"Dertleri Vatandaşın Acısını Paylaşmak Değil" - Son Dakika
Politika

"Dertleri Vatandaşın Acısını Paylaşmak Değil"

"Dertleri Vatandaşın Acısını Paylaşmak Değil"

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Soma'da yaşanan facianın ardından maden üzerinden dedikodu üretilip AK Parti'ye zarar verilmek istendiğini belirterek iddialara sert tepki gösterdi.

22.05.2014 10:09

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Soma'da yaşanan facianın ardından maden üzerinden dedikodu üretilip AK Parti'ye zarar verilmek istendiğini belirterek iddialara sert tepki gösterdi.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Soma madeninde hayatını kaybeden işçilerin ailelerine başsağlığı diledi. Maden faciasının ardından gerek sosyal medyada gerek bazı yayın organlarında çıkan haber ve yazıların doğru olmadığını kaydeden Başkan Poyrazlı, bazı kesimlerin maden faciası üzerinden AK Parti'yi yıpratmaya çalıştığını söyledi.

Başkan Poyrazlı, "Bir yandan, iktidarın karşısındaki gücü yani muhalefeti zayıf görüyorlar. AK Parti düşsün de nasıl düşerse düşsün gibi bir zihniyet var bazılarında. Milletin derdini, acısını, şehidini, ölümünü AK Parti'nin aleyhinde kullanmaya çalışıyorlar. İnsafta, vicdanda sınır yok bunlarda şu anda. Ben madene gittim, gördüm. Ankara'ya giderken yolda haber aldım maden kazasını, olay yerine gittim. Madeni gördüm, oradaki çalışmaları gördüm. Kazada 301 kişinin vefat ettiği açıklanıyor, birinin yanında 752 numarası varmış. '752 kişi vefat etti' diyorsun. '110 kişiyi diri diri gömdüler, beton attılar' iddiaları, 'Suriyeli kaçak işçileri çalıştırıyorlardı, onları çıkarmadılar' iddiaları... '15 yaşındaki çocukları çalıştırıyorlardı' dediler. Vicdansızlık, insafsızlık, sınır yok bunlarda" diye konuştu.

AK Parti teşkilatı olarak maden kazasıyla, madende hayatını kaybedenlerin yakınları ile ilgilendiklerini ve sıkıntı içindeki ailelere yardım eli uzattıklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, "Her şeyden AK Parti'nin aleyhine kullanabileceğimiz ne çıkartırız? Terör mü var, maden kazası mı var, insanlar ölmüş mü, acı mı var? Böyle bir haber yaparsak bunları üzer miyiz? İncitir miyiz? Bunu dahi düşünmüyorlar. AK Parti'ye nereden nasıl vururuz, tüm dertleri bu. İnsanda vicdan olması lazım. Dert vatandaşın acısını paylaşmak değil, dert AK Parti'ye vurmak, Başbakana vurmak. Biz, teşkilatlarımızla sürekli görüş alışverişi içindeyiz. Şehit olan madenci evli mi, çocukları var mı? Bu bilgileri çıkarıyoruz. Öğrenciler varsa bunların eğitim konusu, madende hayatını kaybedenlerden hanımı hamile olan var. Bunların sağlık durumları ile ilgileniyoruz. İlçe başkanlarımıza talimat verdim, bu konuları takip ediyorlar. Biz de teşkilat olarak çalışmalarımızı sürüdürüyoruz" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika 'Dertleri Vatandaşın Acısını Paylaşmak Değil' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement