Cenk Torun: Kurtlar Vadisi'nde Oynamadığım İçin Pişmanım - Son Dakika

Cenk Torun: Kurtlar Vadisi'nde Oynamadığım İçin Pişmanım

01.08.2013 06:03
Cenk Torun: Kurtlar Vadisi'nde Oynamadığım İçin Pişmanım

Bir dönemin jönlerinden Cenk Torun, 'Kurtlar Vadisi' dizisinden teklif geldiğini fakat kabul etmediğini açıkladı.

Cenk Torun; ünlü sanatçı Nurdan Torun'un oğlu... Torun; 'Çılgın Bediş', 'Benim İçin Ağlama' ve Melekler Adası' gibi dizilerde rol aldıktan sonra, bir anda ortadan kayboldu ve işletmeciliğe başladı. Cenk Torun ile oyunculuk üzerine konuştuk...

ŞİMDİ KIVANÇ'IN DÖNEMİ

Oyunculuğa neden ara verdiniz?

Oyunculuktan biraz uzak kalmak istedim. Başka şeylerle uğraşıp hayatımı farklılaştırmayı arzuladım. Bunun için pişman değilim ama oyunculuğu çok özlüyorum.

Teklif gelse hemen kabul edeceksiniz yani...

İyi bir proje olursa yapacağım.

Hayranlarınız sosyal medyada, "Kıvanç Tatlıtuğ yokken, o vardı" diye yazmış. Bu yorumları duyunca neler hissediyorsunuz?

Çok gururlanıyorum tabii. O döneme damga vurmuş bir iş yaptık ama 'Onlar yokken, ben vardım' gibi egolarım yok. Şu an Kıvanç'ın dönemi; onu çok başarılı buluyorum.

Dizi sektörünün şimdiki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Piyasada çok fazla oyuncu var. Bizim zamanımızda dizilerin yurt dışına satılacağı aklımın ucundan geçmezdi. Diziler; Ortadoğu'dan Rusya'ya kadar her yerde yayınlanıyor. Starlarımızın çoğu oralarda biliniyor. Ayrıca o dönemde Yeşilçam ölüydü; sinema yoktu. Şimdi dizide rol alan oyuncular; sinemada da kendilerini gösterebiliyor.

Oyunculuğa devam etseydiniz; siz de yurtdışında tanınır mıydınız?

Şimdi bile bazı Araplar beni tanıyor. Ne dediklerini anlamıyorum ama iyi bir şey söylediklerini tahmin ediyorum. (Gülüyor)

O zaman halã tanınıyorsunuz...

Eskisi kadar değil. "Seni bir yerden çıkaracağım ama..." durumu var insanlarda. Kimi tanıyor, kimi tanımıyor.

Yola çıkış hikayeniz de tesadüf aslında, öyle değil mi?

Yıldız Tilbe'nin menajerleri, annemin arkadaşıydı. Bana "Yeni bir kız çıkıyor; klibinde oynar mısın?" dedi. Şarkı da çok tutunca; inanılmaz ilgi gördüm.

Daha sonra oyunculuk teklifleri geldi, öyle değil mi?

Önce sekiz bölümlük absürt bir komedi dizisinde oynadım. Ardından 'Çılgın Bediş' başladı ve dört yıl sürdü. Fatma Girik'le birlikte oynadığım 'Benim İçin Ağlama' dizisi iki yıl sürdü. Konuk oyuncu olarak girdiğim 'Melekler Adası' isimli dizide ise 39 bölüm oynadım. Sonra şanssız bir dönemim oldu, nokta atışı yapacağım bir proje denk gelmedi.

BENDEN MAFYA OLUR MU?

Proje mi gelmedi yoksa siz mi gelenleri beğenmediniz?

Teklifler çoktu ama yanlış yönlendirildim. Askere gitmeden önce 'Kurtlar Vadisi'nde oynamak için teklif aldım ama kabul etmedim. En büyük pişmanlığım, "Hayatımın hatası" diyebileceğim bir işti. Olsaydı ne güzel olurdu, dizi hala devam ediyor.

Neden kabul etmediniz peki?

'Mafya dizisi tutmaz' diye düşündüm. O dönemde yakışıklı jön rolleri üzerime yapışmıştı. "Benden mafya adamı nasıl olur?" diye endişelendim açıkçası.

'Genç kızların sevgilisi' imajını kaybederim diye mi korktunuz?

Hayır, o kitleyi kaybederim diye hiç korkmadım. O dizide de çok iyi oynardım.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

YORUMLAR
500
Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Cenk Torun: Kurtlar Vadisi'nde Oynamadığım İçin Pişmanım - Son Dakika

Bu haber Sabah.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Sabah.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Sabah.com.tr kurumudur.

Advertisement