Bakan Yazıcı Rize'de - Son Dakika
Politika

Bakan Yazıcı Rize'de

Bakan Yazıcı Rize\'de

RİZE (İHA) Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Rize’nin Ardeşen ilçesinde seçmen ziyaretlerinde bulunarak AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Hakan Gültekin’e destek verdi.

25.03.2014 14:48

RİZE (İHA) Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Rize'nin Ardeşen ilçesinde seçmen ziyaretlerinde bulunarak AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Hakan Gültekin'e destek verdi.

Öğle Namazını Ardeşen Merkez Camisi'nde kılan Bakan Hayati Yazıcı cami çıkışı ayakkabılarını bağlarken Karadenizliler'e özgü bir şekilde ayağını bir aracın tamponuna yaslaması dikkat çekti. Bakan Hayati Yazıcı'nın seçmen ziyaretleri sırasında yanına yanaşan bir vatandaş "31 Mart'ta Abdülhamid Han'ın tahttan düşürülmesinin hesabı bu güne kadar sorulamadı. İnşallah 30 Mart'ta yapılacak seçimle 31 Mart'ta bunun hesabı sorulacak" dedi. Bakan Hayati Yazıcı bunun üzerine, "İnşallah. Hayırlısı ile" şeklinde cevap verdi.

Bayan bir sürücü tarafından kullanılan kamyoneti durduran Bakan Hayati Yazıcı, bayan sürücünün yanına oturarak onunla bir süre sohbet etti. Yazıcı sürücüye, "Sen mi kullanıyorsun bunu. Helal olsun sana. Hız yapmıyorsun değil mi? "diye takıldı.

MARKAMIZ AMPÜL

Daha sonra AK Parti Ardeşen Kadın Kolları Teşkilatı'nı ziyaret eden Bakan Hayati Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, AK Parti'yi bir firmaya benzeterek, "Liderimiz belli; Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan. Firma belli; AK Parti. Markası da belli; ampül. Türkiye siyasetine gerçekten kurulduğumuz günden bu yana hem siyasi davranışlar olarak hem de siyasi üretkenlik olarak çok önemli kazanımlar sağladık. Türkiye'nin değişimini ve dönüşümünü bugün geldiğimiz nokta itibariyle gerçekleştirdik. Bunları hep birlikte yaptık. Her seçimde AK Parti'ye verilen destek oranının artması yaptığımız hizmetlerin, Türkiye'ye sağladığımız kazanımların aziz milletimiz tarafından da takdir ediliyor olmasının çok açık bir göstergesidir" diye konuştu.

PARALEL HAREKET EDİYORLAR

Türkiye'nin büyümesini istemeyenlerin paralel hareket ettiğine dikkat çeken Yazıcı "Bu seçime doğru giderken Türkiye'ye kazandırdıklarımızı istemeyenler Türkiye'yi gerçekten büyük medeniyet olma yolunda; insan, demokrasi ve şehir odaklı projelere imza atan hedefler ortaya koyan bir siyasi partinin durdurulması, hizmetlerin zarara uğratılmasını isteyenler var. Bunlar düşüncelerini hepsini bir yana bırakıp buna odaklanıp bir paralel yürüyüşleri var. İnşallah milletimiz 30 Mart günü vesayetçi davranış içerisinde olanlara 'dur' diyecektir. Kendi iradesine sahip çıkacak millet kararını Pazar günü sandıkta ortaya koyacaktır" ifadelerini kullandı.

İDAM KARARLARINI ELEŞTİRDİ

Mısır'da yönetimin Müslüman Kardeşler Örgütü'ne mensup çok sayıda kişi hakkında verdiği idam kararlarını da değerlendiren Bakan Hayati Yazıcı şunları söyledi:

"Mısır olayının neresinden tutalım. Bu tasarrufları nereden tutacaksın. Bir şeyi hukuksal ölçülere göre, demokratik ölçülere göre değerlendirebilmeniz için en azından görsel olarak o mekanizmaların var olması gerekir. Görsel olarak var olur, kurumsal olarak var olur, uygulamada hatalar varsa bunları değerlendirirsiniz. Maalesef Mısır'daki hem kurumsal görüntü hem yargıyı gerçekleştirecek mekanizmalar itibariyle hep kaygı duymuşuzdur. Nitekim bu kaygılarımız doğrulandı ve elbetteki beş yüzü aşkın kişinin bir çırpıda birkaç saat içerisinde toplanıp hapis cezasına idam cezasına mahkum edilir olmaları insan vicdanının kabul edebileceği izah edebileceği bir tasarruf değildir. Mısır üzüntü kaynaklarımızdan birisidir. İnsan önemli insan. Kişilerin iradesi beklentileri değil, bizatihi insan önemli. Görüyoruz ki; verilen bu kararların arkasında insana verilen değerin kırpıntıları bile yok." - RİZE

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bakan Yazıcı Rize'de - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement