Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İzmir Bornova'da DEAŞ Üyelerine Operasyon: 5 Tutuklama - Son Dakika

İzmir Bornova'da DEAŞ Üyelerine Operasyon: 5 Tutuklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Bornova'da DEAŞ üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 şüpheliden 5'inin tutuklandığını açıkladı. Operasyonda el yapımı bomba malzemeleri, silah ve mühimmat ele geçirildi.

22.09.2023 - 16:54,  Güncelleme: 17:13

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Bornova'da bombalı eylem hazırlığındaki DEAŞ üyelerine yönelik operasyonda yakalanan 10 şüpheliden 5'inin tutuklandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini engellenmesine yönelik İzmir İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar kapsamında; Bornova'da örgüt mensuplarının dağlık arazide silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme sakladığı ve eylemde bulunabileceği bilgileri elde edildi. Dağlık arazide yapılan arama tarama faaliyetlerinde; el yapımı parça tesiri bomba yapımında kullanılan malzeme, jel dinamit lokumu, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyon sonucu 10 şüpheli gözaltına alındı. Bunlardan 5'i tutuklandı, 5'i hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Terör ve terörizmle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek. Eylem yapmaya hazırlanan hainlere göz açtırmayacağız" dedi. (DHA)

Görünü Dökümü:

--------------------

-Operasyondan görüntüler

-Ele geçirilen malzemeler

Haber-Kamera: ANKARA, (DHA)

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika İzmir Bornova'da DEAŞ Üyelerine Operasyon: 5 Tutuklama - Son Dakika


Advertisement