Türkiye 2015'te Ünlü İsimleri Kaybetti - Son Dakika
Magazin

Türkiye 2015'te Ünlü İsimleri Kaybetti

Türkiye bu yıl sanat, basın ve sinema dünyasından tanınmış isimlerini kaybetti. Ölümü üzerine günlerce konuşulan isim ise balkondan atlayarak intihar eden Ankaralı Namık oldu.

18.12.2015 11:17  Güncelleme: 14:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sanat dünyasındaki ilk kayıp, Türk müziğinin önemli bestecilerinden Yıldırım Gürses'in kendisi gibi sanatçı olan eşi TRT Klasik Türk Müziği sanatçısı 69 yaşındaki Ayla Gürses oldu.

Yazar Afet Ilgaz 78 yaşında, tiyatro ve sinema oyuncusu Oğuz Oktay 76 yaşında, ses sanatçısı Seyfi Doğanay 51 yaşında, sinema oyuncusu Hakkı Kıvanç ise 83 yaşında yaşama veda etti.

MÜZEYYEN SENAR, TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE ARAMIZDAN AYRILDI

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar, zatürre teşhisiyle tedavi altında tutulduğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaşamını yitirdi.

İlk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şenes de şubat ayında hayata gözlerini yumdu.

TÜRK EDEBİYATININ ÇINARI YAŞAR KEMAL HAYATINI KAYBETTİ

Türk edebiyatının dünyaca tanınmış isimlerinden yazar Yaşar Kemal, 28 Şubat'ta tedavi gördüğü hastanede vefat etti.Asıl adı Kemal Sadık Gökçeli olan "Türk edebiyatının koca çınarı" Yaşar Kemal, pek çok kez Nobel'e aday gösterilmesine karşın bu ödül kendisine verilmedi.

EROL BÜYÜKBURÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Türkiye'nin "Elvis Presley"i olarak tanınan Erol Büyükburç, 12 Mart'ta İstanbul'daki evinde ölü bulundu. Hayata 79 yaşında veda eden Büyükburç, 1992'ye kadar, futbol takımı şarkıları, şehirlere yönelik şarkılar, çocuk şarkıları, marşlar, kendi yaptığı kukla karakterleri ve kukla oyunları için çeşitli şarkılar hazırladı. Uzun yıllar "Efsaneler Orkestrası" ile çalışan sanatçı, 33 film, 20 fotoroman, 6 taş plak, 5 long play, 75 tane 45'lik, 9 kaset, bin 800 beste yaptı, 200'e yakın ödül aldı, çok sayıda turneye katıldı.


KAYAHAN SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar, yumuşak doku kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşama veda etti.

Bugüne kadar 3 adet 45'lik, 1 longplay, 13 kaset ve CD ile bir single çıkaran sanatçı, 1986'da "Geceler" şarkısıyla ilk büyük ödülünü "Altın Portakal"la elde etti. 1989'da Eurovision Şarkı Yarışmasında "Gözlerinin Hapsindeyim" ile Türkiye'yi temsil eden Kayahan, 1991'de çıkardığı "Yemin Ettim" albümüyle büyük başarı yakaladı. Sanatçı, 66 yaşında yaşamını yitirdi.

ZEKİ ALASYA 72 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya, 72 yaşında karaciğer hastalığı sebebiyle, tedavi gördüğü hastanede mayıs ayında yaşamını yitirdi.

İstanbul'da, 1943'te doğan Alasya, tiyatroya 1959'da amatör olarak başladı. Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan ile Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer alan Alasya, 1972'den sonra filmlerde rol almaya başladı. Metin Akpınar ile Türk sinemasında yeni bir ikili oluşturan ve birçok filmde rol alan Alasya'ya, 1998'de Kültür Bakanlığı'nca "Devlet Sanatçısı" unvanı verildi.


Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Aytaç Yörükaslan, 78 yaşında, oyuncu Ayla Arslancan 75 yaşında, yönetmen Tolgay Ziyal da 76 yaşında hayata veda etti.

SÜMER TİLMAÇ 12 HAZİRAN'DA SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, 67 yaşında geçirdiği kalp krizi neticesinde vefat etti.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan emekli yazar ve yönetmen Başar Sabuncu, 72 yaşında vefat etti. Türk Sanat Müziği sanatçısı Behiye Aksoy, mayıs ayında kaldığı özel bakımevinde 82 yaşındayken hayatını kaybetti.

Sinema oyuncusu Pervin Par İzmir'de yaşamını kaybetti. Ajda Pekkan başta olmak üzere, Gülben Ergen ve Hande Yener gibi birçok ünlü ismin şan hocalığının yapan opera sanatçısı Erdem Siyavuşgil ile ünlü ressam Fikret Oytam, ağustos ayında yaşama veda etti.

Yeşilçam'da bir çok filmde rol olan emektar oyuncu Suat Geyik, Türk Sanat Müziği sanatçısı Ahmet Hatipoğlu ve oyuncu Yalçın Güzelce, ağustos ayında vefat etti.

