5 bin 300 liralık atkısı sebebiyle eleştirilen Birinci, Bizimkiler dizisini işaret etti: Onlara göre kapıcıyız - Son Dakika

5 bin 300 liralık atkısı sebebiyle eleştirilen Birinci, Bizimkiler dizisini işaret etti: Onlara göre kapıcıyız

21.11.2021 16:22

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması olayıyla ilgili tartışmada Prof. Dr. Ersan Şen ile karşı karşıya gelen ve "Alışacaksınız" ifadelerini kullanan AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci'nin taktığı 5 bin 300 liralık atkı eleştirilmişti. Hakkındaki eleştiriler hakkında konuşan Birinci, "Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız" dedi.

Naci Ağbal'ın görevden alınma süreci ve dolar kurunun yükselmesi konusundaki ifadeleri nedeniyle tepki gören AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, son olarak ünlü bir markanın 5 bin 300 liralık atkısı takması nedeniyle eleştirildi. Konuyla ilgili çok sayıda paylaşımın ardından Birinci'den bir açıklama geldi. Birinci, "Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır" diyerek kendisini eleştirenlere tepki gösterdi.

"BİZİMKİLER DİZİSİNDEKİ KAPICILARIZ"

Birinci, "Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız" ifadelerini kullandı.

ERSAN ŞEN İLE TARTIŞMIŞTI

AK Partili Mücahit Birinci, geçtiğimiz gün katıldığı canlı yayında Ceza Hukuku Profesörü Prof. Dr. Ersan Şen ile arasında Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden neden görevden alındığı sorusu üzerine yaşanan tartışmada, "Alışacaksınız alışacaksınız" yanıtını vermişti.

BİZİMKİLER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Bizimkiler, 1989-2002 yılları arasında 15 sezon kesintisiz olarak yayınlanmış aile türündeki Türk televizyon dizisi. Bir apartmandakiler ve kapıcılarının hikayesini konu alır. En çok sezona sahip ikinci Türk dizisidir.

5 bin 300 liralık atkısı nedeniyle eleştirilen Birinci, Bizimkiler dizisini örnek gösterdi: Onlara göre kapıcıyız

Son Dakika Politika 5 bin 300 liralık atkısı sebebiyle eleştirilen Birinci, Bizimkiler dizisini işaret etti: Onlara göre kapıcıyız - Son Dakika


Advertisement