Başbakan Erdoğan'ın Açıklamaları - Son Dakika
Politika

Başbakan Erdoğan'ın Açıklamaları

Başbakan Erdoğan\'ın Açıklamaları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şahsına ve ailesine hakaret edenlerin önce özür dilemesi gerektiğini söyledi.

24.01.2014 14:01

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şahsına ve ailesine hakaret edenlerin önce özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Dün CHP'li vekillerin 'Başbakan Erdoğan'ın özür dilemesi gerektiğini söylediğinin hatırlatılması üzerine Başbakan Erdoğan, "Asla ben bir özür, böyle bir düşüncem yok. Böyle birşey de beklemiyorum çünkü şahsıma, aileme bu denli hakaret edenler önce onlar benden özür dilesin" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan kavgaya ilişkin, "Temenni ederim ki bundan sonra bu tahrikler olmaz. Bu tahriklerin neticesinde bu durumlarla karşı karşıya kalmayız. hoş bir durum değil, arzu etmezdik ama maalesef böyle bir durum oldu" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Camisi'nde kıldığı namazın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. "Yeniden yargılama ile ilgili bir formülden bahsediliyor. Kıdemli üye formülü ve bugün bazı haberler vardı. Bunlar arasında Abdurrahman Yalçınkaya var. Ali Suat Ertosun var. Bu yönde iddialar var" sorusuna Erdoğan, "Böyle birşeyi ilk defa sizlerden duyuyorum. Böyle birşey benim önüme gelmedi. Bilemiyorum. Bundan haberim yok. Arkadaşlarımız şu anda çalışmalarını yapacaklar. Çalışmalar yapıldıktan sonra bunları beraberce tekrar değerlendirme şansımız olacak" cevabını verdi.

"Peki nasıl bir formül olacak" şeklindeki soruya ise Başbakan Erdoğan, "Şu anda arkadaşlarımız bir gelsin, çalışsınlar. Biz, ondan sonra da açıklarız" şeklinde cevap verdi.

"HSYK ile ilgili kafanızda belli bir plan var mı" diye sorulması üzerine Erdoğan, "Şimdi müsaade edin de bazı planlar bizde kalsın. Herşeyi de sizlerle paylaşmayalım" dedi.

" Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun dinlendiğinize dair bir rapor hazırladığını söylemiştiniz. Brüksel dönüşü rapor sunulacaktı, tamamlanacaktı' demiştiniz. Bu raporlar elinize ulaştı mı" sorusunu Erdoğan, "Artık gün sayıyoruz diyebiliriz, arkadaşlar çalışmalarınızı sürdürüyor" diye cevapladı.

"Siz mi açıklayacaksınız' sorusuna ise Erdoğan, "Onu müsaade edin de sahibi açıklasın, ben değil" cevabını verdi.

Başka bir gazetecinin, "30 Mart yerel seçimleri için adayların isimleri üzerindeki çalışmaların ne zaman tamamlanacağını" sorması üzerine Erdoğan, "Haftasonu itibarıyla Büyükşehirler bitebilir, illerin ki de önümüzdeki hafta içinde biter" dedi

DÜN TBMM GENEL KURULU'NDA YAŞANAN OLAYLAR

Başbakan Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda dün yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Keşke bu noktaya hiç gelmemiş olsa. Ama Genel Kurul'un kürsüsünden bir partinin genel başkanına bu ülkenin Başbakanına, ailesine bu denli hakaretlerin yapılması tahrik unsurudur. Arkadaşlar şunu unutmayalım, sebep neticeleri doğurur. Onun için de herkesin bu tür tahrik unsurlarından kaçması gerekir. Eğer bu tür tahrik unsurlarından kaçılmadan biz parlamento içeresinde bu tür müzakereleri yapacak olursak gelecekte de buna benzer şeyler çok yaşanır. Nitekim bütçe müzakerelerinde de yani ben kendi savunmamızı yapıyoruz. Her türlü eleştirilere karşı hepsini sukünetle dinliyoruz. Ondan sonra biz orada çıkıp kendi hakkımızı kullanacağız ve hakkımızı kullanırken bütün iddialara cevap vereceğim. Bakıyorsunuz ki anamuhalefetin masasında bağırmalar, çağırmalar, masalara vurmalar' bunlara önce bir defa Meclis oturumlarındaki adabı, edebi öğrenmeleri lazım. Bunlar hala bu adabı, edebi öğrenmediler. Adeta sipariş üzerine buraya getirilmiş tipler ve bu tahriklerle maalesef bu şeyleri yaşıyoruz. Temenni ederim ki bundan sonra bu tahrikler olmaz. Bu tahriklerin neticesinde bu durumlarla karşı karşıya kalmayız. hoş bir durum değil, arzu etmezdik ama maalesef böyle bir durum oldu" şeklinde konuştu. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başbakan Erdoğan'ın Açıklamaları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement