Son dakika Okay Memiş haberleri, Okay Memiş son dakika, son dakika Okay Memiş

Son Dakika Okay Memiş Haberleri

Son dakika Okay Memiş haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son okay memiş haberleri anında burada.


 • 14:49 AFAD Başkanı Giresun Valiliği'ni ziyaret etti AFAD Başkanı Giresun Valiliği'ni ziyaret etti

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, Giresun Valiliği'ni ziyaret etti. Ziyarette, bölgedeki afet riskleri, acil müdahale planları ve afet sonrası iyileştirme çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 • 26.09.2023 26 Eyl 01:40 AFAD Başkanı Memiş'ten vefat eden AFAD personelinin cenazesinde duygulandıran konuşma AFAD Başkanı Memiş'ten vefat eden AFAD personelinin cenazesinde duygulandıran konuşma

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Okay Memiş, vefat eden AFAD personelinin cenaze töreninde yaptığı konuşmada, AFAD personellerinin özverili çalışmalarını vurgulayarak, 'AFAD'ın arama kurtarma ekipleri kendini ispat etmiş ve dünya çapında olaylara müdahale etmiştir. Bu olaylara müdahale ederken hayatlarını hiçe sayan kardeşlerimizdir, Allah hepsinden razı olsun' dedi. Cenaze töreni sonrası Eser'in cenazesi İzmir'e gönderildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:24 AFAD Personelinin Cenaze Töreninde Övgü AFAD Personelinin Cenaze Töreninde Övgü

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Okay Memiş, vefat eden AFAD personelinin cenaze töreninde yaptığı konuşmada, AFAD personelinin özverili çalışmalarına değinerek, 'AFAD'ın arama kurtarma ekipleri kendini ispat etmiş ve dünya çapında olaylara müdahale etmiştir. Bu olaylara müdahale ederken hayatlarını hiçe sayan kardeşlerimizdir, Allah hepsinden razı olsun' dedi. Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Mustafa Eser (42), Ankara'daki göreve giderken Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi yakınlarında geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybetti. Eser için uzun yıllardır görev yaptığı AFAD Afyonkarahisar yerleşkesinde mesai arkadaşlarının da katılımıyla cenaze töreni gerçekleştirildi. Eser'in Türk bayrağına sarılı tabutu arkadaşlarının ve sevenlerinin omuzlarında taşınırken, törende konuşan Memiş AFAD personelinin fedakarca görev yaptıklarını ifade etti.

 • 15.09.2023 15 Eyl 18:54 Libya'da yaşanan sel felaketinin ardından üst düzey heyet AFAD'a ziyarette bulundu Libya'da yaşanan sel felaketinin ardından üst düzey heyet AFAD'a ziyarette bulundu

  Libya'da yaşanan sel felaketinin ardından üst düzey heyet AFAD'a ziyarette bulundu. AFAD'da gerçekleşen görüşmeye AFAD Başkanı Okay Memiş ve Libya heyeti katıldı. Görüşmede, Türkiye'nin Libya'ya yaptığı yardımlar ele alınırken daha sonra kriz merkezi gezildi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 23:19 AFAD, Libya'ya yardım malzemesi gönderdi AFAD, Libya'ya yardım malzemesi gönderdi

  AFAD Başkanı Okay Memiş, sel felaketinin yaşandığı Libya'ya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı iki askeri gemiyle 550 personel ve yaklaşık 4 bin ton yardım malzemesinin gönderildiğini açıkladı. Yardım malzemeleri arasında araç, çadır, battaniye, gıda kolisi gibi ihtiyaçlar bulunuyor. Türkiye, Libya'ya yardım elini uzatan en güçlü ülke olarak öne çıkıyor. AFAD ekipleri, arama kurtarma faaliyetlerine başlamış durumda ve hayatta kalanlara yardım etmeye çalışıyor. Ayrıca, sel felaketinden etkilenen insanlara günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için destek sağlanacak. Toplamda 550 personel, 42 araç, 8 bot, 2 bin 250 çadır, 22 bin battaniye, 1750 gıda kolisi, 240 bin litre su gibi yardım malzemeleriyle Libya'ya yardım gönderiliyor.

 • 14.09.2023 14 Eyl 23:03 AFAD'dan Libya için 4 bin ton yardım malzemesi AFAD'dan Libya için 4 bin ton yardım malzemesi

  Libya'da yaşanan sel felaketine müdahale etmek amacıyla Türkiye, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) tarafından 4 bin ton yardım malzemesi gönderdi. AFAD Başkanı Okay Memiş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki askeri gemiyle 550 personel ve yardım malzemelerinin Libya'ya gönderildiğini açıkladı. Sel felaketinde binlerce kişi hayatını kaybederken, Türkiye arama kurtarma faaliyetlerine devam ediyor ve hayatta kalanlara yardım eli uzatıyor.

 • 14.09.2023 14 Eyl 21:07 AFAD, Libya'ya yardım malzemesi gönderdi AFAD, Libya'ya yardım malzemesi gönderdi

  AFAD Başkanı Okay Memiş, sel felaketinin yaşandığı Libya'ya, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki askeri gemiyle 550 personel ve yaklaşık 4 bin ton yardım malzemesinin gönderildiğini bildirdi. Memiş, Libya'daki sel felaketinin ardından AFAD olarak arama kurtarma ve insani yardım organizasyonlarını planladıklarını ve halen devam ettiklerini belirtti.

 • 12.09.2023 12 Eyl 03:26 AFAD, Libya'ya yardım uçağı gönderiyor AFAD, Libya'ya yardım uçağı gönderiyor

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Libya'da meydana gelen sel ve su baskınlarına yardım etmek amacıyla 3 kargo uçağı, arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemeleriyle birlikte Libya'ya yardım gönderileceğini açıkladı. Ayrıca, Mersin'de mahsur kalan bir ABD'li bilim adamı da AFAD tarafından kurtarıldı.

 • 12.09.2023 12 Eyl 03:12 AFAD Başkanı Okay Memiş: Libya'ya yardım operasyonu başladı AFAD Başkanı Okay Memiş: Libya'ya yardım operasyonu başladı

  İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, Libya'da yaşanan sel felaketine ilişkin yapılan uluslararası insani yardım çağrısı üzerine yardım operasyonunun başladığını açıkladı. Libya'ya 3 kargo uçağı gönderileceğini belirten Memiş, ilk uçakta arama-kurtarma personeli ve ekipmanlarının bulunduğunu söyledi. Ayrıca, AFAD Başkanı Memiş, Mersin'de mahsur kalan ABD'li dağcının AFAD tarafından kurtarıldığını da duyurdu.

 • 12.09.2023 12 Eyl 02:59 AFAD, Libya'ya yardım gönderiyor AFAD, Libya'ya yardım gönderiyor

  İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanı Okay Memiş, Libya'da yaşanan sel felaketine hemen müdahale edildiğini ve Libya'ya yardım gönderildiğini açıkladı. Yardım kapsamında 3 kargo uçağı planlandı ve ilk uçak hareket etti. Yardımlar arasında arama-kurtarma personeli, araçlar, botlar, çadır, battaniye, gıda kolisi, hijyen kolisi, jeneratör ve diğer ekipmanlar bulunuyor. Ayrıca, Mersin'de mahsur kalan ABD'li dağcı da AFAD tarafından kurtarıldı.

 • 10.09.2023 10 Eyl 18:46 AFAD Başkanı Osmaniye'de İncelemelerde Bulundu AFAD Başkanı Osmaniye'de İncelemelerde Bulundu

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, Osmaniye'deki depremzedelerin yaşadığı konteyner kent, AFAD hizmet binası, konteyner çarşı ve deprem konutlarını inceledi.

 • 10.09.2023 10 Eyl 18:19 AFAD Başkanı Okay Memiş Osmaniye'de incelemelerde bulundu AFAD Başkanı Okay Memiş Osmaniye'de incelemelerde bulundu

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Osmaniye'de yapılan çalışmaları incelemek üzere Karaçay Konteyner Kenti, AFAD Hizmet Binası, Cebelibereket Çarşısı ve deprem konutları inşaatında incelemelerde bulundu.

 • 07.09.2023 07 Eyl 17:44 İğneada'daki selde 6 kişi hayatını kaybetti, arama kurtarma faaliyetleri sonlandırıldı İğneada'daki selde 6 kişi hayatını kaybetti, arama kurtarma faaliyetleri sonlandırıldı

  İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, İğneada'daki selde 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve arama kurtarma faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı. Selde kaybolan 6 kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. İşletme sahibi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

 • 05.09.2023 05 Eyl 19:42 Kırklareli'nde sel bölgesinde inceleme Kırklareli'nde sel bölgesinde inceleme

  AFAD Başkanı Okay Memiş ve Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli'ndeki sel bölgesinde incelemede bulundu. Selin özellikle vurduğu bungalov evlerin yerleşime kapalı alan olduğunu ifade etti.

 • 05.09.2023 05 Eyl 19:29 Kırklareli'de sel felaketi: 2 ölü, 4 kayıp Kırklareli'de sel felaketi: 2 ölü, 4 kayıp

  Kırklareli'nin Demirköy ilçesi ve İğneada beldesinde yaşanan sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise hala kayıp. AFAD Başkanı Okay Memiş ve Kırklareli Valisi Birol Ekici, olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • 05.09.2023 05 Eyl 17:38 Kırklareli'nde şiddetli yağış sonrası mahsur kalan 2 kişi kurtarıldı Kırklareli'nde şiddetli yağış sonrası mahsur kalan 2 kişi kurtarıldı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün turuncu kod ile uyardığı Kırklareli'nde şiddetli yağış sonrası meydana gelen taşkınlarda mahsur kalan 2 kişi kurtarıldı. AFAD başkanı Okay Memiş de bölgeye gelerek Kırklareli Valisi Birol Ekici ile birlikte incelemelerde bulundu.

 • 05.09.2023 05 Eyl 10:19 AFAD Başkanı Okay Memiş: Samsun'da 'turuncu' alarm verildi AFAD Başkanı Okay Memiş: Samsun'da 'turuncu' alarm verildi

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Samsun'da yaşanan sel felaketi sonrası yapılan incelemelerde 'turuncu' alarm verildiğini belirtti. Memiş, gerekli tedbirlerin alındığını ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığını söyledi.

 • 04.09.2023 04 Eyl 17:16 AFAD Başkanı Okay Memiş: 'Devlet olarak vatandaşlarımızın zararlarını karşılamaya gayret edeceğiz' AFAD Başkanı Okay Memiş: 'Devlet olarak vatandaşlarımızın zararlarını karşılamaya gayret edeceğiz'

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Samsun'da meydana gelen sel ve su baskınından etkilenen bölgelerde hasar tespitleri yaptıklarını ve devlet olarak vatandaşların zararlarını karşılamaya çalışacaklarını belirtti. Samsun Valisi Orhan Tavlı ise altyapı onarım ve yolların temizlik çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü ve hayatın normale dönmeye başladığını açıkladı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 16:15 AFAD Başkanı Okay Memiş: Samsun'da Sel Felaketinde Can Kaybı Olmadı AFAD Başkanı Okay Memiş: Samsun'da Sel Felaketinde Can Kaybı Olmadı

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Samsun'da yaşanan sel felaketi sonrası yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Memiş, tedbirlerin alındığını ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirtti.

 • 04.09.2023 04 Eyl 04:46 AFAD Başkanı Okay Memiş: Aksaray'daki sel felaketinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor AFAD Başkanı Okay Memiş: Aksaray'daki sel felaketinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Aksaray'daki sel felaketinin ardından arama ve kurtarma faaliyetlerini 24 saat esasına göre sürdürdüklerini söyledi. Memiş, Aksaray'da selden etkilenen alanları inceleyerek arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 19:25 Çanakkale'deki Orman Yangınına AFAD Müdahale Ediyor Çanakkale'deki Orman Yangınına AFAD Müdahale Ediyor

  AFAD, Çanakkale'de çıkan orman yangınına 421 personel, 10 uçak, 26 helikopter, 68 arazöz ve iş makinesiyle müdahale edildiğini bildirdi. Başkan Okay Memiş'in de bölgeye hareket ettiği açıklandı. Yangın nedeniyle 6 köy tahliye edildi ve çalışmalar devam ediyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 19:21 Çanakkale'deki Orman Yangınında 6 Köy Tahliye Edildi Çanakkale'deki Orman Yangınında 6 Köy Tahliye Edildi

  Çanakkale'nin Damyeri mevkisinde çıkan orman yangınına yoğun müdahale devam ederken, AFAD tarafından yapılan açıklamada, bölgedeki 6 köyün AFAD koordinasyonunda; Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı ekiplerce tahliye edildiği, 3 köydeki vatandaşların da tahliyelerinin sürdüğü belirtildi. Söndürme çalışmaları kapsamında; AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, belediyeler ve özel idarelerden çok sayıda personel ile 10 uçak, 26 helikopter, 68 arazöz ve iş makinelerinin görev yaptığı belirtildi. AFAD Başkanı Vali Okay Memiş'in de bölgeye intikal ettiği, yangın bölgesindeki çalışmalara destek vermek amacıyla Tekirdağ AFAD İl Müdürü ile ekibinin de bölgeye yönlendirildiği bildirildi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 13:39 Erzurum Baro Başkanı, AFAD Başkanı'na veda etti Erzurum Baro Başkanı, AFAD Başkanı'na veda etti

  Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, AFAD Başkanlığı'na atanan Vali Okay Memiş'in Erzurum'a iz bırakanlardan biri olduğunu söyledi. Göğebakan çifti, Vali Memiş'e veda yemeği düzenledi ve yeni görevinde başarılar diledi. Göğebakan, Vali Memiş'in şehre kattığı hizmetlerden bahsederek, yeni görevinde de başarılar diledi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 09:16 AFAD Başkanlığına atanan Erzurum Valisi Okay Memiş'e veda programı düzenlendi AFAD Başkanlığına atanan Erzurum Valisi Okay Memiş'e veda programı düzenlendi

  Erzurum Valisi Okay Memiş'in AFAD Başkanlığına atanması nedeniyle veda programı düzenlendi. Programa birçok önemli isim katıldı ve Memiş'in 5 yıl boyunca yaptığı çalışmalar ve projeler katılımcılara gösterildi. Memiş, konuşmasında görev süresi boyunca kentin can ve mal güvenliğini ön planda tuttuğunu ve terörle mücadelede önemli başarılar elde ettiklerini belirtti. Yeni görevine hazır olduğunu ifade eden Memiş, AFAD Başkanlığı görevini büyük bir aşkla yerine getireceğini söyledi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 00:48 AFAD Başkanı Okay Memiş için veda programı düzenlendi AFAD Başkanı Okay Memiş için veda programı düzenlendi

  Erzurum Valisi Okay Memiş'in AFAD Başkanlığına atanması dolayısıyla veda programı düzenlendi. Programa, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve davetliler katıldı. Programda Memiş'in kentte yaptığı çalışmalar ve projeler sunuldu. Memiş, konuşmasında görev süresince vatandaşların emrinde olduğunu ve pandemi döneminde sağlık sorununu iyi yönettiklerini belirtti. Ayrıca, terörle mücadelede elde edilen başarıları ve ailesine olan minnettarlığını dile getirdi. Memiş, AFAD Başkanlığı görevine büyük bir aşkla ve istekle gireceğini ifade etti.

 • 12.08.2023 12 Ağu 12:39 Erzurum Valisi Okay Memiş, ETÜ Rektörü Bülent Çakmak'a veda ziyaretinde bulundu Erzurum Valisi Okay Memiş, ETÜ Rektörü Bülent Çakmak'a veda ziyaretinde bulundu

  Son çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Erzurum Valiliği görevi sona ererek AFAD Başkanlığı'na atanan Okay Memiş, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak'a veda ziyaretinde bulundu. Rektör Çakmak, Memiş'e yaptığı hizmetler için teşekkür ederek yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti.

 • 11.08.2023 11 Ağu 01:55 Üst kademe kamu yöneticiliklerine atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Üst kademe kamu yöneticiliklerine atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına Raci Kaya, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne Samet Güneş, ??????Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına Okay Memiş, İller Bankası AŞ Genel Müdürlüğüne Recep Türk, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne Tamer Karadağlı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri...

 • 11.08.2023 11 Ağu 01:53 İçişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de İçişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de

  RESMİ Gazete'de yayımlanan atama kararları kapsamında İçişleri Bakanlığı'nda atamalar gerçekleşti.

 • 24.07.2023 24 Tem 09:30 Erzurum Valisi Okay Memiş'ten Basın Bayramı Mesajı Erzurum Valisi Okay Memiş'ten Basın Bayramı Mesajı

  Erzurum Valisi Okay Memiş, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Memiş, basında sansürün kaldırılmasının demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir başlangıç olduğunu belirtti. Basının tarafsız ve özgür olmasının güçlü bir demokrasinin göstergesi olduğunu vurgulayan Vali Memiş, basın özgürlüğünün sağlanması için engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, basın mensuplarının görevlerini özveriyle yerine getirmelerini takdir ettiğini ve 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladığını belirtti.

 • 21.07.2023 21 Tem 15:46 Erzurum'da göçerler hayvancılık faaliyetlerine başladı Erzurum'da göçerler hayvancılık faaliyetlerine başladı

  Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen göçer aileler, Erzurum'un 3 bin rakımlı Dumlu Dağı bölgesinde 300 çadır kurarak hayvancılık faaliyetlerine başladı. Erzurum Valisi Okay Memiş, göçerleri ziyaret ederek çocuklara oyuncak dağıttı. Memiş, Erzurum'un mera bakımından önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve göçerlerin kenti tercih ettiğini belirtti. Ayrıca Erzurum'da üretilen sütten yapılan tulum peynirinin Türkiye genelinde tanındığını ve katma değeri olduğunu ifade etti.

 • 13.07.2023 13 Tem 15:54 Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Erzurum Valisi'ni ziyaret etti Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Erzurum Valisi'ni ziyaret etti

  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral İsmail Balıbek, Erzurum Valisi Okay Memiş'i ziyaret etti. Balıbek, Valilik ziyaretinde şeref defterini imzaladı ve Vali Memiş ile görüştü. Ziyarette Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek de hazır bulundu. Vali Memiş, nazik ziyaretlerinden dolayı Balıbek'e teşekkür etti. Balıbek ise Erzurum'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve misafirperverlikleri için Memiş'e teşekkürlerini iletti.

 • 12.07.2023 12 Tem 15:45 Erzurum'da Orman Yangınlarına Karşı Yasaklar Getirildi Erzurum'da Orman Yangınlarına Karşı Yasaklar Getirildi

  Erzurum'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle olası orman yangınlarına karşı önlem alındı. Vali Okay Memiş başkanlığında toplanan Orman Yangıları ile Mücadele Komisyonu, çeşitli kararlar alarak ağaçlık alanlara ve ormanlara girişleri yasakladı. Yasaklar arasında mesire alanlarına ve ormanlık alanlarda kamp yapılması, havai fişek ve dilek balonu gibi yanıcı maddelerin kullanılması da bulunuyor. Yasaklara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacak.

 • 03.07.2023 03 Tem 10:15 Erzurum'da düzenlenen cirit gösterisinde izleyicilere sopalar isabet etti Erzurum'da düzenlenen cirit gösterisinde izleyicilere sopalar isabet etti

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde düzenlenen Geleneksel Kültür Sanat ve Bal Festivali'nde yapılan cirit gösteri maçında sporcuların attığı sopalar 3 izleyicinin kafasına isabet etti. Yaralanan kişilere sağlık ekipleri müdahale etti. Ayrıca, bir ciritçi düşerek, bir diğeri ise atın kontrolünü kaybederek izleyicilerin arasından çıktı. Festivaldeki güvenlik önlemlerine rağmen, izleyicilerin sahayı belirleyen şeridin hizasından izlemesi kazalara neden oldu. Gösteri sonunda yaralanmaların artması üzerine cirit gösterisi sona erdi.

 • 03.07.2023 03 Tem 09:44 Şenkaya'da düzenlenen cirit gösterisinde izleyicilere sopalar isabet etti Şenkaya'da düzenlenen cirit gösterisinde izleyicilere sopalar isabet etti

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde düzenlenen Geleneksel Kültür Sanat ve Bal Festivali'nde yapılan cirit gösteri maçında sporcuların attığı sopalar 3 izleyicinin kafasına isabet etti. Yaralanan kişilere sağlık ekipleri müdahale etti. Ayrıca, bir ciritçi düşerek, bir diğeri ise atın kontrolünü kaybederek izleyicilerin arasından çıktı. Festivalde alınan güvenlik önlemlerine rağmen kazalar yaşandı.

 • 23.06.2023 23 Haz 13:24 Erzurum'da çıkan yangında zarar görenlere ev ve nakdi yardım Erzurum'da çıkan yangında zarar görenlere ev ve nakdi yardım

  Erzurum Valisi Okay Memiş, Pazaryolu ilçesinde çıkan yangında zarar gören vatandaşlara ev ile 125 bin lira nakdi yardım yapılacağını açıkladı. Yangında 12 ev ve 4 ahır kullanılamaz hale geldi. AFAD tarafından mahalleye 12 çadır kuruldu ve ailelere 2 gün içinde 12 konteyner verilecek. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 23.06.2023 23 Haz 12:33 Erzurum'da yangında evlerini kaybedenlere nakdi yardım yapılacak Erzurum'da yangında evlerini kaybedenlere nakdi yardım yapılacak

  Erzurum'un Pazaryolu ilçesine bağlı Köşeyolu Mahallesinde meydana gelen yangında ev ve ahırları zarar gören vatandaşlara 125 bin lira nakdi yardım yapılacağı açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Vali Okay Memiş aracılığıyla vatandaşlarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve tüm sorunların en kısa sürede çözüleceğini belirtti.

 • 23.06.2023 23 Haz 11:34 Erzurum'da çıkan yangında 12 ev ve 4 ahır zarar gördü Erzurum'da çıkan yangında 12 ev ve 4 ahır zarar gördü

  Erzurum'un Pazaryolu ilçesine bağlı Köşeyolu Mahallesi'nde çıkan yangında 12 ev ve 4 ahır zarar gördü. Vali Okay Memiş, vatandaşlara 125 bin lira yardım yapılacağını açıkladı. Yangında can kaybı olmazken, AFAD ve Kızılay ekipleri yardım çalışmalarına başladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 22.06.2023 22 Haz 17:58 Vali Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, yangın mağdurlarını dinledi Vali Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, yangın mağdurlarını dinledi

  Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde meydana gelen yangında zarar gören vatandaşların sıkıntılarına çözüm bulmak için Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı, Köşeyolu Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Yangında evleri ve ahırları yanan vatandaşlarla bir araya gelen yetkililer, devletin her türlü desteğini vereceklerini söyledi. AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı, zarar gören vatandaşlar için ihtiyaç halinde kullanılmak üzere 15 çadır kurduklarını ve vatandaşların her türlü ihtiyacını gidereceklerini belirtti.

 • 18.06.2023 18 Haz 09:19 Erzurum Valisi Okay Memiş'ten Babalar Günü Mesajı Erzurum Valisi Okay Memiş'ten Babalar Günü Mesajı

  Erzurum Valisi Okay Memiş, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Memiş, babaların ailelerin temel direği olduğunu belirterek, babaların fedakarlıklarının ve kıymetinin idrak edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, babaların sevgi, saygı ve otoritenin sembolü olduğunu vurgulayan Vali Memiş, babaların çocuklarını geleceğe hazırlamak için ömürlerini harcadıklarını ifade etti.

 • 16.06.2023 16 Haz 13:47 Erzurum'da Karne Heyecanı Erzurum'da Karne Heyecanı

  Erzurum'da 2022-2023 eğitim-öğretim yılı sona erdi ve 165 bin öğrenci karnelerini aldı. Vali Okay Memiş, Borsa İstanbul İnönü İlkokulu'ndaki karne programına katılarak öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 1290 okulda karne dağıtımı yapıldığını belirtti ve çocukların tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini istedi. Vali Memiş, velilerin de ilgi gösterdiği program sonrasında öğrencilere yaptıkları destekten dolayı teşekkür etti.

 • 15.06.2023 15 Haz 01:23 Vali Memiş: Jandarma bizim gurur abidemiz Vali Memiş: Jandarma bizim gurur abidemiz

  Erzurum Valisi Okay Memiş, 14 Haziran Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

 • 31.05.2023 31 May 09:54 Erzurum'da IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Erzurum'da IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Erzurum'da Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, "IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yoğun katılımla gerçekleştirildi. Erzurum Valisi Okay Memiş, toplantıda yaptığı konuşmada devletin 1 lirasını bile değerlendirdiklerini belirtti.

 • 22.05.2023 22 May 13:08 Paşalardan Vali Memiş'e ziyaret Paşalardan Vali Memiş'e ziyaret

  9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, Jandarma İstihbarat Başkanı Tümgeneral Ahmet Kavukcu ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Erzurum Valisi Okay Memiş'i makamında ziyaret ettiler.

 • 19.05.2023 19 May 00:04 Erzurum Valisi Okay Memiş'ten 19 Mayıs mesajı Erzurum Valisi Okay Memiş'ten 19 Mayıs mesajı

  Erzurum Valisi Okay Memiş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, istiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün Samsun'a ayak basmasıyla başlayan, bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüş anlamında önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur.

 • 18.05.2023 18 May 13:38 Gençlerden Vali Memiş'e çiçek Gençlerden Vali Memiş'e çiçek

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Erzurum Valisi Okay Memiş, Milli Sporcuları kabul etti.

 • 18.05.2023 18 May 09:31 Vali Memiş; 'Müzeler hem geçmişimiz hem geleceğimiz' Vali Memiş; "Müzeler hem geçmişimiz hem geleceğimiz"

  Erzurum Valisi Okay Memiş, kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla, 18 Mayıs günü UNESCO tarafından tüm dünyada "Müzeler Günü" ilan edildiğini belirterek, "Müzeler hem geçmişimiz hem geleceğimiz" dedi.

 • 13.05.2023 13 May 11:17 Erzurum Valisi Okay Memiş, Dünya Çiftçiler Günü ve Eczacılık Günü için mesaj yayınladı Erzurum Valisi Okay Memiş, Dünya Çiftçiler Günü ve Eczacılık Günü için mesaj yayınladı

  Erzurum Valisi Okay Memiş, Dünya Çiftçiler Günü ve Eczacılık Günü vesilesiyle mesaj yayınladı. Eczacılık mesleğinin tarihi ve önemi hakkında bilgi veren Memiş, çiftçilerin emeğinin kutsallığına dikkat çekti ve tarım sektörünün ülke ekonomisinin temel taşı olduğunu vurguladı.

 • 13.05.2023 13 May 11:12 Erzurum Valisi Okay Memiş Anneler Günü Mesajı Yayınladı Erzurum Valisi Okay Memiş Anneler Günü Mesajı Yayınladı

  Vali Memiş, anneliğin yeri doldurulamayan değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen ve dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu belirterek, annelerin sonsuz sevgi ve özveriyle geleceğimize rehberlik ettiğini söyledi. Annelerin toplumun kilit taşı olduğunu vurgulayan Memiş, annelerin gününü kutladı ve sağlık, mutluluk ve huzur dolu günlere ulaşmayı temenni etti.

 • 09.05.2023 09 May 17:04 Vali Memiş: Hepimiz onlara sahip çıkmak zorundayız Vali Memiş: Hepimiz onlara sahip çıkmak zorundayız

  Engelli bireylerimizin toplumsal yaşamda hoşgörü ile karşılanan, seven, sevilen, üreten vatandaşlar olması için destek olunması gerektiğini söyleyen Erzurum Valisi Okay Memiş, "Toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekerek gündeme getirildiği,...

 • 08.05.2023 08 May 00:25 Olaylı Erzurum mitingi sonrası Erzurum Valisi Memiş'ten İmamoğlu'na taşlı saldırı hakkında açıklama: İhtiyaç olursa gözaltı yapılabilir Olaylı Erzurum mitingi sonrası Erzurum Valisi Memiş'ten İmamoğlu'na taşlı saldırı hakkında açıklama: İhtiyaç olursa gözaltı yapılabilir

  Erzurum Valisi Okay Memiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik yaşanan taşlı saldırı için, "Çalışmalarımız devam ediyor. Elimizde görüntüler de var. Gerekli müdahale de yapıldı. Gözaltıyla ilgili olarak da ihtiyaç olması halinde gözaltı işlemleri de yapılacaktır, yapılabilir. Önemli olan orada bir şekilde galeyana gelmiş olan kitlenin sakinleştirilmesiydi" dedi. Sözlerine devam eden Vali Memiş; "Sayın İmamoğlu'nun ilimizde miting yaptığı yer resmi olarak belirlenen miting alanı değildir" dedi

Advertisement