CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere çağrı: Kariyer sınavına girmeyin - Son Dakika

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere çağrı: Kariyer sınavına girmeyin

07.08.2022 20:46

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenleri 'uzman öğretmen ve başöğretmen' gibi kategorilere ayırmak üzere yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Eğitimi ve Sınavı'na tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından öğretmenlere seslenerek, "Bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve öğretmenleri adaylık döneminden sonra öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen olmak üzere kategorilere ayırmak için yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Eğitimi ve Sınavı'na tepki gösterdi.

ÖĞRETMELERE "SINAVI GİRMEYİN" ÇAĞRISI

Sınavı son derece rencide edici bulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, öğretmenlere bir de çağrıda bulunarak bu sınava girmemelerini ve çözümü seçimden sonra birlikte konuşarak bulacaklarını ifade etti.

"RENCİDE EDİCİ"

Paylaşımında Kılıçdaroğlu, "Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan öğretmen kariyer sınavı çağrısı: Bu sınava girmeyin
YORUMLAR (2)
500
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Merkezine geldi Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Merkezine geldi CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesiyle ilgili eleştirilerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cevap: Dürüst ol, siyaset dürüstlüktür CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesiyle ilgili eleştirilerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cevap: Dürüst ol, siyaset dürüstlüktür

Son Dakika Politika CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere çağrı: Kariyer sınavına girmeyin - Son Dakika


Advertisement