Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti - Son Dakika
Politika

Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti

Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti

Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Yalkap Hojaguliyev, Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç tarafından karşılanan Hojaguliyev, Diyanetin 100 yıllık tecrübesini takdir etti. Türkmenistan'da dini alanlardaki gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, iki ülkenin kardeşliklerinin tarihi ve kültürel bağlara dayandığını vurguladı.

09.11.2023 14:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Yalkap Hojaguliyev, Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti.

Diyanetten yapılan açıklamaya göre, Hojaguliyev ve beraberindeki heyeti, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç karşıladı.

Görüşmeye çevrim içi katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanetin 100 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu belirtti.

Türkmenistan'da her alanda büyük gelişmelere şahit olduklarını ifade eden Erbaş, "Özellikle dini alan Diyanet alanındaki gelişmeler bizi çok mutlu ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının tecrübesi Türkmenistan'da daha iyi noktalarda nasıl değerlendirilebilir? Bunun çalışmalarını yapıyoruz." diye konuştu.

Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Hojaguliyev ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülkenin kardeşliklerinin çok eskiye dayandığını, Türkmen ve Türk halkının tarihi gelenekleri, dini ve dillerinin benzerliğinin buna şahit olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Türkmenistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katıldı
  16:51 Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katıldı ve önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Forum, uluslararası ilişkiler ve diplomasi konularında önemli isimleri bir araya getirdi.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Esnaf Duasına Katıldı
  16:46 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Esnaf Duasına Katıldı

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tarihi hanlar bölgesinde düzenlenen esnaf duasına katıldı. Osmanlı döneminden kalma iş hanları ve çarşıların yoğunlukta bulunduğu Şanlıurfa'daki tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi yakınlarındaki esnaflar, asırlardır süren gelenek kapsamında sabah saatlerinde hayırlı ve bereketli kazanç için dua ediyor. Esnaf duasının ardından Beyazgül, işyerlerini açan esnaflara bol ve bereketli kazançlar diledi. Beyazgül, tarihi Bakırcılar Çarşısı'nda da esnafla bir araya geldi. Çarşıda gezen yerli turistler de Beyazgül'e teşekkür ederek Şanlıurfa'nın geçmiş yıllara oranla daha da modern hale geldiğini anlattı.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Marmaris ve Fethiye Körfezi'ni temizlemek için gemi gönderdi
  16:45 Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Marmaris ve Fethiye Körfezi'ni temizlemek için gemi gönderdi

  Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Marmaris ve Fethiye Körfezi'nin temizlenmesi için gemi gönderdiklerini açıkladı. Ayaydın, ayrıca su sorununu çözeceklerini, hafif raylı sistem yapacaklarını ve emeklilere destek olacaklarını belirtti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: İsrail'in Filistin'deki Fiilleri Uluslararası Hukuka Aykırıdır
  16:45 AK Parti Grup Başkanvekili: İsrail'in Filistin'deki Fiilleri Uluslararası Hukuka Aykırıdır

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Türkiye olarak Uluslararası Adalet Divanından beklentimiz, İsrail'in Filistin topraklarındaki fiillerinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu ilan etmesi ve tüm eylemlerinden sorumlu tutulmasıdır.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: Suç işlenmesini önlemek için çalışıyoruz
  16:42 İçişleri Bakanı Yerlikaya: Suç işlenmesini önlemek için çalışıyoruz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, suç işlenmesini önlemek için çalıştıklarını ve yakalanan suçluları adalete teslim etmek için çaba gösterdiklerini belirtti. Yerlikaya, Eyüpsultan Belediyesi tarafından hizmete açılan Manzaram Eyüpsultan Seyir Terası'nın açılış töreninde konuştu ve Türkiye'nin huzuru için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, terör ve organize suç örgütlerine karşı millet iradesinin gücünü gösterdiklerini ifade etti.

 • İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu: 21 düzensiz göçmen hakkında işlem yapıldı, 7 şüpheli tutuklandı
  16:42 İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu: 21 düzensiz göçmen hakkında işlem yapıldı, 7 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, 21 düzensiz göçmen hakkında adli ve idari işlem yapıldı. Ayrıca, denetimlerde yakalanan 7 şüpheli tutuklandı. Operasyonlar sonucunda ele geçirilen sahte pasaportlar, para ve diğer malzemeler de delil olarak kullanıldı.

 • Edirne Belediye Başkan Adayları Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
  16:41 Edirne Belediye Başkan Adayları Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'na ziyarette bulundu. CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, Çavuşbey Mahallesi'ni ziyaret etti. Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, kültürel değerleri koruma sözü verdi. AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, proje tanıtım toplantısı düzenledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstikrarın yakalandığı bir süreci hep beraber yaşayacağız
  16:40 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstikrarın yakalandığı bir süreci hep beraber yaşayacağız

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu'da yaptığı konuşmada, yerel seçimlerden sonra istikrarın yakalanacağını ve halkın alım gücünün artacağını belirtti. Ayrıca, Kastamonu için istinaf mahkemesi talebinde bulunuldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 21. yüzyıl bir buhranlar çağına dönüşmektedir
  16:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 21. yüzyıl bir buhranlar çağına dönüşmektedir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun resmi açılışında yaptığı konuşmada, 21. yüzyılın beklentilerin aksine bir buhranlar çağına dönüştüğünü belirtti. Erdoğan, uluslararası düzenin kural temelli yapısının kaybedildiğini ve bir slogandan öteye geçemediğini ifade etti. Ayrıca, küresel diplomasinin merkezlerinden biri haline gelen Antalya'nın foruma ev sahipliği yapmasının önemine değindi.

 • CHP Milletvekili İzzet Akbulut, Mali Müşavirlerin Sorunlarına Dikkat Çekti
  16:30 CHP Milletvekili İzzet Akbulut, Mali Müşavirlerin Sorunlarına Dikkat Çekti

  CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, mali müşavirlerin e-arşiv, fatura ve görüntüleme sistemlerindeki aksaklıkların giderilmesi, KDV tevkifatının uygulanması, nitelikli eleman yetiştirilmesi için SGK ve maaş teşvikinin sağlanması, yeni mesleğe başlayan mali müşavirlere KOSGEB desteklerinin verilmesi gibi konulara dikkat çekti.

 • Murat Kurum, Beşiktaş'ta Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında konuştu
  16:29 Murat Kurum, Beşiktaş'ta Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında konuştu

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş'ta düzenlenen Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında iş, sanat ve spor camiası ile bir araya geldi. Kurum, İstanbul'un vefası olmayanlarla yönetilemeyeceğini vurgulayarak, son 5 yılda İstanbul'un düştüğü durumu eleştirdi. Ayrıca, deprem dönüşümünün önemine değinip, mevcut İBB yönetimini eleştirdi ve İstanbul'un turizm master planının olmadığını belirtti.


Advertisement