İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı - Son Dakika

İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı

16.01.2022 14:07

- İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olağan genel kurulu düzenledi.

- İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı

İSTANBUL - İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olağan genel kurulu düzenledi. Yeni yönetimin seçileceği kongrede 5 aday yarışıyor.

İstanbul Taksiciler Esnafı Odası (İTEO), Haliç Kongre Merkezi'nde olağan genel kurulu düzenledi. Yeni yönetimin seçileceği kongrede toplam 5 aday yarışıyor. Mevcut başkan Eyüp Aksu ile önceki başkan Yahya Uğur'da adaylar arasında yer alıyor.

"Yüzde 100 başkan olacağımızı ve alkışlarla buradan uğurlanacağımızı düşünüyorum

Aday olan Zeynep Kılıç: "20 senedir bu sektörün içerisindeyim, sahalardan geldik. Odada son 3 dönem görev yaptım. Şimdi de adaylığımızı açıkladık. Ben yüzde 100 başkan olacağımızı ve alkışlarla buradan uğurlanacağımızı düşünüyorum. Taksicilerin yok olan irtibatını tekrar kazanmak ve taksiciler ile halkımızı barıştırmak istiyorum" dedi.

"Başkanın deyimi ile 'babamız taksici' demeye utanır hale gelmişler"

Seçim öncesi görüşlerini aktaran Yaşar Arabul: "Genel kurulun tüm taksi camiasına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazanan biz oluruz çünkü taksiciliğin ciddi bir temsil etme sorunu var. Temsil edilemeyen bir meslek grubu olduk. Hızla itibar kaybettik. Başkanın deyimi ile 'babamız taksici' demeye utanır hale gelmişler. Burada başkanın kendini sorgulaması lazım. Tansiyonu düşürüp önce İstanbul halkı ile sonra diğer kurumlarla taksiciliği tekrar barıştırıp, o itibarlı günlerimizi tekrar kazanacağız" diye konuştu.

"Farklı grupların algı çalışması hiçbir sıkıntı yok"

Görevini elinden geldiğince hakkı ile yaptığını belirten Eyüp Aksu: "4 yıl görev yaptık karnemizi esnafımızın önüne koyacağız, taktir esnafımız. Farklı grupların algı çalışması hiçbir sıkıntı yok. Mesleğimiz kurumsal anlamda 4 yıl temsil edildi. Bundan sonrada edilecek inşallah" ifadelerini kullandı.

"Birkaç kendini bilmez yüzünden taksi camiası karalanıyor"

Eski başkan Yahya Uğur: Ben bir önceki dönemde başkandım bu dönemde tekrar aday oldum. Malum taksiciler medyada linç ediliyor. Birkaç kendini bilmez yüzünden taksi camiası karalanıyor. Taksicilerin ben bunu hakkettiğini düşünmüyorum. Bizim yönetimimizde de koyduğumuz hedef beyefendi taksicilik anlayışıydı. Bizim esnafımız helali haramı bilen, gerçekten namusu ile para kazanmak isteyen gün kazanıp, gün harcayan esnaf, holding veya şirket değil ve buna yönetimin yaptığı ciddi hataların olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı
İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı
İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı
İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı

YORUMLAR
500
Vatandaşa '3 kat olmaz' cevabını veren İmamoğlu, gerçeği İETT Müdürü'nden öğrendi! Vatandaşa '3 kat olmaz' cevabını veren İmamoğlu, gerçeği İETT Müdürü'nden öğrendi! İstanbul'da iki esnaf grubu arasındaki silahlı çatışmanın 18 şüphelisi tutuklandı İstanbul'da iki esnaf grubu arasındaki silahlı çatışmanın 18 şüphelisi tutuklandı İstanbul'da iki esnaf grubu arasındaki silahlı çatışmanın 28 zanlısı adliyede İstanbul'da iki esnaf grubu arasındaki silahlı çatışmanın 28 zanlısı adliyede
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı - Son Dakika


Advertisement