TOMRİS İNCER 5 EKİM'DE VEAFT ETTİ

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, 5 Ekim'de kanser nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Adana Altın Koza Film Şenliği'nde, "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü, Ankara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri ve Afife Tiyatro Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülleri gibi çok sayıda önemli ödülün sahibi olan sanatçı, 1974'te Şehir Tiyatroları'na girdi.

Başarılı sanatçı, "Bahar Noktası", "Mikado'nun Çöpleri", "Altı Derece Uzak", "Canlı Maymun Lokantası", "3. Richard", "Eskici Dükkanı", "Romeo ve Juliet" ve "Gerçek Hayattan Alınmıştır" gibi oyunların yanı sıra "Azap", "At Gözlüğü", "Kuşatma Altında Aşk", "Aylaklar", "Aşk ve Gurur", "Bir İstanbul Masalı", "Karşılaşma", "Binbir Gece" ve "Böyle Bitmesin" isimli film ve dizilerde rol aldı.


ÜNLÜ KOMEDYEN LEVENT KIRCA HAYATA VEDA ETTİ

Ünlü komedyen Levent Kırca karaciğer tedavisi gördüğü hastanede 67 yaşında yaşama veda etti.


USTA YÖNETMEN MEMDUH ÜN ARAMIZDAN AYRILDI

Türk sinemasına unutulmaz filmler kazandıran yönetmen Memduh Ün, Bodrum'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.


ANKARALI NAMIK, İNTİHAR ETTİ

Ankaralı Namık lakaplı şarkıcı Namık Uğurlu, 18 Ekim'de evinin balkonundan düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Yapılan inceleme sonucunda Uğurlu'nun intihar ettiği anlaşıldı.


ÇETİN ALTAN 88 YAŞINDA VEFAT ETTİ

Gazeteci, yazar Çetin Altan, 22 Ekim'de tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında vefat etti.

Ulus gazetesinde muhabir olarak başladığı gazeteciliğe Hür Ses'te fıkra yazarlığıyla devam eden Altan, daha sonra Halkçı, Tan, Akşam, Milliyet, Yeni Ortam, Hürriyet, Güneş gazetelerinde ve Çarşaf dergisinde köşe yazıları yazdı.

Büyük Gözaltı, Bir Avuç Gökyüzü, Viski ve Küçük Bahçe isimli romanlarının da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan Altan, dünyanın en çok köşe yazısı kaleme alan yazarlarından biri olarak biliniyor.

YILMAZ KÖKSAL, SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

Türk sinemasının ünlü isimlerinden Yılmaz Köksal, 76 yaşında vefat etti.


Akademisyen, yönetmen, dramaturg ve oyuncu Nurhan Karadağ 72 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu Atilla Arcan, yazar Hasan Pulur ve oyuncu İsmail Aydın ise kasım ayında yaşama veda etti.


ŞAİR GÜLTEN AKIN HAYATINI KAYBETTİ

Şair ve İnsan Hakları savunucu Gülten Akın 82 yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye 2015\'te Ünlü İsimleri Kaybetti
Kaynak: AA

Son Dakika Magazin Türkiye 2015'te Ünlü İsimleri Kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (5)

 • RIZA: insanlar gencecik evlatlarını toprağa verirken vatan uğruna bunları konuşmaya değmez diye düşünüyorum 22 22 Yanıtla
 • REIS: VAY BE NAMIK 24 0 Yanıtla
 • cb: hepimizin gidecegi yer. ona göre yasayalim insaAllah.... 24 0 Yanıtla
 • diyor ki: ölüm gerçeğinden kimse kurtulamaz....ahirete yatırım yapmak lazım 17 2 Yanıtla
 • >>>>>>Sibel<<<<<<<: Dünya ya kazık mı çakacaklardı elbette gerçek dünyaya gidilecek sonunda 1 0 Yanıtla
 • Bazıları kızdı, bazıları sinirlendi: Gülümseten cansız manken şakası kamerada
  10:53 Bazıları kızdı, bazıları sinirlendi: Gülümseten cansız manken şakası kamerada

  Bursa'da bir genç, cansız manken kılığına girerek yoldan geçenleri korkutarak şaka yaptı. Cansız mankenin aniden hareket etmesiyle kimi vatandaşlar güldü, kimi vurmaya kalktı, kimi ise kendine güldü. Şaka kameraya alınarak sosyal medya hesaplarına yüklendi ve kısa sürede izlenme rekoru kırdı.

 • Fatma Turgut, Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  00:30 Fatma Turgut, Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın ilk gününde şarkıcı Fatma Turgut, Merkez Park'ta konser verdi. Saat 21.00'de başlayan konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ve en sevilen parçalarını seslendiren Turgut'a müzikseverler eşlik etti. Karnavalın ilk gününü coşkuyla geçiren katılımcılar, Fatma Turgut'un konseriyle keyifli bir gece yaşadı.

 • Killa Hakan'ın Telefonunda Ne Var?
  23:09 Killa Hakan'ın Telefonunda Ne Var?

  Ünlü rap sanatçısı Killa Hakan'ın telefonu ve kullanım alışkanlıkları hakkında bilgiler. Killa Hakan, Türkçe rap müziğinin kabul görmesinden memnuniyet duyduğunu ifade ederken, şu anda iPhone 13 Pro kullanıyor. Sosyal medya uygulamaları dışında telefonunu aktif bir şekilde kullanmayan sanatçı, sadece maillerini kontrol ediyor.

 • Nisan 2024'te IMDb Puanlarına Göre En İyi Diziler
  23:09 Nisan 2024'te IMDb Puanlarına Göre En İyi Diziler

  IMDb puanlarına göre en iyi diziler listesinde Breaking Bad, Band of Brothers ve Chernobyl gibi yapımlar zirvede yer alıyor. The Wire, Avatar: The Last Airbender, The Sopranos, Game of Thrones, The World at War, Bluey ve Rick and Morty gibi diziler de ilk 10'da yer alıyor.

 • Antalya'da teleferik kazasında hayatını kaybeden avukatın cenazesi toprağa verildi
  19:39 Antalya'da teleferik kazasında hayatını kaybeden avukatın cenazesi toprağa verildi

  Antalya'da teleferik kazasında hayatını kaybeden avukat Memiş Enes Gümüş'ün cenazesi, memleketi Aydın'ın Söke ilçesinde defnedildi. Gümüş'ün ailesi ve yakınları tarafından Antalya Adli Tıp Kurumundan alınan cenaze, Söke'deki mezarlıkta toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden avukatın ailesi ve yakınları cenazeye katıldı.

 • Sümer Ezgü, Ultra Lüks Motosikletini Satışa Çıkardı
  19:09 Sümer Ezgü, Ultra Lüks Motosikletini Satışa Çıkardı

  Türk Halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, büyük heveslerle aldığı ultra lüks motosikletini satışa çıkardığını duyurdu. TRT'de yaptığı müzik programı ile sık sık gündeme gelen ünlü isim, Harley Davidson Trike model motosikletini 2.5 milyon TL fiyatla satışa sunuyor.

 • Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Vefat Etti
  17:09 Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Vefat Etti

  Uzun yıllardır Bodrum'da yaşayan Şakir Öner Günhan, Türk Halk Müziği Sanatçısı, Yapımcı, Yönetmen ve Sunucu olarak uzun seneler hizmet vermiştir. 1942 yılında doğan Günhan, 2020 yılında kalın bağırsak kanserine yakalandı ve tedavi görmekteydi. Bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

 • Türk Halk Müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan yaşamını yitirdi
  16:49 Türk Halk Müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan yaşamını yitirdi

  Türk Halk Müziği ve TRT sanatçısı Şakir Öner Günhan, Muğla'nın Bodrum ilçesinde kanser tedavisi gördüğü hastanede 82 yaşında yaşamını yitirdi.

 • Türk Halk Müziğinin Sevilen Sesi Şakir Öner Günhan Hayatını Kaybetti
  16:33 Türk Halk Müziğinin Sevilen Sesi Şakir Öner Günhan Hayatını Kaybetti

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Şakir Öner Günhan, 1942 yılında doğmuş ve 2020 yılında kalın bağırsak kanserine yakalandığını öğrenmişti. Kemoterapi tedavisi ve ameliyatlarla mücadele eden Günhan, 4. kez kansere yakalanmıştı. Bugün hayatını kaybeden Günhan'ın cenazesi yarın Bitez Mezarlığı'nda defnedilecek.

 • Türk Halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti
  15:09 Türk Halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

  Bodrum'da yaşamını sürdüren ünlü sanatçı Şakir Öner Günhan, kalın bağırsak kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Günhan, Türk halk müziğinin önemli isimlerinden biriydi ve yasaklı türkü olan 'Bodrum Hakimi'ni seslendirmişti. Cenazesi 14 Nisan Pazar günü Bodrum'da defnedilecek.

 • Bersu Göksel: 'En İyi Türk Dizisi Ezel'
  14:19 Bersu Göksel: 'En İyi Türk Dizisi Ezel'

  Oyuncu Bersu Göksel, Haberler.com stüdyosunda yapılan bir programda en iyi Türk dizisinin Ezel olduğunu söyledi. Göksel, Ezel'in senaryosunun önceden yazılması ve usta oyuncu kadrosuyla en iyi dizi olduğunu belirtti. Ayrıca, sunucu Melis Yaşar'ın Kurtlar Vadisi hakkındaki yorumları üzerine Göksel, Kurtlar Vadisi'ni de izleyeceğini ifade etti.

 • Survivor 2024 All Star... 5. DÜELLODAN ÇIKAMADI!
  13:09 Survivor 2024 All Star... 5. DÜELLODAN ÇIKAMADI!

  Mavi takımdan Yasin, Yaman ve Hakan ile Kırmızı takımdan Sercan eleme adayları arasında yer alıyor. İlk turda Sercan ve Hakan, Yasin ve Yaman karşılaştı. Yaman ve Sercan bir sonraki tura yükseldi. İkinci turda Yasin ve Hakan karşılaştı ve Yasin galip geldi. Hakan yarışmaya veda etti. Ayrıca, Survivor'da yaşanan tartışmaların yer aldığı yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.


Advertisement