kızılcık Şerbeti isimli dizide kadına karşı şiddet ve kadınlara baskıyı teşvik etmeye yönelik yayınlara ilişkin inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı
YORUMLAR (9)
  • ilker ASKAROGULLARI: Dikkat ederseniz sadece bu dizide değil Show Tv'nin genelinde alttan alttan bu tarz şeyler yapılıyor. Show Tv hemen hemen her dizisinde gizli simgeler ve ritüeller bu kanalda görülüyor. Dikkatlice bakarsanız mutlaka siz de göreceksiniz. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Feyman Öztürk Yürükoğlu: Bu dizi bir proje,muhafazakar insanları kötü gösterip,dinden soğutma projesi.Böyle iğrenç aileler vardır elbette ama TV de yayınlanarak bütün inançlı insanlar böyledir algısı yaratılmak isteniyor.Ben bile biran,ki inancımın gerektirdiği gibi yaşayan bir insanım,bu muhafazakar kesimden nefret ettim diziyi izlerken.Dizi yapımcılarının haddini bilmesi lazım,din düşmanlığını körükleyen bu dizilerle kimlere hizmet ediliyorlar,bir düşünelim.Onlar neye hizmet ettiklerini iyi biliyor,bizde uyanalım ltfn Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • Nedim TURAN: Çok güzel bir dizi . Yani bu ne tepki ya. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kızılcık Şerbeti'nde 'içki' sahnesi izleyicilerden büyük tepki aldı Kızılcık Şerbeti'nde 'içki' sahnesi izleyicilerden büyük tepki aldı Kızılcık Şerbeti'nde hesaplaşma vakti! Nursema'nın intikamı izleyicileri ekrana kilitledi Kızılcık Şerbeti'nde hesaplaşma vakti! Nursema'nın intikamı izleyicileri ekrana kilitledi

Son Dakika Magazin Gerdek gecesi sahnesi tepki çekmişti! RTÜK, Kızılcık Şerbeti için inceleme başlattı - Son Dakika


Advertisement