Özkök: Gammazcı Gazetecileri Çöplükler Bile Almayacak - Son Dakika
Medya

Özkök: Gammazcı Gazetecileri Çöplükler Bile Almayacak

Gazeteci-Yazar Ertuğrul Özkök, "Bazı gazeteciler Doğan medyasından ayrılmalı" söylemine cevaben "Bunları çöplükler bile almayacak" dedi.

16.04.2014 22:46  Güncelleme: 23:46

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular programına katılan gazeteci-yazar Ertuğrul Özkök, programın sunucusu Enver Aysever'in "Geçtiğimiz günlerde Fehmi Koru ve Avni Özgürel, Doğan Medya Grubu'na nasihatte bulunup 'Bazı gazetecilerle artık yolların ayrılması gerektiğini' söyledi, bu haberleri okudunuz mu?" sorusunu sert yanıtladı. Özkök, "Bu gammazcıları, şerefsizleri çöplükler bile almayacak." dedi.

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular programına katılan Gazeteci-Yazar Ertuğrul Özkök, yeni kitabı "Bir Beyaz Türk'ün Hatıra Defteri"ini anlattı ve güncel siyaset ile ilgili Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

"FEHMİ'Yİ TANIYORUM DA DİĞERİNİN (AVNİ ÖZGÜREL) NE OLDUĞUNU BİLMEM"

Aysever'in "Fehmi Koru ve Avni Özgürel'in Doğan Medyasına ilişkin yazdığı yazılarla ilgili" sorusuna, Özkök şöyle yanıt verdi:

"Şimdi ben artık seçkinci oldum, hayattan haz almaya çalıştığım için... Bu haberleri bana arkadaşlarım söylediler. Fehmi'yi tanıyorum da öbürünün ne olduğunu bilmiyorum. Bunları da sakın yanlış anlama, küçümsemek için söylemiyorum. Benim okuduğum, ilgi alanımdaki yazarlar değil... Onlar da beni okumayabilirler. "

ÖZKÖK: 27 MAYIS, 12 MART SONRASI BİLE BÖYLE GAMMAZLIKLAR YAŞANMADI

Fehmi Koru ve Avni Özgürel'in Doğan Medyasına ilişkin yazdığı yazılarla ilgili soruya sert yanıt veren Özkök, Aysever'in "Bir gazetecinin başka bir gazeteci için 'bunları artık tutmayın' demesi ahlâki midir, değil midir?" sorusunu kendisine yönlendirmesini bile 'zûl' adletttiğini dile getirerek şöyle devam etti: 

"KANLI BIÇAKLI GAZETECİLER BİLE BİRBİRİNİ İŞTEN ATTIRMADI"

"Bu soruyu bana değil onlara sor. Ben onlara sadece şunu söyleyeceğim; Ben 27 Mayıs İhtilali'nden sonrasını hatırlıyorum. 12 Mart'ı hatırlıyorum. 12 Eylül'ü hatırlıyorum. Bu iki askeri darbe bir ara rejim döneminde bir biri ile bıçaklı olan hiç bir gazetecinin ötekilerini işten attırmak için gammazlama şerefsizliğine tanık olmadım. Bana göre bir gazeteciyi yazdıklarından dolayı işinden attırmak, gazmmazlamak çok açıkça ve samimiyetle söylüyorum; şerefsizliktir" 

Bu gazetecilerin tarihe kalmayacağını söyleyen Özkök, "Bu isimleri çöp tenekeleri almayacak" dedi.

"PARALELCİ, ŞUCU BUCU MANŞETLERİNİ KİM ATTI? "

Özkök, daha önce hiçbir dönemde kendisinin başka gazetecilerin akıbetiyle ilgili bir yaptırımda bulunmadığını ifade ederek,  "28 Şubat da önümüzde. Açın bakın... Birine 'Şu gazeteciyi işinden çıkarın, bunu alın' demiş miyim... O yüzden bu sorunun bana sorulmasını bile zûl adlederim. Bugün 'paralelci şucu bucu' dedikleri manşetleri kimler attı? Hangi gazetelerde atıldı? 'İşten atın' diyen adamların gazetelerinde atılmadı mı? Bunlar zaten tarihe kalmayacaklar, bu isimleri çöp tenekeleri almayacak." dedi.

Özkök: Gammazcı Gazetecileri Çöplükler Bile Almayacak
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Medya Özkök: Gammazcı Gazetecileri Çöplükler Bile Almayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • CANAN: LÜTFEN TÜRKLERİ BEYAZ ZENCİ DİYE AYIRMAYIN.. TÜRKLER ORGANİK VE DE İNORGANİK OLARAK AYIRIM YAPILABİLİR..ORGANİK TÜRKLER YANİ BİZLER ANADOLULU YANİ DİNİ VE DE MİLLİ BAYRAMLARI TATİL FIRSATI OLARAK DEĞİLDE, BÜYÜKLERİMİZİN ELİNİ ÖPMEYE GİDEN KİMYAMIZ GEREĞİ TAMAMEN ÜLKE ÇIKARLARINI GÖZETEN DEĞERLERİMİZE SAYGILI GENLERİMİZLE GURUR DUYAN ASİL TÜRKLER..VE BİRDE ÜLKE ÇIKARLARINI BAŞKA DEVLETLERİN ÇIKARLARINA PEŞKEŞ ÇEKEN EN SON ÖRNEKTE GÖRÜLDÜĞÜ ÜZRE TWİTTERIN AVUKATLIĞINI YAPAN KIYTIRIK NE İDÜĞÜ BELİRSİZ UCUBE İNORGANİK ZAVALLI KİMYALARI BOZUK ÇAPULCU CENAH..RAMAZAN SOFRALARINDA İFTARI GEZİDE SUNULMUŞ BELEŞ BİRAYLA AÇAN UYDURUK BİR KİTLE..BİZ ZENCİ DEĞİL ORGANİK TÜRKÜZ..BİRİLERİDE BEYAZ DEĞİL KİMYASI BOZUK KIYTIRIK BİR NESİL..OLAY BU..YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSAM DA UMARIM YANILTIRLAR BENİ.... 17 3 Yanıtla
  • hasan beylerbeyi: szi gidi şurupcular sizi sizin saltanatınız 2000 yılından önceydi. 8 1 Yanıtla
  • ZEHRA53: Beyaz Türk müş! maskeniz düştü.O eski Türkiye de yok artık zaten bunun için saldırganlaştınız.Bunca yıldır hep sizin istedikleriniz oldu hükümetler, yönetimler.Beğenmediğizi darbeyle gönderdiniz.Her şeyi siz biliyorsunuz ! Sizin gibi düşünmeyenleri özelikle dindarları hep küçümsediniz hor gördünüz.Bizde bugünleri gördükya ölsemde gam yemem..... 7 2 Yanıtla
  • osman: söze bak 'Birine 'Şu gazeteciyi işinden çıkarın, bunu alın' demiş miyim?' diyemezdin ve diyemezdiler okadarlık dahi özgürlük yoktu ses çıkaramazdınız, kralınız ne der idiyse O, bakmaya dahi korkardınız. 6 0 Yanıtla
  • MR BORA: KAVGALARI HEP EGITMSIZLIGE ENDEKLERDIK....yani eskiden egitim derecisi dusuk diye kavkalarin gerekçeleri dusulurdu;;;;;;;;; Bu gun bakiyorum bu kufurlu kelimeleri kullananlarin hepsi yuksek egitim derecesine sahipler.............. BEN açiklama getirmiyorum nedenini biliyorum.... BU konudada yorum bekliyorum 0 0 Yanıtla

Advertisement