Trump: "Google 'Trump' Aramalarında Yalnızca Yalan Haberleri Gösteriyor" - Son Dakika

Trump: "Google 'Trump' Aramalarında Yalnızca Yalan Haberleri Gösteriyor"

28.08.2018 23:07
Trump: "Google 'Trump' Aramalarında Yalnızca Yalan Haberleri Gösteriyor"

ABD Başkanı Donald Trump, arama motoru Google’ı kendisi hakkındaki yalan haberleri öncelikli olarak göstermekle suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump, arama motoru Google'ı kendisi hakkındaki yalan haberleri öncelikli olarak göstermekle suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Google'ı kendisi hakkındaki yalan haberleri öncelikli olarak göstermekle suçladı. Google üzerinden 'Trump news' (Trump haberleri) anahtar kelimeleri arama yapıldığında yalnızca yalan haberlere ait sonuçların çıktığını belirten Trump, "Başka bir değişle onlar (Google) ben ve benimle ilgili insanlar hakkında yalan söylüyorlar. Bu sebeple bütün hikayeler ve haberler kötü. Yalancı CNN'nin haberlerini ön plana çıkarıyorlar" ifadelerini kullandı.

Google'ın Ulusal Sol Kanat'a hizmet eden yayın kuruluşlarının haberlerini ağırlıkta yayınladığını belirten Trump, "Cumhuriyetçi/ Muhafazakar dürüst medya kesilmiş. Yasal mı? Sonuçların yüzde 96'sı Ulusal Sol Kanat medyasından geliyor. Çok tehlikeli. Google ve benzeri yapılanmalar muhafazakarların sesini bastırıyor onlar hakkındaki iyi haber ve bilgileri saklıyor. Onlar gördüğümüz ve görmediğimiz şeyleri kontrol ediyorlar bu çok ciddi bir durum " dedi. - WASHINGTON

Trump soruşturması: İfade veren eski Beyaz Saray çalışanı, Donald Trump'ın Kongre baskınına giden taraftarların silahlı olduğunu bildiğini söyledi Trump soruşturması: İfade veren eski Beyaz Saray çalışanı, Donald Trump'ın Kongre baskınına giden taraftarların silahlı olduğunu bildiğini söyledi Son dakika haberleri | Trump, göstericilerin silahlı olduğunun söylenmesine rağmen Kongre'ye yürümek istemiş Son dakika haberleri | Trump, göstericilerin silahlı olduğunun söylenmesine rağmen Kongre'ye yürümek istemiş G7 liderleri Rusya'ya karşı ek önlemler açıkladı, açlıkla mücadele için fon oluşturdu G7 liderleri Rusya'ya karşı ek önlemler açıkladı, açlıkla mücadele için fon oluşturdu
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Trump: 'Google 'Trump' Aramalarında Yalnızca Yalan Haberleri Gösteriyor' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement