Erdoğan: Ara Güler'in Vefatını Büyük Bir Teessürle Öğrendim - Son Dakika

Erdoğan: Ara Güler'in Vefatını Büyük Bir Teessürle Öğrendim

18.10.2018 09:53
Erdoğan: Ara Güler'in Vefatını Büyük Bir Teessürle Öğrendim

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.  Erdoğan, taziye mesajında, "Fotoğraf sanatı alanında Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Ara Güler'in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Büyük sanatçılar, vefatlarından sonra da, geride bıraktıkları eserleriyle yaşamaya devam ederler. Objektifiyle tarih yazan Ara Güler'i de, işte böyle bir büyük sanatçı olarak görüyorum.  Yakın geçmişte objektifine yansıma mutluluğunu yaşadığım değerli sanatçımızın vefatından duyduğum derin üzüntüyü bir kez daha ifade ediyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Erdoğan'nın taziye mesajı şu şekilde: "Fotoğraf sanatı alanında Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Ara Güler'in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Büyük sanatçılar, vefatlarından sonra da, geride bıraktıkları eserleriyle yaşamaya devam ederler. Objektifiyle tarih yazan Ara Güler'i de, işte böyle bir büyük sanatçı olarak görüyorum. Kendisine Master of Leica unvanı da verilmiş olan Güler, dünyanın önemli haber ajansları ve yayınlarında ülkemizi en iyi biçimde temsil etmiştir. Winston Churchill'den Bertrand Russell'a, Indira Gandi'den Salvador Dali'ye, Alfred Hitchcock'tan Picasso'ya birçok tarihi kişiyle gerçekleştirdiği foto röportajlar, asla hafızlardan silinmeyecektir. Dünyanın önemli müze ve koleksiyonlarında yer alan eserleri ve milyonlara ulaşan fotoğraf albümlerinin yanı sıra, kıymetli bir insan olarak hayatımızda bıraktığı derin izlerle de Ara Gürel ustayı daima saygıyla hatırlayacağız. Yakın geçmişte objektifine yansıma mutluluğunu yaşadığım değerli sanatçımızın vefatından duyduğum derin üzüntüyü bir kez daha ifade ediyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Sinemasının Usta Aktörü, Hepimize Örnek Olan Büyük Sanatçı Cüneyt Arkın'ın Vefatını Büyük Bir Üzüntüyle Öğrendim' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Sinemasının Usta Aktörü, Hepimize Örnek Olan Büyük Sanatçı Cüneyt Arkın'ın Vefatını Büyük Bir Üzüntüyle Öğrendim' Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun' Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun' Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleri ile bir araya geleceğini söyledi Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleri ile bir araya geleceğini söyledi
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Erdoğan: Ara Güler'in Vefatını Büyük Bir Teessürle Öğrendim - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement