Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, Bob Menendez'e Havari Barnabas Altın Madalyası Verdi - Son Dakika

Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, Bob Menendez'e Havari Barnabas Altın Madalyası Verdi

Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez'e, Rumların mücadelelerine katkı ve 'Helenizm'e hizmetlerinden dolayı Havari Barnabas Altın Madalyası verdi. Menendez, Kıbrıs Rum Yönetimi yetkilileriyle görüşmelerin ardından bu ödülü aldı ve Dünya Kıbrıslılar Diaspora Konferansı'nda konuşma yaptı.

Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, Bob Menendez\'e Havari Barnabas Altın Madalyası Verdi
25.08.2023 - 00:16,

Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesine başkanlık eden New Jersey Senatörü Bob Menendez'e, Rumların mücadelelerine katkı ve "Helenizm"e hizmetlerinden dolayı Havari Barnabas Altın Madalyası verdi.

Rum basınında yer alan haberlere göre, çeşitli temaslar için Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) bulunan Senatör Menendez, Rum Lider Nikos Hristodulidis ve Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Dimitriu ile bir araya geldi.

Ziyaretlerin ardından Başpiskoposluk Sarayı'na geçen Menendez'e, Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 3 Georgios tarafından Rumların mücadelelerine katkılarından dolayı Havari Barnabas Altın Madalyası verildi.

Daha sonra Dünya Kıbrıslılar Diaspora Konferansı'na katılan Menendez, burada yaptığı konuşmada, kayınvalidesinin Lefkoşa'da doğduğunu, eşiyle yeniden Güney Kıbrıs'ta bulunmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Politika Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, Bob Menendez'e Havari Barnabas Altın Madalyası Verdi - Son Dakika


Advertisement