Son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü haberleri, Emniyet Genel Müdürlüğü son dakika, son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü

Son Dakika Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

Son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son emniyet genel müdürlüğü haberleri anında burada.


 • 12:10 23. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı Başlıyor 23. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı Başlıyor

  Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi ve Polis Akademisi Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen 23. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı, 2 Ekim'de başlayacak. Programa 25 basın mensubu katılacak ve 108 saat eğitim verilecek. Eğitimlerde gerçek mühimmat kullanılacak ve katılımcılara olağanüstü durumlar yaşatılarak öğretilecek. Program kapsamında savaş terminolojisinden medya yönetimine kadar 26 ders verilecek.

 • 04:48 Muğla'da Makine Arızası Yapan Bot Kurtarıldı Muğla'da Makine Arızası Yapan Bot Kurtarıldı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında seyir halindeyken makine arızası yaşayan ve sürüklenen bir bot, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. Bodrum Karaada açıklarında hareket halindeki ve içinde bir kişi bulunan botun makine bölümünde arıza meydana geldi ve sürüklenmeye başladı. Tekneden yapılan yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Tahlisiye-14 (can kurtarma) botu, botu yedekleyerek Gümbet'e emniyetli bir şekilde yanaştırdı.

 • Dün Dün 13:18 Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur: Yapay zeka bizlere kolaylık sağlayacak Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur: Yapay zeka bizlere kolaylık sağlayacak

  İletişim Başkanlığı'nın destekleriyle düzenlenen Dijital Medya Akademisi tamamlandı. Programa konuk olarak katılıp bilgi ve birikimini aktaran Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur, yapay zekanın önemine vurgu yaptı. Teymur, "Yapay zeka haber yazımı, fotoğraf-video-içerik düzenleme işlerini de kapsayacak. Ulaşmanın zor olduğu bir fotoğrafı da yapay zekadan isteyebileceğiz. Bu da bizlere kolaylık sağlayacak." ifadelerini kullandı.

 • Dün Dün 12:23 'Kocaeli Dijital Medya Akademisi' tamamlandı 'Kocaeli Dijital Medya Akademisi' tamamlandı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle düzenlenen Dijital Medya Akademisi tamamlandı.

 • Dün Dün 09:51 Isparta'da meydana gelen trafik kazaları KGYS kameralarınca kaydedildi Isparta'da meydana gelen trafik kazaları KGYS kameralarınca kaydedildi

  Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Isparta'da yaşanan trafik kazalarının KGYS kameralarınca kaydedilen görüntülerini paylaştı. Kepeci Mahallesi İstasyon Caddesi'nde otomobilin motosikletli sürücüyle çarpışması, Kutlubey Mahallesi 6 Mart Caddesi'nde otomobilin aydınlatma direğine çarpması ve Çevre yolunda hafif ticari aracın iki otomobile çarpması gibi kazaların görüntüleri yer aldı. Sürücüler, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıyla daha dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 • Dün Dün 08:40 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Şırnak ve Diyarbakır'da; 1'i kırmızı, 1'i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Şırnak ve Diyarbakır'da; 1'i kırmızı, 1'i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi.

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Şırnak ve Diyarbakır'da; 1'i kırmızı, 1'i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi.

 • Dün Dün 08:35 Terör örgütüne ağır darbe! Kırmızı ve gri kategoride aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütüne ağır darbe! Kırmızı ve gri kategoride aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

  Şırnak ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyona ilişkin görüntüleri paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı" ifadelerini kullandı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 19:23 Isparta'da KGYS Kameraları Tarafından Kaydedilen Trafik Kazaları Yayınlandı Isparta'da KGYS Kameraları Tarafından Kaydedilen Trafik Kazaları Yayınlandı

  Isparta il merkezinde geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen trafik kazaları, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları tarafından kaydedildi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan görüntülerde, kazaların sürücü dikkatsizliğinden kaynaklandığı görüldü. Görüntülerde, otomobilin aniden sola dönüş yapması sonucu motosikletli sürücüyle çarpışma, otomobilin aydınlatma direğine çarpması ve hafif ticari aracın kırmızı ışıkta bekleyen otomobile çarpması gibi olaylar yer aldı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 12:02 Kazada Sağ Elini Kaybeden Rabia Birsen Göğercin, Hayallerini Anlattı Kazada Sağ Elini Kaybeden Rabia Birsen Göğercin, Hayallerini Anlattı

  Rabia Birsen Göğercin, yaşadığı kazada sağ elini kaybettikten sonra katıldığı yarışmada 1 milyon TL kazanarak gündeme gelmiştir. Göğercin, hayalinin kriminal laboratuvarında biyolog olarak çalışmak olduğunu belirtmiştir. Ayrıca, yarışmadan sonra estetik protez kolu için gerekli masrafları karşılayacağını açıklayan bir iş adamı da bulunmaktadır.

 • 23.09.2023 23 Eyl 21:31 Samsun'da KGYS Kameralarına Yansıyan Trafik Kazaları Samsun'da KGYS Kameralarına Yansıyan Trafik Kazaları

  Samsun'da yaşanan bazı trafik kazaları, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları tarafından kaydedildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Ağustos ayında meydana gelen kazaların görüntülerini internet sitesinde paylaştı. Paylaşımda, dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle gerçekleşen kazalara dikkat çekildi ve 'Biraz daha dikkatli olsalardı, bu kazalar olmayabilirdi' notuyla paylaşıldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 15:06 Sakarya'da meydana gelen trafik kazaları kameralarca kaydedildi Sakarya'da meydana gelen trafik kazaları kameralarca kaydedildi

  Sakarya'da meydana gelen 3 trafik kazası, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarınca kaydedildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığınca paylaşılan kayıtlarda, Adapazarı ilçesi Saraybosna Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya otomobilin çarpması, Adnan Menderes Caddesi'deki dönel kavşakta cip ile çarpışan motosikletteki 2 kişinin düşmesi ve Arifiye ilçesinde tren garı önündeki yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan gence hafif ticari aracın çarpması görüntülendi. Görüntülerin sonunda, 'Biraz daha dikkatli olsalardı bu kazalar olmayabilirdi.' ifadesine yer verildi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 12:59 Samsun'da KGYS Kameralarına Yansıyan Trafik Kazaları Samsun'da KGYS Kameralarına Yansıyan Trafik Kazaları

  Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Samsun'da ağustos ayında meydana gelen trafik kazalarının KGYS kameraları tarafından kaydedilen görüntülerini paylaştı. Görüntülerde, dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazalar yer aldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 12:51 EGM: Kurusıkı silahların ateşli silaha dönüşmesi iddiaları gerçeği yansıtmıyor EGM: Kurusıkı silahların ateşli silaha dönüşmesi iddiaları gerçeği yansıtmıyor

  Emniyet Genel Müdürlüğü, kurusıkı silahların kolaylıkla ateşli silaha dönüştürülebileceği ve yasa dışı silah kullanımının arttığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Açıklamada, kurusıkı silahların üretiminden son kullanıcıya geçişine kadar tüm süreçlerin kayıt ve kontrol altında olduğu vurgulandı. Eski tip ses ve gaz fişeği atabilen silahların ise imha edildiği belirtildi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:32 Aydın'da 'Yaşam Tüneli' Projesiyle Sürücüler Bilgilendirildi Aydın'da 'Yaşam Tüneli' Projesiyle Sürücüler Bilgilendirildi

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'yaşam tüneli' projesi kapsamında Aydın'ın Çine ilçesinde 9 sürücü ve 21 yolcu trafik kuralları konusunda bilgilendirildi. Proje ile trafik kazalarının azaltılması ve güvenli bir trafik ortamının oluşturulması hedefleniyor.

 • 23.09.2023 23 Eyl 08:58 Kastamonu'da trafik kazaları kamerada Kastamonu'da trafik kazaları kamerada

  Kastamonu'da yaşanan trafik kazaları, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları tarafından kaydedildi. İki ayrı kaza, sürücülerin dikkatsizliğini gözler önüne serdi. Bir otomobil pikaba çarparken, diğer kazada ise bir otomobil dönmek isteyen araca çarptı ve iki araç da refüje çıktı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 21:08 İstanbul'da 59 Milyon Liralık Dolandırıcılık Şebekesine Operasyon: 17 Tutuklama İstanbul'da 59 Milyon Liralık Dolandırıcılık Şebekesine Operasyon: 17 Tutuklama

  İstanbul merkezli 4 ilde icra bahanesiyle 59 milyon liralık vurgun yapan şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 48 şüpheliden 17'si tutuklandı, 31'i adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:55 İzmir Bornova'da DEAŞ Üyelerine Operasyon: 5 Tutuklama İzmir Bornova'da DEAŞ Üyelerine Operasyon: 5 Tutuklama

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Bornova'da DEAŞ üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 şüpheliden 5'inin tutuklandığını açıkladı. Operasyonda el yapımı bomba malzemeleri, silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:54 Nevşehir'de KGYS Kameralarıyla Kaydedilen Trafik Kazaları Nevşehir'de KGYS Kameralarıyla Kaydedilen Trafik Kazaları

  Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Nevşehir'de meydana gelen trafik kazalarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarınca kaydedilen görüntülerini paylaştı. Görüntülerde, İtfaiye Kavşağı'nda dönüş yapmaya çalışan otomobile motosikletin çarpması ve kontrolsüz giren otomobile başka bir aracın çarpması yer alıyor. Trafik Başkanlığı, kazaların önlenmesi için daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:33 Son Dakika: İzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki DEAŞ terör örgütü üyesi 10 şüpheli yakalandı Son Dakika: İzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki DEAŞ terör örgütü üyesi 10 şüpheli yakalandı

  Son dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Bornova'da düzenlenen operasyonda bombalı eylem hazırlığında olan 10 DEAŞ terör örgütü üyesinin yakalandığını, bunlardan 5'inin tutuklandığını açıkladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:35 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Bombalı eylem hazırlığında bulunan DEAŞ üyelerine yönelik İzmir Bornova'da düzenlenen operasyonda 10 şüpheli... İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bombalı eylem hazırlığında bulunan DEAŞ üyelerine yönelik İzmir Bornova'da düzenlenen operasyonda 10 şüpheli...

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bombalı eylem hazırlığında bulunan DEAŞ üyelerine yönelik İzmir Bornova'da düzenlenen operasyonda 10 şüpheli yakalandı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:19 Samsun'da meydana gelen trafik kazaları güvenlik kameralarına yansıdı Samsun'da meydana gelen trafik kazaları güvenlik kameralarına yansıdı

  Samsun'da dikkatsizlik ve ihmal sonucu meydana gelen trafik kazaları güvenlik kameralarına yansıdı. Kırmızıda geçerek kazaya neden olan kamyon sürücüsü ise olay yerinden kaçtı. Kazaların aşırı hız, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana geldiği belirtildi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:06 KGYS Kameralarıyla Samsun, Tokat ve Kastamonu'daki Trafik Kazaları Görüntülendi KGYS Kameralarıyla Samsun, Tokat ve Kastamonu'daki Trafik Kazaları Görüntülendi

  Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, ağustos ayında Samsun, Tokat ve Kastamonu'da meydana gelen trafik kazalarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları tarafından kaydedilen görüntülerini paylaştı. Görüntülerde aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen kazalar yer aldı. Trafik Başkanlığı, paylaşılan görüntülerle birlikte 'Biraz daha dikkatli olsalardı bu kazalar olmayabilirdi' notunu düştü.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:33 İstanbul'da kargo dolandırıcılığı operasyonu: 48 şüpheli gözaltına alındı İstanbul'da kargo dolandırıcılığı operasyonu: 48 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul merkezli düzenlenen operasyonlarda, insanlardan teslim almadıkları kargoların ücretlerini isteyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik 4'ü avukat 48 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, önceki yıllara ait teslim alınmamış siparişler için kargo parası talep ettikleri belirlendi. Operasyonlarda suçtan elde edildiği değerlendirilen milyonlarca liralık mal varlığına el konuldu.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:07 EGM, Emniyet Kemeri ve Hız Denetimleri Gerçekleştirdi EGM, Emniyet Kemeri ve Hız Denetimleri Gerçekleştirdi

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yapılan denetimlerde, binlerce sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı ve çocuk bağlama sistemlerini kullanmadığı tespit edildi. Ayrıca, 21 bin 738 araç ve sürücü hız ihlali yaptığı için işlem uygulandı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 08:53 Bakan Yerlikaya: Bölücü terör örgütü bünyesinde Irak'ta faaliyet yürüttüğü tespit edilen 2 terörist teslim oldu Bakan Yerlikaya: Bölücü terör örgütü bünyesinde Irak'ta faaliyet yürüttüğü tespit edilen 2 terörist teslim oldu

  Bakan Yerlikaya: Bölücü terör örgütü bünyesinde Irak'ta faaliyet yürüttüğü tespit edilen 2 terörist teslim oldu.

 • 22.09.2023 22 Eyl 08:49 Bakan Yerlikaya: 'Hakkari, Şanlıurfa, Muş, Antalya İl Jandarma Komutalıkları, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından... Bakan Yerlikaya: "Hakkari, Şanlıurfa, Muş, Antalya İl Jandarma Komutalıkları, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından...

  Bakan Yerlikaya: "Hakkari, Şanlıurfa, Muş, Antalya İl Jandarma Komutalıkları, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen müşterek operasyon neticesinde; BTÖ içerisinde Irak'ta faaliyet yürüttüğü tespit edilen 2 terörist teslim oldu.

 • 22.09.2023 22 Eyl 01:13 Bakan Yerlikaya, yurt genelinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını duyurdu Bakan Yerlikaya, yurt genelinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını duyurdu

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde icra edilen 'Huzur Operasyonu' çerçevesinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını bildirdi. Operasyonda toplam 338.043 şahıs sorgulandı, 26 göçmen kaçakçılığı organizatörü gözaltına alındı ve 1.198 düzensiz göçmen yakalandı. Ayrıca, aranan şahısların tespit edildiği ve uyuşturucu ile silah ele geçirildiği belirtildi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:49 Huzur Operasyonu'nda 26 göçmen kaçakçılığı organizatörü gözaltına alındı Huzur Operasyonu'nda 26 göçmen kaçakçılığı organizatörü gözaltına alındı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzensiz göçle mücadeleye yönelik yurt genelinde gerçekleştirilen Huzur Operasyonu'nda, 26 göçmen kaçakçılığı organizatörünün gözaltına alındığını, 1198 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı. Operasyon kapsamında toplam 338 bin 43 kişi sorgulandı, 783 aranan kişi tespit edildi ve uyuşturucu ile silah ele geçirildi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:42 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını duyurdu.

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelinde 26 göçmen kaçakçısı organizatörün yakalandığını duyurdu.

 • 21.09.2023 21 Eyl 13:40 Muğla'da Arızalanan Tekne Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından Kurtarıldı Muğla'da Arızalanan Tekne Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından Kurtarıldı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında seyir halindeyken makine arızası yaşayan ve sürüklenen 16 metrelik tekne, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. Teknede bulunan 2 kişi, yardım çağrısı üzerine KIYEM-6 hızlı tahlisiye botuyla emniyetli bir şekilde Bodrum marinaya ulaştırıldı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 13:12 Tuğamiral Zeki Aktürk: Son Bir Haftada 42 Terörist Etkisiz Hâle Getirilmiştir Tuğamiral Zeki Aktürk: Son Bir Haftada 42 Terörist Etkisiz Hâle Getirilmiştir

  Millî Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “Irak ve Suriye’nin kuzeyi dâhil son bir haftada 42 terörist etkisiz hâle getirilmiştir” dedi. Aktürk ayrıca, “Cumhuriyet tarihimizin en yoğun tedbirleri ve tesis edilen çok katmanlı emniyet sistemi ile korunan hudutlarımızda; son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 552 şahıs yakalanmıştır. Bu şahıslardan 5’i FETÖ mensubu olmak üzere 10’u terör örgütü üyesidir. 4 bin 968 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir” bilgisini verdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 12:32 MSB: Azerbaycan'ın Karabağ'daki operasyonunda TSK'nın fiili desteği söz konusu değil MSB: Azerbaycan'ın Karabağ'daki operasyonunda TSK'nın fiili desteği söz konusu değil

  MİLLİ Savuma Bakanlığı'nca (MSB) Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği operasyona ilişkin, "Azerbaycan'ın Karabağ'da yaptığı operasyonda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) fiili desteği söz konusu değil. Azerbaycan'ın kendi operasyonudur.

 • 21.09.2023 21 Eyl 10:22 Mersin'de Göçmen Kaçakçılarına Operasyon: 7 Gözaltı Mersin'de Göçmen Kaçakçılarına Operasyon: 7 Gözaltı

  Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ve istihbarat birimleri tarafından yapılan koordineli çalışmalar sonucunda, Mersin'de göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 7 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon, şafak vakti Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Özel Harekat polislerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'nde işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 19:00 Hrant Dink cinayeti: Yeni davanın ikinci duruşmasında tek tutuklu sanık tahliye edildi Hrant Dink cinayeti: Yeni davanın ikinci duruşmasında tek tutuklu sanık tahliye edildi

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin, aralarında Erhan Tuncel, Ramazan Akyürek, Yasin Hayal ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu 11 sanık hakkında açılan yeni davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

 • 20.09.2023 20 Eyl 15:12 CİMER, Türkiye'deki bireysel silahlanma hakkında bilgi vermedi CİMER, Türkiye'deki bireysel silahlanma hakkında bilgi vermedi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Türkiye'deki bireysel silahlanmanın boyutuyla ilgili bilgi edinme başvurusuna olumsuz cevap verdi. CİMER, araştırma, inceleme ya da analiz neticesinde oluşturulabilecek türden bir bilgi veya belge için yapılan başvurulara olumsuz cevap verilebileceğini hatırlattı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:36 İçişleri Bakanı, Atatürk'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu İçişleri Bakanı, Atatürk'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kuveytli Abdülaziz E. Alhajri'nin Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ve Mustafa Kemal Atatürk'e sosyal medyadan hakarette bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Abdülaziz E. Alhajri'nin kimliği tespit edilerek suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:05 Atatürk'e hakaret eden Kuveytli yazar hakkında suç duyurusunda bulunuldu Atatürk'e hakaret eden Kuveytli yazar hakkında suç duyurusunda bulunuldu

  Türkiye ve Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden, Atatürk'le ilgili çirkin bir video çektiği için gözaltına alınan lise öğrencisine sahip çıkan Kuveytli yazar Abdülaziz Alhajri hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şahsın Kuveyt'te yaşadığını belirtti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 13:31 Bakan Yerlikaya, nefret söylemi yapan sosyal medya hesaplarına operasyon düzenlendiğini açıkladı Bakan Yerlikaya, nefret söylemi yapan sosyal medya hesaplarına operasyon düzenlendiğini açıkladı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yapılan operasyonlar sonucunda, halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden ve yanıltıcı bilgileri yayarak paylaşımlar yapan sosyal medya hesap yöneticileri hakkında 14 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendiğini açıkladı. Operasyonlar neticesinde 27 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 12:37 Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu

  Emniyet Genel Müdürlüğü, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde ülke genelinde eş zamanlı olarak 53 bin 949 servis aracının denetlendiğini bildirdi. Denetimler sonucunda 98 araç fazla öğrenci taşıdığı, 323 sürücü ve aracın ilgili yönetmeliklere uymadığı tespit edildi. 1488 servis aracına ise trafik kural ihlali nedeniyle idari yaptırım uygulandı. Eğitim-öğretim dönemi boyunca trafik güvenliği denetimlerinin planlı ve periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:44 Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, Osmaniye'de konferans verdi Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, Osmaniye'de konferans verdi

  Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi ve Ressam Ahmet Sula, Osmaniye'de düzenlenen 'İnsana Yolculuk' konferansında vatandaşlarla bir araya geldi. Sula, mesleki yaşamı ve vatan sevdasını anlattığı konuşmasının sonunda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bir video izletti. Konferans sonunda Sula'ya çeşitli hediyeler takdim edildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:18 Ankara'da yapılan operasyonda 269 bin 775 adet uyuşturucu hap ele geçirildi Ankara'da yapılan operasyonda 269 bin 775 adet uyuşturucu hap ele geçirildi

  Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan üst, otomobil ve eşya aramalarında 269 bin 775 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, yapılan operasyonlarda kaçak sigara, uyuşturucu madde, tabanca ve diğer yasa dışı eşyalar da ele geçirildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 02:33 Kargo Dolandırıcılığı Operasyonunda 46 Şüpheli Gözaltına Alındı Kargo Dolandırıcılığı Operasyonunda 46 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, vatandaşların teslim alınmayan siparişlerden kargo parası talep edilerek dolandırılmasına ilişkin olarak hakkında gözaltı kararı verilenlerin sayısı 4'ü avukat olmak üzere 46'ya yükseldi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, suçtan elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda para, ruhsatsız tabanca, bilgisayar ve dijital materyal ele geçirildi. Ayrıca suç gelirleriyle mücadele kapsamında, tahmini piyasa değeri 59 milyon lira olan çok sayıda araç ve taşınmaz ile suçta kullanılan banka hesaplarına el konuldu.

 • 19.09.2023 19 Eyl 23:04 Ankara'da '19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor' etkinliği Ankara'da "19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor" etkinliği

  Ankara'da "19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor" etkinliği Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce "19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor" etkinliği düzenlendi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 22:26 Manisa'da düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığına yönelik uygulama yapıldı Manisa'da düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığına yönelik uygulama yapıldı

  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığına yönelik yapılan uygulamada, 202 göçmen sorgulanırken bir yabancı uyruklu şahsın ülkeye illegal yollardan girdiği tespit edildi. Uygulama kapsamında 3 bin 499 şahıs sorgulanırken, 5 Suriye uyruklu şahsa tebligat yapılarak İl Göç İdaresi Müdürlüğüne yönlendirilmesi yapıldı. Ayrıca, 1 yabancı uyruklu şahıs ülkeye illegal giriş yapmaktan sınır dışı işlemi yapılmak üzere idari gözetim altına alındı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 20:06 Kargo Dolandırıcılığı Operasyonu: 4 Avukat 40 Şüpheli Yakalandı Kargo Dolandırıcılığı Operasyonu: 4 Avukat 40 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonla, vatandaşların teslim alınmayan siparişlerin kargo parası talep edilerek dolandırılmasına karıştığı değerlendirilen 4'ü avukat 40 şüpheli yakalandı. Şikayetler üzerine başlatılan soruşturmada, vatandaşlara gönderilen mesajlarla geçmiş yıllara ait teslim alınmayan siparişlerin kargo parası talep edildiği ortaya çıktı. Şüphelilerin Türkiye genelinde 227 eylem gerçekleştirdiği belirlendi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 14:21 '19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor' etkinliği düzenlendi "19 Eylül Gaziler Günü'nde Gaziler Konuşuyor" etkinliği düzenlendi

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 15 Temmuz gazisi Turgut Aslan, "Gazilik, vatanın bekası için yüksek bir payedir.

 • 19.09.2023 19 Eyl 09:39 Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Kemeri Kullanımını Teşvik Ediyor Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Kemeri Kullanımını Teşvik Ediyor

  Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, Antalyalı başpehlivanların altın kemerine atıfta bulunarak emniyet kemeri kullanımını teşvik etmek için bir kamu spotu hazırladı. Başpehlivanlar İsmail Balaban ve Orhan Okulu, kameralar karşısına geçerek emniyet kemerinin önemine dikkat çekti. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı verilerine göre emniyet kemerinin, otomobilde seyahat edenlerin ölüm riskini yüzde 45, kamyonetlerde de yüzde 60 oranında azalttığı açıklandı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 17:00 Fethiye'de Arızalanan Tekne Kıyı Emniyet Ekipleri Tarafından Kurtarıldı Fethiye'de Arızalanan Tekne Kıyı Emniyet Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

  Muğla'nın Fethiye ilçesi açıklarında seyir halindeyken makine arızası yaşayan ve sürüklenen 5 metrelik tekne, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. İçinde 2 kişi bulunan teknenin yardım çağrısı üzerine bölgede bulunan Tahlisiye-5 hızlı tahlisiye botu tarafından yedeklenen tekne, Fethiye'deki özel bir marinaya emniyetli bir şekilde yanaştırıldı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:25 Bakan Yerlikaya: 'Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi' Bakan Yerlikaya: "Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi"

  Bakan Yerlikaya: "Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, etkisiz hale getirilen kırmızı ve turuncu kategoride aranan 2 teröristin, 79 vatandaşın şehit edildiği 339...

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:00 Bakan Yerlikaya: Etkisiz hale getirilen 2 teröristin 79 vatandaşımızın şehit edildiği saldırılardan sorumlu olduğu belirlendi Bakan Yerlikaya: Etkisiz hale getirilen 2 teröristin 79 vatandaşımızın şehit edildiği saldırılardan sorumlu olduğu belirlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır kırsalında kaldıkları sığınakta etkisiz hale getirilen kırmızı ve turuncu kategoride aranan 2 teröristin, 79 vatandaşın şehit edildiği, 339 vatandaşın yaralandığı 11 saldırının talimatını verdiğini açıkladı.

Advertisement